Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Rozhovor s pořadatelem závodu WINTER SkyRace®, Honzou Dušánkem: Letos jsem kromě hlavního závodu připravil i poloviční trať

Rozhovor s pořadatelem závodu WINTER SkyRace®, Honzou Dušánkem: Letos jsem kromě hlavního závodu připravil i poloviční trať

Milovníci horských závodů se opět můžou na začátku prosince těšit na skvělou akci. Koná se totiž druhý ročník zimního horského závodu WINTER SkyRace®, o jehož konání má hlavní zásluhu pořadatel Honza Dušánek, který letos připravil i několik novinek. Více níže v rozhovoru se samotným Honzou Dušánkem.Letos se na přání běžců poběží i kratší trasa WINTER Trail

Ahoj Honzo, už se opět blíží další oblíbený závod z Tvé dílny - WINTER SkyRace®. Pro letošek jsi pro závodníky připravil kromě trati WINTER SkyRace (21 km, 1350 m+) i kratší závod WINTER Trail (11,5 km, 850 m+) , můžeš to trochu rozvést?

WINTER Trail jsem vlastně udělal na přání běžců. Množily se dotazy, jestli by tam nebylo i něco kratšího, jelikož ne všichni si troufnou hnedka na plnohodnotnou trať, zvlášť v zimě. Takže to bude vlastně taková „ochutnávka“ zimního trailrunningu pro všechny, kteří chtějí zkusit, jaké to je běhat po kopcích na sněhu. A věřte, je to moc prima! :-)

 


Na tratiNa trati

Na tratiPočasí minulý rok přálo

Brýdl a Kocumová s Honzou DušánkemBrýdl a Kocumová s Honzou Dušánkem

 

 

 

 

Podívejte se na další fotografie ze závodu...

 

 


 

Čekají na závodníky kromě nové trati ještě nějaké novinky, ať už organizační či jiné?

Snažíme se stále zkvalitňovat značení trati, takže přibudou info cedule, více dobrovolníků na trati a také nějaké motivační cedule, které závodníky trochu „rozptýlí a namotivují“ :-) Posunuli jsme také dětské závody před hlavní dospělácké závody, takže budou mít prckové tentokrát mnohem větší diváckou podporu, a to myslím uvítají nejenom oni, ale také maminky a tatínkové. Následně odstartuje „poloviční“ WINTER Trail a s půlhodinovým odstupem hlavní závod dne - WINTER SkyRace® 2017.

Jedná se o náročný, ale o to víc nádherný zimní závod, který se koná v okolí Ještědu. Více informací o WINTER SkyRace® najdete v termínovce.

 

I letos se na startu ukáží zvučná běžecká jména

Minulý rok se na start postavilo nemálo výborných běžců, jak to vidíš letos?

I letos jsem pozval na vlastní náklady celou českou skyrunningovou špičku. Samozřejmě ne každému, díky zimní tréninkové sezóně, se to bude hodit do „krámu“, ale už teď mám potvrzená zvučná ženská jména jako Anka Straková, Zuzana Kocumová, Katka Matrasová, Ivana Sekyrová, Lada Štalzerová a z mužů už potvrdili účast Jiří Petr, Jirka Čípa, Pavel Brýdl, Aleš Palko, Dan Rubič, Tomáš Křivohlávek a další. Takže to rozhodně žádný pouťák nebude :-)

Čekají na běžce opět nějaké vrchařské prémie?

Závodníci půjdou opět dvakrát zajímavou cestou přes Ještěd, kde si pro ně zase připravíme nějaké to zpestření. V jaké podobě bude, to se musíte nechat překvapit!

Na co se závodníci mohou kromě samotného závodu těšit?

Zázemí a areál v prostorách startu/cíle se budeme snažit udělat zase o kousek útulnější. Vyhřívaný stan je samozřejmostí, ten se nám vloni moc osvědčil. Zopakujeme kvalitní maso/vege/vegan jídlo pro všechny, dostatek místa na posezení, DJ bude celý den pumpovat do lidí energickou muziku, budou zde opět sportovně partnerské stánky, nově přibude ve spolupráci s NN FOTO karavan, kde se budou moct závodníci zvěčnit jak před, tak po závodě a také chystáme pár sranda drobností pro nejmenší, takže se bude zase na co těšit!

 

Honzo, děkujeme za rozhovor a přejeme, ať se daří!

 

Jan Dušánek

Jan Dušánek - horal, ultraběžec, nadšenec a začínající pořadatel běžeckých závodů a kempů

 

Honza pochází z Liberce a k běhu se dostal ve svých 33 letech díky pejskovi. Za pouhé 3 roky ho běh chytl tak, že posbíral řadu účastí na závodech typu ultratrail. Nejraději má tratě v náročných podmínkách kolem délky 100 km. Letos si splnil svůj sen a dokončil náročný závod v Alpách, UTMB. V poslední době ho také chytlo pořádání horských závodů a nově také běžeckých kempů.


23.10.2017, Kateřina Hubková


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ