V Praze měl premiéru INOV-8 Gladiador Race. V přírodním parku Čihadla kralovali Vacík a Tocháčková!

Ve dnech 27.-29.10.2017 se poprvé představil závod ze série překážkových běhů Inov-8 GLADIATOR RACE na území Prahy. Za přispění městské části Praha 14, Praha 14 Kulturní, a VŠTVS Palestra připravil pořadatel Sportvisio z.s. několik tratí plných přírodních i umělých překážek na území přírodního parku Čihadla.

Páteční noční závod přivítal na trati dlouhé přes 4 km se 17-ti překážkami přes 400 závodníků v kategoriích jednotlivců a smíšených dvojic. Ti se za svitů čelových lamp vypořádali s ručkováním, přelézáním stěn, plaváním skrze vodní náhon, broděním bažinou, a řadou dalších nástrah nočního závodu. V kategorii mužů byl nejrychleji v cíli Petr Vinický s časem 21:16 min., nejrychlejší ženou byla Stanislava Babušková s časem 28:51 min.

Podívejte se na další fotografie k článku…

V sobotním hlavním závodě samo podzimní počasí prověřilo připravenost závodníků

Sobotní hlavní denní závod na trati dlouhé přes 7 km s 32 překážkami pak přivítal téměř 900 závodníků v kategoriích jednotlivců a smíšených dvojic. Samo podzimní počasí prověřilo připravenost závodníků, kromě občasného deště v průběhu dne sílil vítr, a kombinace běhu, plavání a přírodních i umělých překážek nikomu ze zúčastněných nedala nic zadarmo.

Jedná se o oblíbený extrémní překážkový závod ze seriálu Gladiator Race, který se konal v Přírodním parku Čihadla v Praze. Více informací o Gladiator Race Praha najdete v termínovce.

Nejrychlejším mužem byl Jiří Vacík, který cílem proběhl v čase 41:02 min. Nejrychlejší ženou pak byla Tereza Tocháčková s cílovým časem 58:45 min. Několik set závodníků také v cíli obdrželo medaili GR Triumphalis, určenou těm, kteří v roce 2017 absolvovali všechny denní závody Gladiator Race, tedy Winter Josefov, Milovice, Holice, Josefov a Prahu.

Povětrnostní podminky nedovolily konání nedělního závodu

V průběhu sobotního hlavního závodu pořadatelé zvažovali možnosti dalšího vývoje plánovaných nedělních závodů Gladiator Kids a Gladiator Race. Byla vydána výstraha ČHMÚ před extrémně silným větrem na neděli, a již v průběhu soboty vítr průběžně zesiloval. Po zvážení všech okolností nakonec po ukončení sobotního závodu bylo nutno přistoupit ke zrušení nedělních běhů.

Jakkoliv je Gladiator Race extrémní překážkový závod, prioritou je zdraví a bezpečí závodníků. Veškeré informace neponechávaly prostor pro jinou variantu. Proto v sobotu odpoledne byl závodní víkend předčasně ukončen, a trať vyklizena. Správnost tohoto rozhodnutí potvrdily povětrnostní podmínky v místě konání závodu v neděli. V nejbližší době pořadatel oznámí, jakým způsobem bude řešena situace se závodníky, kteří měli startovat v neděli.

Další závod ze série Gladiator Race se uskuteční v nové lokalitě – na dostihovém závodišti v Pardubicích, pod názvem Taxis Gladiator race, dne 1.-2.prosince 2017. Srdečně zveme všechny závodníky. Více informací na www.gladiatorrace.cz