Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

BĚŽECKÉ OSOBNOSTI

POSLEDNÍ DISKUSE

MARTINA STEHLÍKOVÁ - KrušnoHolka, co se bláta nebojí

MARTINA STEHLÍKOVÁ - KrušnoHolka, co se bláta nebojíZ lyžařky běžkyní

Martina se narodila v Karlových Varech, kde také získávala první sportovní zkušenosti.           K pohybu ji od malička přirozeně vedli sportovní rodiče. Později na střední škole závodila na běžkách ve Slovanu Karlovy Vary, odkud nastartoval svoji kariéru také Lukáš Bauer.

V současné době žije v Ústí nad Labem a běhá za SOHV Abertamy, a tak i její nejoblíbenější běžeckou lokalitou je Abertamsko.


Utralabák na Sněžníku (foto archiv Martina Stehlíková)Utralabák na Sněžníku (foto archiv Martina Stehlíková)

Abertramský kros (foto archiv Martina Stehlíková)Abertramský kros (foto archiv Martina Stehlíková)

Radost z vítězství s Lukášem Bauerem - Běh kolem Panorámy v Jáchymově (foto archiv Martina Stehlíková)Radost z vítězství s Lukášem Bauerem - Běh kolem Panorámy v Jáchymově (foto archiv Martina Stehlíková)

Podívejte se na další fotografie k článku...


Na co se Martina v běhu specializuje?

"Les, bláto, a z neznámých důvodů déšť a mlha :-)"

Martina je přesně typ člověka, který si nedělá s ničím těžkou hlavu. Prostě netlačí na pilu a místo stresu před závodem si říká "hlavně se z toho nepo... :-)"

Závody bere s lehkostí a užívá si je. Slovo trénink nemá vůbec ráda, prostě běhá, protože ji to baví a podle nálady přes týden naběhá od 0 do 100 km.

Běh s chutí doplňuje i dalšími sporty. Ráda plave, jezdí na kole, na běžkách a dříve také lezla po skalách.

Čtěte také: Horská výzva zveřejnila termíny. Letos se bude konat i v Beskydech

A jaké jsou její oblíbené závody?

"Baroko maraton a půlmaraton, krásnou přírodou a terénem, hezký byl Zermattmarathon, výhledy na Extremberglauf Zugspitz, a všechny "Čendoviny" v zimním běžeckém poháru stojí za to - je tam dost bláta, aby se člověk vyřádil :-) třeba Letskovský a Moldavský půlmaraton měl krásnou trasu na jaře, Ultralabák je vyhlídková jízda po Českosaském Švýcarsku. Horská výzva v Krkonoších s raním východem slunce nad Sněžnými jámami :-)"

Jak doplňuje energii?

Mezi oblíbená jídla před a po závodě patří banány, oříšky a těstovinky. Během závodu si ráda dá vodu, kolu a banány. Doplňky stravy a gely se snaží nepoužívat, protože se po nich necítí dobře. Zcela výjimečně přibalí do batohu Powerbar musli tyčky s karamelem.

V čem ráda běhá?

Ve vybavení má naprosto jasno, co se týče bot, vítězí u ní značka INOV a nejraději běhá v INOV8 od Vágnerky. Pak postačí už jen papírové kapesníčky, hadrová flaštička na pití a  jde se na věc:-)

Osobní rekordy

Maraton: 3:38

Půlmaraton: Asi největší radost mi udělal Baroko půlmaraton předloni, a Krušnohorský lesní plm za 1:47 za 1:42

10 km: 40:45 desítka Přemysla Oráče v Ústí

5 km: 19:12 večerní běh s čelovkou v Ústí

Největší úspěchy

Docela mám radost z Krušnohorské HV, kde jsme se umístili na 65km v první desítce mezi chlapama s časem 7h a 45 min :-) a z Ultralabáku, kde jsem měla tu čest být druhá za Aničkou Strakovou


15.02.2016,


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů