Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Běhání v zahraničí

Rozhovor s Jiřím Čípou, vítězem MČR Perun SkyMaratonu

Na začátku května se v Beskydech u Třince běžel již čtvrtý ročník Perun SkyMaratonu, který je rovněž také Mistrovstvím České republiky. Za spolufavorita závodu byl považován Jiří Čípa, který tuto roli potvrdil a při svém prvním startu na Perunovi zvítězil. Jak z jeho pohledu celý závod probíhal, jak na podobné závody trénuje a co v následujících měsících má v plánu? To vše v následujících řádcích…

Tipy kam vyrazit běhat v létě: Běhání ve Slovinsku kolem Triglavu a okolí

Triglavský národní park je ideální místo pokud uvažujete o běhání v Alpách s krásnými výhledy, malým množstvím turistů a nepříliš vysokými cenami. Běhání kolem nejvyšší hory Triglavu vám navíc nabídne neskutečné výhledy a přírodní krasy. Jak na to?

Co udělat o volné neděli? Co tak přeběh Malé Fatry přes 15 vrcholů

O tom, jak se zrodil nápad o přeběhu Malé Fatry na Slovensku a jak ho Petr Novák se svým synem Davidem celý absolvoval.

Rozhovor se Zuzkou Krchovou, třetí ženou z vertikálního kilometru na závodě Transvulcania

Zuzana Krchová nedávno podala vynikající výkon na závodě Transvulcania na trati vertikální kilometr. Vybojovala třetí místo a závod si skutečně užila. V článku najdete také video.

Závod Transylvania 100K očima závodnice Lindy Beniačové: divoká Transylvánia, ultra trail 50 km v pohoří Bucegi v Rumunsku

Linda Beniačová se letos zúčastnila velmi náročného závodu v zemi pro horské závody zatím netradiční. Závod Transylvania 100K, kde běžela trasu dlouhou 50 km pro ni byl velkou zkouškou. Pojďme se společně podívat, jaké jsou její dojmy a pocity.

Za běžeckými závody do zahraničí - jak na to?

Slovensko, Rakousko nebo třeba Chorvatsko? Nebo něco více exotičtějšího? Praktické tipy jak se registrovat, kde hledat informace, o závodech a jak se připravit na výjezd za závodem do zahraničí.