Prvenství na Pražském maratonu ve Stromovce získali Dražan a Churáňová

V sobotu 17. října se konal již 52. ročník Pražského maratonu ve Stromovce, memoriálu Iva Domanského, což je druhý nejstarší maraton v ČR. Na start se postavilo na 210 závodníků a nejrychleji trať zvládli Jaroslav Dražan a Radka Churáňová.

Tento maraton, který se koná tradičně v říjnu, vede po rychlém téměř rovinatém asfaltovém 4219,5 m dlouhém okruhu ve Stromovce, kteří maratonci běží desetkrát. Díky zkvalitnění služeb pořadatelů a poskytování servisu závodníků v posledních dvou letech došlo i k nárůstu účastníků.

Mužskou kategorii ovládl Jaroslav Dražan (Hisport team), který cílovou čáru proťal v čase 2:39:29. Necelé 2 minuty za tím doběhl Dušan Podroužek (AC Slovan Liberec) a třetí příčku vybojoval Petr Švarc (Tri klub Příbram) s výkonem 2:41:34.

V ženách byla s časem 2:54:39 nejrychlejší Radka Churáňová (TJ Lokomotiva Trutnov). Druhé místo obsadila Michaela Dimitriadu (Želvička team) s časem 3:05:01, která doběhla 3 minuty a 22 vteřin před třetí Ivanou Jedličkovou.