Krajský půlmaraton Plzeňského kraje ovládli Tomáš Eisner a Marcela Joglová + FOTKY ÚČASTNÍKŮ KE STAŽENÍ

Doslova letní počasí přivítalo v sobotu 21. dubna 2018 všechny účastníky na startu již 4. ročníku Krajského půlmaratonu Plzeňského kraje. Pokud si v loňském roce mnozí stěžovali na nepřízeň počasí, tak letos nemohli říci ani slovo. Teplota byla na toto období roku až nezvykle vysoká (26 °C).

Hlavní závod ovládli podle očekávání favorité

Na trati závodního půlmaratonu se postavili i loňští vítězové Tomáš Eisner a Marcela Joglová a splnili přesně to, co se od nich očekávalo. Prakticky oba bez problémů zvítězili, a to vlastně celkem jednoznačně s velkým náskokem.

Podívejte se na další fotografie k článku…

Tomáš Eisner vyrazil okamžitě po startu do čela, a i přes velké teplo neustále zvyšoval svůj náskok. V polovině trati v Dobřanech už měl k dobru téměř tři minuty na své pronásledovatele. V posledních kilometrech svůj náskok ještě navýšil a cílovou pásku protrhl v čase 1:15:15 hodin. Sice běžel o 2 minuty pomaleji než v loňském roce, ale vzhledem k počasí, jaké panovalo, tak se dá říci, že tento čas je možná hodnotnější. O druhé místo se odehrával poněkud větší a vyrovnanější souboj. Nakonec se z druhého místa v pořadí radoval Petr Minařík (1:21:26) a hned za ním doběhl Martin Černý (1:21:46).

Jedná se o závod v půlmaratonu, který vede okolím Škodalandu v Plzni. Více informací o Krajském půlmaratonu Plzeňského kraje najdete v termínovce.

V ženské kategorii zvítězila Marcela Joglová doslova o parník

Ženy měly od začátku jasnou favoritku v osobě Marcely Joglové a vlastně bylo jen otázkou, o kolik svým soupeřkám uteče. Nakonec doběhla v čase 1:24:53 hodin a druhé v cíli Kateřině Houfkové nadělila více jak deset minut (1:35:10). Ta si naopak asi od 10 km držela nepatrný odstup od třetí v pořadí Martiny Novákové (1:36:33). Vzhledem k opravdu horkému počasí, se ale tyto časy dají hodnotit jako výtečné.

Velké souboje byly k vidění i na doprovodných závodech

Tradiční součástí půlmaratonu Plzeňského kraje jsou i oblíbené závody na 5 a 10 km. A že jsou stále populárnější dokládá skutečnost, že letos se na start postavilo více jak 320 závodníků a závodnic. I zde samozřejmě zasáhlo do výkonů teplé počasí, přesto výsledné časy byly velmi dobré. Krajskou desítku mezi muži ovládl Miroslav Sedláček za 37:44 a mezi ženami Linda Richtoriková za čas 41:11 minut. Krajskou pětku nejrychleji zaběhl Daniel Kraus v čase 21:17 minut a v ženské kategorii celkem suverénně zvítězila Eliška Rosenbaumová za čas 23:03 minut.

Celé sportovní odpoledne se povedlo

Pořadatelé závodu nezapomněli ani na ty nejmenší děti, a ještě před samotným startem hlavního závodu proběhlo několik kratších běžeckých klání právě dětí v nejrůznějších kategoriích, od těch nejmladších až po ty již nejstarší. Nově se letos běžel i smíšený štafetový závod na 4 x 5 km, do kterého se přihlásilo celkem 18 štafet. Premiérové vítězství si nakonec vybojoval tým „Klokani“, kteří závod absolvovali v čase 1:42:36 hodin.

Myslím, že všechny závody se povedly a již nyní se účastníci těší na již 5. ročník půlmaratonu Plzeňského kraje, který byl měl proběhnout opět za rok, a to v dubnu roku 2019.