Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Tréninkové tipy

Běhání v zimě je třeba přizpůsobit vybavení i trénink

Přema K.
Přema K.

"Pokud mrzne, je třeba si chránit především dýchací cesty. Noste šátek přes ústa, abyste nevdechovali ledový vzduch, který by mohl poškodit vaše plíce."

To mi chcete říct že v -1°C se mi můžou zimou poškodit plíce? :D To snad ne. Nemyslím si ani že v -15° by to mohl být problém. Možná to bude studit v krku, ale dál se už vzduch nedostane v "ledové" variantě a určitě nepoškodí plíce.

23. 11. 2016, 15:42:01
Michaela
Michaela

Hezký den Přemo,

díky za reakci. V -1 asi ne, ale ve větších mrazech pod -10 by mohlo při dýchání ústy opravdu dojít k poškození. Vzduch se totiž při zrychleném dýchání nestíhá ohřívat a může způsobit zánět. Samozřejmě ideální by bylo, pokud by běžec dýchal jen nosem, což ale při větší zátěži každý nedokáže.

Mějte se fajn!

Míša Kofrová, SvetBehu.cz

24. 11. 2016, 10:50:55
Tom
Tom

No, něco na tom asi bude při opravdu tuhých mrazech. Je pravda, že vzduch se nestihne ohřát při průchodu dýchacích cest až do plicních sklípků, ale pak mě napadá celkem logická otázka: Když si dám šátek nebo něco přes pusu, všichni víme, že za chvíli ten šátek bude mokrý kvůli srážení se teplého a studeného vzduchu. A ví se, že vlhký vzduch může plíce poškodit více, než suchý, ač třeba víc studený. Nemluvě o to, že se přes šátek dýchá hůř a tělo tak není okysličované tolik, kolik by při výkonu potřebovalo.

To je jen to, co mi běží hlavou, když si porovnávám klady a zápory...

05. 01. 2017, 10:28:05
Lenka Laskava
Lenka Laskava

Oobně běhám klidně ve sněhu, jen si beru kvalitní termoprádlo: http://www.rybashop24.com/Obleceni-Obuv/Spodni-pradlo/ a ve tmě nebo šeru i čelovku. A to chodím klidně v lednu uprostřed noci, prostě...dá se :)

22. 04. 2017, 22:24:10

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze