POSLEDNÍ DISKUSE

VÍT PAVLIŠTA – běžecký amatér i český šampion

VÍT PAVLIŠTA – běžecký amatér i český šampion

Nadšenec, který propadl běhání. I když stále amatér, sbírá jeden úspěch za druhým. Vít Pavlišta patří k mladé generaci vytrvalostních běžců, je také trojnásobným mistrem republiky v půlmaratonu a českým šampionem v běhu do vrchu.Už od malička měl ke sportu velmi blízko. V dětství se věnoval severské kombinaci, běh měl spíš jen tak jako doplněk. V průběhu času však jeho běžecké schopnosti začaly výrazně převyšovat ty skokanské a tak se rozhodl zaměřit na svou silnější stránku a běhat závodně na lyžích. I jako sdruženáře jej však běh nesmírně bavil, a proto se vrhl na běh do vrchu. Dotáhl to až na mistrovství světa.

Z vrchu rovnou na dráhu

Ani to mu však nestačilo a rozhodl se zběhnout tam, kde většina běžců začíná, a to na dráhu. Během studia vysoké školy si vyzkoušel běh po rovině. I jako lyžař, bez speciální běžecké průpravy, dokázal na dráze držet krok s nejrychlejšími běžci. Bylo jasno. Běh byl jeho nejsilnější stránkou a tak se atletice začal naplno věnovat na vysoké škole v Liberci, pod vedením trenéra Honzy Šebelky.

Začínal na kratších tratích, s rostoucí tréninkovou kilometráží se ale postupně posunuje na delší trati. Momentálně má nadvládu nad půlmaratonovou tratí. Titul mistra republiky na této distanci si odnesl hned třikrát.

Vít Pavlišta v cíli pražského maratonu

I když patří mezi momentálně nejlepší české vytrvalce, sportu se věnuje jen amatérsky, chodí totiž normálně do práce. Tréninkové kilometry nabíhá až večer po práci. Tréninky a závodní sezonu si zpestřuje i běhy do vrchu. Těm se však zatím naplno věnovat nechce. Jeho cílem je neustále se zlepšovat na silnici a na dráze. Až jej klasika omrzí, třeba opět zběhne k delším horským běhům.

Největší úspěchy

trojnásobný mistr ČR v půlmaratonu (2012, 2013, 2015).

1. místo na MČR v běhu do vrchu (2011)

2. místo v MČR v Krosu (2015)

2. místo na MČR v maratonu (2014)

14. místo na ME v běhu do vrchu (2014)

Mistrem ČR v maratonu (2015)


04.05.2015, Vendula Pudelková


Diskuse


x
x
4.5. vydáno po MČR v maratónu. Vizitka by si zasloužila upravit.
05. 05. 2015, 09:44:27

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze

REPORTÁŽE ZE ZÁVODŮ

Gladiátoři opět dobyli pevnost Josefov, WINTER Gladiator Race ovládli Tomáš Tvrdík a Stanislava Babušková!
Gladiátoři opět dobyli pevnost Josefov, WINTER Gladiator Race ovládli Tomáš Tvrdík a Stanislava Babušková!


Ostrý start a přes dva metry sněhu, LH24 ovládl Chrobák a Cichá
Ostrý start a přes dva metry sněhu, LH24 ovládl Chrobák a Cichá


ONLINE ZPRAVODAJSTVÍ LH24
Pro všechny účastníky, ale především pro jejich kamarády, rodiny a blízké budeme přinášet pravidelné online zpravodajství přímo z trati závodu od začátku (tedy startu) závodu až do jeho konce.