Delší trasa na Kateřinickém trailu se stala kořistí pro Lukáše Rečka a Hanku Přádkovou!

Na start sedmého ročníku Kateřinického trailu se postavilo 307 běžců z nejrůznějších částí nejen Moravskoslezského kraje, ale i z Prahy, Plzně a dokonce i Karlových Varů.

Závod provázelo krásné slunné počasí

Trail se konal v neděli 14.10. v obci Kateřinice na Novojičínsku a běžci mohli vybírat z 15-ti závodních kategorií rozdělených dle věku účastníků. Nejmladší závodník neměl ani dva roky, nejstarší závodnici bylo 66 let. Pořadatelé nejlepším běžcům rozdali na 52 diplomů a medailí. Díky krásnému slunnému počasí a příjemným teplotám si závod maximálně užili nejen závodníci, ale i fandící diváci. Pořadatelem závodu byla obec Kateřinice za podpory Sdružení měst a obcí povodí Ondřejnice.

Podívejte se na další fotografie k článku…

Na kratší trati zvítězili Michal Oplt a Lenka Quittová

Absolutním vítězem v kategorii mužů na 5750 m se stal Michal Oplt z Karlových Varů (s časem 00:21:24), který běhá za New Roll Runners. Ten si na Kateřinický trail doslova odskočil z dovolené, kterou s partnerkou trávil na Horní Bečvě. Mezi ženami na stejně dlouhé trati jednoznačně vyhrála Lenka Quittová z Kopřivnice (s časem 00:26:29), pro niž byl trail závodní premiérovou.

Jedná se o závod dlouhý 11,5 km nebo 5,75 km, který se koná v malebném prostředí Kateřinic u Příbora. Více informací o Kateřinickém trailu najdete v termínovce.

V běhu na 11 500 metrů se stali absolutními vítězi jak u mužů, tak u žen běžci z Ostravy: mužům vévodil Lukáš Reček z ATC Ostrava s časem 00:47:27, ženám pak Hanka Přádková z Montura CZECH Teamu s časem 00:56:16. Ve smíšené kategorii Ty & Já na 5750 m, která je od loňského roku novinkou a u níž je podmínkou společná párová registrace závodníků opačného pohlaví ve věku od 13 do 100 let, vyhráli Marek Tretera a Lucie Kalafutová (Ribanna a Vinnetou) s týmovým časem 00:49:05.

Na své si přišli také hobbíci a děti

V kategorii hobby v délce 3120 m, kde soutěžili běžci všech věkových kategorií, mezi muži vyhrál sedmnáctiletý Radek Káňa z Příbora (s časem 00:12:14), z žen byla nejrychlejší teprve třináctiletá Anna Lambertová z Kateřinic (s časem 00:16:10). Mezi dětmi ve věku od 9 do 12 let na trati dlouhé 1200 m byl mezi chlapci nejrychlejší stejně jako loni Filip Jarolím z Ostravy-Poruby (s časem 00:04:09), z dívek Tereza Motalová z Hukvald (s časem 00:04:30). Na trati v délce 600 m mezi malými závodníky do osmi let vyhrál také stejně jako loni Michal Mazáč z Příbora (s časem 00:02:09), mezi děvčaty Kateřina Salvová z Ostravy-Radvanic (s časem 00:02:18).

Během závodu bylo rozdáno na 52 medailí a diplomů

Nejlepší běžci byli dle jednotlivých kategorií oceněni medailemi, diplomy, finančními a věcnými cenami. Organizátoři během závodu rozdali na 52 medailí a diplomů. Po závodě pak na všechny běžce čekala ještě tombola o zajímavé věcné ceny. Prosluněnou sportem nabitou nedělí slovem provázel a bavil zkušený moderátor Jaroslav Obsadný.

„Každý rok se snažíme závodníkům zajistit co největší komfort a zázemí, aby u nás byli spokojení a opět se k nám napřesrok vrátili. Věřím, že se nám to i letos podařilo. Ještě jednou gratuluji nejen všem vítězům, ale i všem účastníkům, kterým se podařilo doběhnout do cíle a překonat tak sami sebe. A divákům děkuji za super atmosféru a podporu běžců. Věřím, že si závod všichni užili a byli spokojení. Už teď se všichni těšíme na další ročník a připravujeme pro závodníky další novinky, takže se mají opět i oni na co těšit,“ říká na závěr za organizátory Kateřinického trailu jeho ředitel Zdeněk Borkovec.