Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Běžecké boty

Recenze Vibram Fivefingers V-TRAIL: první dojmy z minimalistických bot

AL
AL

Tady jinde na webu, že jiná Fivefingers bota V-RUn je vhodná pro ty kdo přechází na minimalistický běh. Zajímalo by mě jestli je mezi těmi modely opravdu nějaký rozdíl anebo to je v podstatě jedno?

17. 06. 2017, 08:57:21
Ivan M
Ivan M

Vibram používám už 4 roku a jsem na 100% spokojení. je to něj lepší bota, která jsem někdy měl. Výsledky jsou o minutu lepší na 5 km. Doporučují všem, kteří chtějí  překonat bolesti kloubu. Mohu obhájit toto tvrzení..... Děkuji Vibramu Minchev

07. 07. 2017, 20:03:15
Juraj
Juraj

Ja mám jeden pár Spiridon MR na beh a druhý pár Trek Ascent na turistiku. Čo sa týka behu - treba dávať pozor kam dopadne chodidlo a ak bežíte v známom teréne a poznáte podložie môžete aj šprintovať. Čo sa týka turistiky - bol som v tom aj na Kriváni, Rysoch aj na Slavkovskom štíte (zatiaľ). Cítite každý kameň. Treba našľapovať opatrne. Je to však náročné. Omnoho ideálnejšie sú na turistiku, kde toľko skál nieje. Nízke Tatry, Západné Tatry, Veľká a Malá Fatra atď.

Ja som si ich kupoval hlavne preto, lebo som mal problémy s kolenami. Najmä pri turistike pri schádzaní z kopca. S touto obuvou je to výrazne lepšie. Naučil som sa viac dopadať na prednú časť chodidla a tým tlmiť náraz na koleno.

Nevýhody: U obidvoch párov najviac trpia spoje v oblasti veľkých palcov. Po častom používaní sa začínajú odlepovať. Možno je to tým, že ich skúšam v akomkoľvek teréne (aj v náročnom vo Vysokých Tatrách).

Keby doriešili tieto problémy s pevnosťou okolo veľkého palca a pridali 2 mm alebo 3mm na hrúbke podrážky bola by to ideálna obuv aj na turistiku do Vysokých Tatier.

13. 07. 2017, 16:33:59

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze