Maraton
Maratonský víkend má start na Výstavišti

Ve čtvrtek 2. května se v pravé poledne otevřou brány Křižíkových pavilonů na holešovickém Výstavišti. Odstartuje další Marathon Expo, veletrh sportovního vybavení a doplňků, zdroj inspirace a místo vyzvednutí startovních čísel pro účastníky Prague International Marathon.

Soutěže
Vyhrajte boty Merrell Agility Peak 5

První boty značky Merrell byly na objednávku ručně vyrobeny kovbojem a výrobcem bot Randym Merrellem ve Vernalu ve státu Utah. K výrobě svých vysoce vychvalovaných turistických bot použil Merrell kopyto na kovbojskou obuv.

Horské běhy a skyrunning
Vyhrajte startovné na Grossglockner ULTRA TRAIL

Nejvyšší hory Rakouska v národním parku Vysoké Taury, turisticky atraktivní místa, jako jsou střediska Zell am See-Kaprun, Kals am Großglockner, oblast s ledovcovými jezery Uttendorf-Weissee, Heiligenblut a Fusch an der Glocknerstraße, tvoří kulisu závodu Grossglockner ULTRA TRAIL (GGUT), jehož devátý ročník se uskuteční v termínu 25. – 28. července 2024.

Půlmaraton
Vyprodaný 1/2Maraton Praha ovládl v rekordním čase Keňan Sawe! Z Čechů brali vítězství Vebr a Hrochová

Běžecká sezona začala epicky! Vyprodaný 1/2Maraton Praha vyhrál suverénně Keňan Sabastian Kimaru Sawe, který o 23 vteřin vylepšil rekord závodu. Čas 58 minut a 24 sekund je pro něj nové osobní maximum, v historických tabulkách jde o dvanáctý nejrychlejší půlmaraton a nejlepší letošní výkon. Mezi ženami vyhrála Etiopanka Gete Alemayechu Teklemichael, nejrychlejším českým běžcem byl v cíli Patrik Vebr a nejlepší vytrvalkyní byla Tereza Hrochová. Pražský půlmaraton je součástí prestižního seriálu SuperHalfs a je oceněn známkou kvality Elite Světové atletiky. Díky více než 15 tisícům startujících se stal největší sportovní masovou akcí v Česku a jednou z největších událostí ve střední Evropě.

Osobnosti
Jan Venca Francke: Fyzička je spíš takovým bonusem

Dříve reprezentant v triatlonu, nyní trailový a orientační běžec a hlavně dobrodruh, který má rád výzvy. Letos v únoru zamířil na Aljašku na extrémní závod měřící 1 000 mil pustou aljašskou divočinou. Přečtěte si rozhovor S Janem Vencou Franckem o této výzvě, která spíš než fyzičku prověří vaši mentální odolnost.