Krajský půlmaraton Plzeňského kraje ovládli Tomáš Eisner a Marcela Joglová + FOTKY ZÁVODNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

V sobotu 22. dubna se konal 3. ročník Krajského půlmaratonu Plzeňského kraje, který si za uvedenou dobu konání získal spoustu příznivců. Nejinak tomu bylo i tuto sobotu, kdy se na start hlavního závodu postavilo téměř 600 běžců a běžkyň.

Současně s půlmaratonem se běžely i tradiční dva doplňkové běhy na 5,85 a 9,59 km, kterých se zúčastnilo na 250 závodníků.

Jedná se o závod v půlmaratonu, který vede okolím Škodalandu v Plzni. Více informací o Krajském půlmaratonu Plzeňského kraje najdete v termínovce. Také si můžete přečíst reportáž z loňského ročníku.

Po dvou vydařených ročnících, kdy pokaždé krásně svítilo sluníčko a teploty dosahovaly téměř 25°C, se letošní ročník konal za velmi oblačného a větrného počasí, navíc s dosti hustým deštěm na závěr. Přesto celkové hodnocení bude jen kladné.

Vítězství v mužském závodě zůstalo v Plzni

Trať půlmaratonu je velmi náročná a všichni účastníci museli zdolat na začátku větší převýšení a také poslední stoupání před cílem je vcelku obtížné. Tady každý hledá poslední zbytky sil, aby se na pověstný kopec na Valše vyšplhal a že jich na konci závodu moc není.

Mezi muži se již od prvních metrů odpoutali dva běžci, Tomáš Eisner a Jiří Valeš, oba Plzeňáci, a až do posledních metrů bojovali o prvenství. Nakonec více sil měl v závěru Tomáš Eisner z Pilsenman Clubu a v čase 1:13:33 hodin zvítězil. Jen o 9 sekund za nímdoběhl Jiří Valeš. Třetí místo patří japonskému běžci, který dlouhodobě žije v Plzni, Nobuyukio Yamaguchimu časem 1:19:36 hodin.

Mezi ženami velmi vyrovnané souboje

V ženské kategorii se závodilo hned od startu velmi vyrovnaně, za to nebývale urputně. Do vedení se rychle dostala Marcela Joglová a pro prvenství si doběhla v krásném čase 1:25:27 hodin. Druhé místo si kontrolovala Kristýna Junková časem 1:27:32 hodin a třetí místo patří Petře Šmákalové za čas 1:28:38 hodin.

Doprovodné závody plné kvalitních časů

Ve vloženém závodě na 9,59 kilometrů byly k vidění velmi povedené souboje a velká snaha závodníků o co nejlepší umístění a vlastně i časy. V mužské kategorii si pro vítězství doběhl Vít Bílý v čase 34:43 minut. Mezi ženami vyhrála Barbora Šturmová za čas 42:28 minut.

V závodě na 5,85 km byl nejrychlejší Daniel Kraus v čase 21:05 minut. Ženskou pětku ovládla Anna Ulrychová za 25:24 minut.

Závěrečné hodnocení bude velmi stručné, přesto pozitivní. Trochu zlobilo počasí, i když závodníci si vůbec nestěžovali, ale i tak organizace, prostředí a připravenost pořadatelů byla na velmi vysoké úrovni. Je vidět, že v přibývajícími ročníky, roste kvalita nejen po stránce organizační, tak i po stránce kvality závodu. Takže za rok opět a s ještě větší účastí a kvalitou.