HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

BĚŽECKÉ OSOBNOSTI

POSLEDNÍ DISKUSE

Nepálská běžkyně Mira Rai představí svůj příběh ve filmu + VIDEO

Nepálská běžkyně Mira Rai představí svůj příběh ve filmu + VIDEO

Kdo sleduje dění kolem ultra a trail runningu, tak si nemohl nevšimnout největšího objevu letošní sezóny, nepálské vytrvalkyně Mira Rai z týmu Salomon. Se svým příběhem nás seznámí prostřednictvím filmu.Běžkyně, která ještě začátkem roku 2014 nevěděla, že trail running je sportovní disciplína, se tento rok dostala až na úplný vrchol tohoto sportu. Jako 14letá Mira Rai nechala školu, aby se připojila k maostickým povstalcům. Představa 14leté holčičky, kterou dnes vídáme na horských trailech s úsměvem ve tváři, jako mladistvého vojáka, je jen velmi těžko uvěřitelná.

 


 

Mira ve svém rodném údolíMira ve svém rodném údolí

Mira s vyhlídkou na KáthmandúMira s vyhlídkou na Káthmandú

Úsměv jí slušíÚsměv jí sluší

 

Prohlédněte si další fotografie k článku...

 


Tvrdá práce v dětství jí fyzicky připravila na ty nejtěžší závody světa

Podle svých slov fyzickou kondici nabrala už jako mladá, aniž by věděla, že trénuje na jedny z nejtěžších závodů, a to chozením pro vodu do vzdálené řeky (to jí zabíralo 7 hodin), nošením těžkých pytlů rýže a prací na polích ve vysoké nadmořské výšce. Její život se změnil o 180 stupňů po vítězství v závodě v hlavním městě Nepálu Káthmándú, který vyhrála bez nějakého většího tréninku. O rok později už začala sbírat cenné skalpy na evropských tratích: za zmínku stojí například vítězství v závodě Sellaronda 56 km, kde navíc vytvořila nový traťový rekord.

 

Mira Rai ve svém živlu (foto: Richard Bull)Mira Rai ve svém živlu (foto: Richard Bull)

 

Cílem je motivovat mladé Nepálce k aktivnímu životnímu stylu

Z natáčení :)Z natáčení :)

Silný příběh nepálské dívky pocházející z velmi skromných poměrů budou moci fanoušci vidět na DVD. Premiéra tohoto dokumentu je naplánována na 7. prosince. Hlavním cílem je, aby se dostal do škol a místních komunit lidí, kde by ukázal krásu tohoto sportu a zároveň motivoval mladé lidi a především pak dívky k aktivnímu životnímu stylu. Jedná se o zcela neziskový projekt a příjmy z projekce budou využity pro ostatní nepálské běžce, aby se jim dostalo možnosti startovat na závodech. Na stránkách dokumentu dokonce probíhá i veřejná finanční sbírka. Pokud vás tedy podobně jako mě nadchly dokumenty typu Summits of my life, tak se určitě máme na co těšit.

 

 

 

 

Tady je jen malá ukázka toho, co se pro nás chystá:

 

 


08.09.2015, Tomáš Hudec


Sem vložte diskusní příspěvek.