Ostravským městským trailem odstartoval Kilpi Trail Running Cup. Nejrychleji běželi Lichý a Krstevová. + FOTKY ÚČASTNÍKŮ KE STAŽENÍ

Poslední dubnová sobota v Ostravě patřila prvnímu závodu z nového seriálu Kilpi Trail Running Cupu. Organizátoři připravili takřka 12,5 kilometrů dlouhou trať s převýšením přes 200 metrů, jejíž pomyslný vrchol tvořila halda Ema ve Slezské Ostravě.

Na start tohoto závodu se postavila – nejen – regionální špička v čele s Tomášem Lichým, Janem Zemaníkem, Markem Causidisem, nebo Tomášem Macečkem, který mimo jiné pomáhal s vytvořením této trati.

Trať byla oproti minulým ročníkům o něco náročnější

O tom, že se v centru Ostravy nemusí běhat jen v ulicích, přesvědčil rovnou první závod Kilpi Trail Running Cupu. Tomáš Maceček, jenž v celkovém pořadí skončil na pátém místě, vytvořil, nejen na papíře, těžší trať oproti rokům minulým a to se projevilo i na výsledných časech prvních v cíli.

Z více než dvanácti kilometrů byl první úsek veden podél řeky Ostravice na relativní rovině. Však v následujících kilometrech až k symbolu Slezské Ostravy – haldě Ema – se trať postupně zvedala a závodníci na ní nabrali přes 200 výškových metrů. Po oběhnutí hradu, vyběhnutí schodů a zdolání Emy závodníci postupně klesali opět k řece Ostravice a podél ní směřovali do cíle. Běžci se také mohli rozhodnout pro závod štafet, kdy se prostřídali po zdolání Emy, a tak na druhého z dvojice čekala již tempová část závodu.

O tom, že si mnozí, bez výjimky vítěze v mužské kategorii Tomáše Lichého (43:48) startující za tým Salomon/SvetBehu.cz, mysleli, že trať bude jednoduší, svědčí také Tomášům komentář v cíli: „Trasa mě vážně překvapila. Před závodem jsem plánoval čas kolem 38 minut, ale rychleji běžet prostě nešlo“. Se ztrátou 1-né minuty a dvaceti pěti sekund na Tomáše skončil druhý Jan Zemaník (45:13) také z týmu Salomon. „Hned od začátku bylo jasné, že si Tomáš běží svůj závod. Z počátečního šestého místa jsem se během stoupání dostal na druhé místo a to udržel“ uvedl druhý Honza, který se stejně jako Tomáš již plně soustředí na nadcházejícího se Peruna. Na třetím místě skončil Marek Causidis (45:45) za tým Čisté Beskydy, který tak ukázal, že mu jdou nejen ultra distance.

Mezi ženami v absolutním pořadí vyhrála Andrea Krstevová (56:11) startující za Pearl iZUMi Czech před Blankou Gatíkovou (59:07) a Lenkou Ungerovou (1:02:37) za tým Triop. Mezi týmy dominoval SK Svěrák, který v absolutním pořadí získal první, druhé, čtvrté i páté místo. Na prvním místě startující za tento tým doběhla dvojice Jan Sedláček a Ondřej Píša (51:29) před Markétou Kučerovou a Janysem Hlaváčem (55:49). Na třetí místo se probojoval Amazing team ve složení Mario a Tomáš Stýskalovi.