Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Tréninkové tipy

Základy intervalového tréninku - bolí, ale pomáhá

pavel krejčí
pavel krejčí

Velmi pěkný článek děkuji.

02. 06. 2017, 08:47:48
Vašek
Vašek

Ahoj,nešlo by sem ještě popsat metodu 30-20-10?Děkuji

03. 08. 2017, 08:59:56

Ahoj, popíšu ti ji tady do komentáře. Vemu to z osobního hlediska, jak ji běhám a můžeš si ji případně upravit k obrazu svému. Pokud běhám rovinu, 30 sekundový interval je pro mě volný klus (tempem od 4:30 do 5:30 / km, v závislosti na počet cyklů v tréninku, únavě... důležité je si v tomto intervalu odpočinout, relativně se vydýchat, ať jsem svěží na 20 sekundovku. 20 sekund beru jako běh na své hraně - 75% - 85% max, svižně, ne však naplno. Tempem kolem 3:20 - 3:45 / km. 10ti sekundový interval je jen už následný sprint na své maximum, osobně tempem pod 3:00 / km. To je rovina, pokud jsou to kopce, 30 sekundový interval klidně ochodím, pokud je kopec natolik prudký, že bych si nestihl odpočinout a relativně vydýchat (mluvím zde o sklonu 20%+), následné intervaly pak vypadají podobně jako na rovině, v závislosti samozřejmě na terénu (do 25% stoupání nejde běžet tempem 3min / km :) Tak snad jsem to trochu objasnil...

03. 08. 2017, 10:56:10

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze