Gladiátoři bojovali s legendárním bahnem v Holicích, nejrychlejší čas vybojoval Pavel Hrdina. + FOTKY ÚČASTNÍKŮ ZE SOBOTY A NEDĚLE ZDARMA KE STAŽENÍ

O víkendu 16.-18.6.2017, již čtvrtý rok po sobě, ožil jinak skomírající motokrosový areál v Poběžovické kotlině u Holic soubojem Gladiatorů. Konal se zde třetí závod již legendární série GLADIATOR RACE.

Závod začal pátečním nočním během Night Gladiator Race

Tentokrát zaúřadovalo počasí, a vichřice těsně před pátečním prvním závodem organizátorům řádně zkomplikovala práci, když zlikvidovala část zázemí. Vše se povedlo rychle operativně vyřešit, a páteční noční závod mohl tedy začít. Na 4 km trasu NIGHT GLADIATOR RACE se s bahnitou tratí za mírného deště vypořádalo 253 závodníků, nejrychlejší z nich (Lukáš Hanyk) se v cíli objevil za neuvěřitelných 18:51 minuty.

Prohlédněte si další fotografie ze závodu…

Holické bahno nezklamalo, na trase bylo i několik nových překážek

Hlavní závod INOV-8 GLADIATOR RACE následoval v sobotu. Na 7 km trať s 30 překážkami se vydalo celkově 946 závodníků. Legendární holické bahno nezůstalo ani tento rok nic dlužno své pověsti, a nejeden ze závodníků v něm zanechal svou obuv. Na trase bylo také několik nových, zajímavých překážek. Dvě pasáže bahnem po pás hlubokým byly kilometr před cílem odměněny koupelí v chladivém rybníce, aby závodníci na cílových fotografiích byli k poznání. Nejrychlejší z nich (Pavel Hrdina) byl v cílové rovině v čase 39:04.

INOV-8 Gladiator Race v Holicích je překážkový závod, který se odehrává v motokrosovém areálu. Závod zahrnuje umělé i přírodní překážky. Více informací o Gladiator Race Holice najdete v termínovce. Také si můžete přečíst reportáž z loňského ročníku.

Posledním dnem závodního víkendu byla neděle. Začala závodem KIDS GLADIATOR RACE, kde se 318 nejmladších závodníků vydalo na 1 km trať se 7 překážkami. Nejrychlejší (Samuel Šinkovský) ji zdolal v čase 4:54.

Následně odstartoval také hlavní nedělní závod INOV- 8 GLADIATOR RACE. Kromě jednotlivců a párů vyběhly na trať identickou se sobotním závodem i čtyřčlenné týmy, celkem 513 startovních čísel. Trať byla již poznamenána stovkami závodníků z předešlých dnů, a boj s bahnem byl tedy i přes teplejší počasí náročnější, než v pátek a sobotu. První ze závodníků (Jakub Podzimek) obdržel cílovou medaili 44:20 minuty od startu.

Závodníci hodnotili celé tři dny velmi pozitivně

Kladné ohlasy zaznamenaly běžecké handicapy u překážek namísto běžně používaných angličáků, stejně tak i velmi dobře zvolená trať a zajímavé překážky. Doprovod a diváci měli přístup ke všem místům trati, a mohli tak své favority doprovázet po celou dobu. Mnozí  to využili k pořizování foto a video dokumentace, a díky jejich povzbuzování dostal závod ještě „nabitější“ atmosféru.

O pohodlí všech návštěvníků se po celé tři dny staraly stánky s občerstvením. Účastníci měli možnost shlédnout nejnovější kolekci funkčního oblečení a sportovních doplňků Gladiator, Eleve, Collm, či zakoupit náhradu za obuv v bahně nenávratně utopenou ve stánku Inov-8.

Další víkend ze série Gladiator Race je za námi, ale pořadatelé se již těší na další v pevnostním městě Josefov.