Šumavšký ŠUTR v podání Jozefa Harčaríka a Kristýny Hájkové + FOTKY VŠECH ZÁVODNÍKŮ KE STAŽENÍ ZDARMA

V sobotu 3.10. 2015 se na Lyžařském stadionu Zadov – Churáňov konal Šumavský ŠUTR, který nabídl kvalitní a zároveň náročný závod. Na nejdelší trati 63 km zvítězil Josef Harčarík, v ženách byla nejlepší Kristýna Hájková.

Trasa vedla po 21 km dlouhém okruhu

Trasa závodu vedla po okruhu dlouhém 21 km s převýšením 500 m a každý ze závodníků si mohl vybrat, zda poběží jedno, dvě nebo tři kola. Všichni účastníci si mohli užít příjemné počasí babího léta obohacené o nádherné barvy podzimu.

Na hlavní trať 63 km se postavilo 31 závodníků, z nichž tento náročný závod 10 účastníků nedokončilo. Do cíle jako první doběhl Jozef Harčarík, který trasu zdolal za 5:41:47 a jednotlivá kola zvládl v rozmezí 1:41:51 až 2:05:57. Necelých 7 minut za vítězem doběhl druhý Libor Eremka. Třetí příčku vybojoval Petr Macek v čase 6:16:00.

V ženách se na start postavily 4 závodnice, z nichž byla s přehledem nejrychlejší Kristýna Hájková, která doběhla v čase 7:06:49 a obhájila tak vítězství z jarního Šutru v Divoké Šárce. S hodinovou ztrátou na vítězku obsadila druhou příčku Jana Portašíková, třetí pak skončila Věra Dočkalová.

Dva okruhy se rozhodlo zdolat 48 závodníků. Vítězem se v mužích stal Lukáš Kozlík s výkonem 3:24:00, ženskou kategorii ovládla s časem 4:00:16 Veronika Tuhovčáková.

Nejvyšší počet účastníků se vydalo na 1 okruh, kde kralovali Jan Ferdinard Polášek a Petra Kavijová.