Pro prvenství si na Běhej lesy Vysočina doběhli Jaromír Hradecký a Taťána Straková

V sobotu 21. července se na Vysočině konal další díl seriálu Běhej lesy, kde si běžci a běžkyně užili nádhernou přírodu Žďárských vrchů.

Krásné přírodní památky doprovázely účastníky téměř po celé trati

Trať vedla mělkými širokými údolími i po mírně zvlněných hřbetech, hlubokými lesy kolem Devíti skal a přírodou bohatou na nejrůznější skalní útvary či dokonce skalní města. V této oblasti se nachází i řadu gotických hradů, zřícenin či lidových roubenek. Počasí se také celkem vydařilo a přichystalo pro běžce přijatelné běžecké teploty.

Jedná se o nádherný závod na 12 nebo 21 km, který vede úchvatnou přírodou Žďárských vrchů. Závod je součástí seriálu Běhej lesy. Více informací o Běhej lesy Vysočina najdete v termínovce.

Závod nabídl tratě dlouhé 21 km a 12 km

Závod nabídl hned dvě tratě, a to 21 km a 12 km. Dlouhou trasu vyhrál s časem 1:25:26 Jaromír Hradecký, který doběhl 25 vteřin před druhým Ondřejem Vrbou. Třetí příčku pak obsadil Vlastimil Lysák s výkonem 1:26:50. V ženách kralovala Taťána Straková, která si doběhla pro prvenství v čase 1:38:34. Druhá se umístila s výkonem 1:39:15 Lenka Polachová, třetí místo pak vybojovala Marcela Rambová, a to výkonem 1:40:23.

Na krátké trati nejlépe Jiří Šacl a Daniela Havránková

Na krátké trati byl nejrychlejší Jiří Šacl, který 12 km dlouhou trať zdolal za 44 minut a 51 sekund. Druhý doběhl Miloš Kratochvíl, třetí pak Jan Burian. V ženách s přehledem vyhrála Daniela Havránková s časem 53:03, která za sebou nechala druhou Barbora Havlíčkovou a třetí Ingrid Tillman.