Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Zdraví

Plantární fasciitida může vést až ke vzniku patní ostruhy

Filip
Filip

Ahoj,

tohle je snad telepatie. Už jsem chtěl někam kvůli tomu psát. Lyžuji, snowboarduji celou sezónu v horách a také hodně běhám na dlouhé kopcovité výběhy. Ale od února mám právě tyto problémy. Od paty směrem k plosce mám píchavou bolest, že někdy nejde na konci dne chodit. Mažu to voltarenem, ale nepomáhá to. Zkouším to rozhejbat a také nic. Jsem v Kanadě, takže k doktorům jít je trochu (nejen finanční) problém. Mám už více jak měsíc a půl úplnou pauzu od běhání a nedá se to vydržet. tak dlouho jsem nikdy neměl volno od běhu a moc mi to chybí, ale vím, že s tou patou pořádně neseběhnu ani kopec a bojím se, aby se z toho nevytvořilo něco vážnějšího. Můžete mi prosím pomoci jak s tím zatočit?

Děkuji moc. Filip

30. 03. 2016, 19:46:03
Zuzana Krchová
Zuzana Krchová

Bohužel, nezlobte se, takhle na dálku léčit nejde. Rozhodně pokud to bude stále bolet, neběhejte, tím se stav jen zhorší, zkuste třeba cvičení na klenbu nohy, masáže plosky a např. jogu, problém bude asi komplexní, potřeba je cvičit celé tělo, ale nejlepší by bylo navštívit fyzioterapeuta.

31. 03. 2016, 06:56:06
CEP Sports Czech & Slovak

Dobrý den, Filipe, sledujeme tuto diskuzi a dovolujeme si Vás jen upozornit na jednu z novinek sportovní značky CEP - návleky na pantární fascii: www.cepsports.cz/navleky-na-plantarni-fascii

25. 04. 2017, 15:23:34
Tom
Tom

Tak presne tohle jsem mel (jeste mam)od vanoc...Nemohl jsem ani chodit,kazdy krok..hlavne na nerovnosti bolel.Mazu proti zanetum,a cvicim podle holandske metody..(stoupnout spickou na knizky,a nahoru dolu propinat..)A tak jak psali...cca 2-3 mesice nez to zabere.Ale konecne uz muzu zas behat..sice jen na rovnem,ale i les brzo prijde na radu :)

02. 04. 2016, 10:46:37

Dobrý den, Tome, mrkněte na www.cepsports.cz/navleky-na-plantarni-fascii.

25. 04. 2017, 15:27:11
Romana
Romana

Díky za tip, vyzkouším a doufám, že bude líp

10. 05. 2017, 10:57:01

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze