Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Zdraví

Přidat nové téma


 • Bolest holení  (2)

  Dobrý den Katko,

  s největší pravděpodobností jde o přetížené svaly holení, po čase se ale z těchto obtíží může stát i např. jejich zánět nebo zánět okostice, což už se léčí hůře a déle, proto je potřeba tyto obtíže řešit včas!

  Bolestivá místa zkuste důkladně masírovat chladivou emulzí, vhodné je použít roller, v případě velkých bolestí zaledovat.

  Mgr. Zuzana Krchová, fyzioterapeutka, www.fyziokinesis.cz 17. 03. 2017, 19:59:39

 • Poruchy příjmu potravy aneb běhám, nejím, nemám se ráda  (1)
  27. 10. 2016, 21:31:50

 • Běžecké doplňky mohou způsobit zranění  (4)

  Může to být tím, že v noze je změněné svalové napětí-zvýšené, to s sebou nese také metabolické změny svalového vlákna (zvýšená kyselost prostředí). Kompreska může pomoci uvolnit svalový tonus a tím se pak změní i pH prostředí svalu a Vy pak pociťujete úlevu.

  Zuzana Krchová 15. 04. 2016, 12:55:43

 • Plantární fasciitida může vést až ke vzniku patní ostruhy  (3)

  Tak presne tohle jsem mel (jeste mam)od vanoc...Nemohl jsem ani chodit,kazdy krok..hlavne na nerovnosti bolel.Mazu proti zanetum,a cvicim podle holandske metody..(stoupnout spickou na knizky,a nahoru dolu propinat..)A tak jak psali...cca 2-3 mesice nez to zabere.Ale konecne uz muzu zas behat..sice jen na rovnem,ale i les brzo prijde na radu :)

  Tom 02. 04. 2016, 10:46:37

 • Co to je jarní únava a jak se jí bránit?  (1)

  Díky za pěkný článek, některé věci stojí za to připomínat každý rok. Já se v tomhle období snažím jíst hodně klíčků, je v nich neskutečná energie a svěžest, navíc se regenerují orgány a klíčky jsou na to ideální. Nejraději mám mungo a čočku.

  Pítrs 01. 03. 2016, 10:38:43

 • Zákeřné trigger pointy  (2)

  Dobrý den Kamile,

  bohužel takhle na dálku Vám asi moc neporadím, pokud chcete problém řešit, bylo by asi nejlepší zajít na fyzioterapii, můžeme Vám provést i analýzu běhu a podívat se, co se při běhu s kolenem děje. Jak to popisujete, může jít o blokádu lýtkové kosti,  možná začínající ITB..., ale asi nejlepší by bylo, kdyby se na Vás někdo podíva

  Zuzana Krchová 29. 11. 2015, 09:51:55

 • Únavové zlomeniny nártních kostí  (3)

  Dobrý den Danieli,

  výše uvedený kinesiotejpink by neměl obtíže zhoršit,slouží k aktivaci plosky nohy. Pokud Vám tejp nevyhovoval, s největší pravděpodobností jste ho neaplikoval správně. Výše uvedené fotografie jsou pouze ilustrační, není z nich možné poznat např. směr vedení a napětí tejpu, správnou aplikaci tejpu má provést lékař nebo fyzioterap

  Zuzana Krchová 07. 09. 2015, 14:15:19

 • Bolesti beder a jejich příčina  (1)
  Děkuji za výborný a trefný článek. Přesně s tímto problémem teď bojuju a zkouším různé metody, jak se bolestí a ztuhlosti beder zbavit. O rázové vlně jsem nevěděl, tak snad mi to pomůže.
  Radek 29. 05. 2015, 21:29:55


Sem vložte diskusní příspěvek. 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů