Saar Challenge 2018: Královská trať nedotčenou přírodou Žďárských vrchů se stala kořistí pro Vladimíra Řídkého a Marcelu Rambovou!

V sobotu 22. září proběhl v Hlinsku v Čechách čtvrtý ročník trailového závodu Žďárskými vrchy Saar Challenge.

Závodu se letos zúčastnilo rekordních 178 vytrvalců

Na královské trati o délce 66 kilometrů se součtem stoupání 1400 m, jež účastníky zavedla na nejznámější a nejvyšší vrcholy Žďárských vrchů, vyhrál v čase 5:44 Vladimír Řídký. Druhý byl mladík Jan Klikar z Benešova u Semil za 5:56 a třetí Martin Linhart za 6:02. Muže nad 50 let vyhrál Tonda Zeman z obce Dědek na Přeloučsku.

Podívejte se na další fotografie k článku…

Neskutečný výkon podala největší favoritka ženské části závodu Marcela Rambová z Hradce Králové. Celkově byla na pátém místě za 6:16. Druhá byla vítězka prvního ročníku Jana Ryantová z Prahy za 6:52 a třetí Blanka Divíšková, první nad 45 let, za 7:29. Závod dokončilo sedm žen a listinu uzavírala loňská vítězka Jana Pešková.

Jedná se o trailový závod, který vede úchvatnou a nedotčenou krajinou Žďárských vrchů. Více informací o Saar Challenge najdete v termínovce.

Na maratonské trati byl pokořen traťový rekord

Na maratonské trati, součet stoupání osm set metrů a proběhnutí přes Devět Skal a Zkamenělý zámek, byl nejlepší Filip Holík za 3:15 a tím vylepšil traťový rekord o necelé 4 minuty. Celkově šestá byla nejlepší žena Taťána Straková za 3:28, druhá dvojnásobná vítězka z minulých let na této trati domácí Jana Klinecká zaběhla čas  3:57.

Nejkratší půlmaratonská trať měla součet stoupání třista metrů a dokončilo ji všech 70 startujících. V soutěži žen byla nejrychlejší celkově desátá Kristýna Mervartová z hradecké Slavie za 1:36. V mužích byl nejlepší Josef Vodička1:27 před Markem Žampachem – 1:28.

Nechyběly pěkné ceny, účastnické medaile a kvalitní servis pro účastníky

Vedle ocenění ve věkových kategoriích byli na každé trati odměněni i absolutně nejlepší muž a žena. Šedesátkaři dostali profi hole Leki od Hudy sport Pardubice, maratonci víkendové zapůjčení automobilu od Auto IN Pardubice a půlkaři kovový věšák na medaile od Medailenazed.cz. Každý absolvent dostal v cíli krásnou medaili závodu, připraveno bylo v cíli teplé jídlo a pití, k dispozici teplá sprcha a kvalitní dáreček při prezentaci v podobě multifunkčního šátku. Vloni většina závodu propršela, letos bylo sice drsné, ale nakonec příjemné sobotní ochlazení.