Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
Pádler.cz

POSLEDNÍ DISKUSE

Běh na Boreč byl rekordní. Nejrychleji běželi Petr Zuda a Alena Hájková.

V sobotu 11. března v obci Vchynice odstartoval druhý závod seriálu Král Středohoří - Běh na Boreč, kterého se zúčastnil nejvyšší počet závodníků v historii.

Na start se postavilo 103 závodníků

Pořadatelé si mohli mnout ruce, 13. ročník Běhu na Boreč, který je i pro letošek zařazen do sportovního seriálu Král Středohoří (běhy, kola, triatlony), měl rekordní účast.

Vítěz Petr Zuda na tratiVítěz Petr Zuda na trati

Vítězka Alena Hájková na tratiVítězka Alena Hájková na trati

Krátce po startuKrátce po startu

Prohlédněte si další fotografie k článku...

Na start téměř sedmikilometrové (cca 6,6 km) trati se postavilo 103 příznivců aktivního pohybu. „Zatím nejvíc účastníků jsme měli v roce 2014, tehdy jich bylo 94, takže ten letošek je parádní," poznamenal jeden z organizátorů Jan Řebíček.
Jedná se o 7 km dlouhý závod, který je součástí multisportovního seriálu Král Středohoří. Více informací o Běhu na Boreč najdete v termínovce.

Ten nechyběl ani na trati, kde si nevedl vůbec zle. Skončil na solidním osmém místě. „Bylo to v podstatě bez tréninku, takže těch 26:25 min. ještě šlo. Letos byl nejrychlejší ústecký Petr Zuda, který vyhrál zaslouženě. Měl téměř třičtvrtěminutový náskok. V ideálním bežeckém počasí se prosazovaly favoritky i v ženské kategorii."

Král Středohoří pokračuje dalším podnikem v sobotu 25. března, kdy je na programu Výběh na Milešovku.