POSLEDNÍ DISKUSE

Recenze adidas Ultra Boost - běžecká bota na dlouhé výběhy i volnější tréninky

Recenze adidas Ultra Boost - běžecká bota na dlouhé výběhy i volnější tréninky

Málokterý model běžecký bot člověka zaujme jako adidas Ultra Boost. Již delší dobu je na trhu tento čistě Boost model silničních běžeckých bot s atraktivním designem. Pokud máte rádi přirozený pohyb nohy a běháte především na silnici, doporučuji tento model zvážit.Základní informace

Značka: adidas

Pro jaký povrch je bota vhodná: Silnice

Pro jaký druh běhu je bota vhodná: Dlouhé až velmi dlouhé tratě (půlmaratón až ultra), Vytrvalostní trénink, Rekreační běh

Hmotnost: 283 g (velikost 38 1/3) g

Šněrování: klasické

Infocena: 4899 Kč

Dodává: www.adidas.cz

Více info na www.adidas.cz

Svršek boty

Svršek je vyroben z materiálu adidas Primeknit, který se má dle slov výrobce dobře a přirozeně roztahovat s nohou. Výhodou by tak měla být přirozená práce nohy, jako by člověk běžel na boso. Svršek je na dotek velmi příjemný, nohu nijak nedráždí a skvěle sedí. Boty jsou vhodné i pro běhání bez ponožek, což oceníte zejména v letních měsících.


Hlavními stabilizačními prvky jsou 3 platové proužky po stranách (TORSION® SYSTEM) Technologie TORSION® SYSTEM je vyztužení v mezipodešvi, které umožňuje přirozený pohyb

Podrážka z gumy STRETCHWEB dobře přilne k povrchuPodrážka z gumy STRETCHWEB dobře přilne k povrchu

Bota nemá jazykBota nemá jazyk

 

 

 

 

 

 

 

 

Prohlédněte si další fotografie k článku...

 


 

Za zmínku určitě stoje jazyk, resp. absence jazyka. To nejen zcela eliminuje veškeré možné rolování nebo podření, zároveň je to i velmi příjemné a zabraňuje vpadnutí nečistot do boty. Bota nohu krásně obepne a musím říct, že člověku dodá velmi příjemný pocit.

Kolem paty je vyvýšená ochrana nebo také mistička, která by měla krýt Achillovu šlachu. Technologie TORSION® SYSTEM je vyztužení v mezipodešvi, které umožňuje přirozený pohyb přední a zadní části chodila, stabilizuje střední část a současně zamezuje extrémní torzi. Díky tomu se obuv v terénu přizpůsobí povrchu a poskytuje potřebnou stabilitu, jisté vedení kroku a pohodlí.

Odpružení boty

Tento model si zaslouží pozornost zejména díky tomu, že mezipodešev je konstruována zcela bez využití tradiční pěny EVA. Figuruje zde totiž pouze a jedině pěna Boost. Výhody této pěny jsou především, v měkkosti, stálosti a výdrži a hlavně v energetické návratnosti. Tu výrobce uvádí až o 20% vyšší než u jiných běžeckých bot. Nevýhodou je pak měkkost, která dělá botu malinko nestabilní.

Botu oceníte na dlouhé volné běhy i svižnější dlouhé tempové tréninky. Určitě to, ale nejsou boty na rychlá tempa, intervaly, intenzivní tréninky. Zde právě nestabilita botám nenahrává. Stejně tak boty nejsou vhodné do terénu, kde totiž noha zcela ztrácí stabilitu.

 

Kolem paty je vyvýšená miska na ochranu Achillovy šlachyKolem paty je vyvýšená miska na ochranu Achillovy šlachy

Podpora: neutrální
Zpevnění klenby: TORSION® SYSTEM
Sklon pata - špička: 10 mm
Šněrování: klasické

Podrážka a její vlastnosti

Gumová podešev z materiálu STRETCHWEB se přizpůsobuje velmi dobře povrchu. Ani na mokrém povrchu a v zatáčkách bota nemá problém. Nutno podotknout, že to ale neplatí v terénu, kam bota samozřejmě ani není určená.

Jakou jsem měl s botou zkušenost

Botu jsem testovala především na delších tratích při nabíhání objemu. Zkusila jsem ji nejen na silnici, ale také v terénu, a to i přesto, že to je čistě silniční bota. Do terénu (ani lehkého) skutečně není vhodná. Při nerovnostech noha zcela ztrácí stabilitu a mohlo by to vést ke zbytečnému zranění. Můžete ji však využít na štěrkových a suchých hliněných cestách.

Co se týká využití, tak bota se nejvíce hodí na objemové tréninky, regenerační výklusy nebo tempové tréninky. Rozhodně to ale není bota vhodná na intenzivní a rychlé tréninky či závody. Při nich totiž noha může lehce ztrácet stabilitu.

Celkově na mě bota působila velmi příjemným dojmem. Její atraktivní design samozřejmě nelze přehlédnout. Jak pánské provedení, tak dámské si můžete vybrat v několika atraktivních barevných variantách.

 


Zaujalo mě:
  • Velmi příjemný svršek z materiálu Primeknit
  • Perfektní přilnavost podrážky
  • Absence jazyka

 

Autor recenze: Michaela Kofrová, šefredaktorka SvetBehu.cz

 


Další informace:


12.07.2016,


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

REPORTÁŽE ZE ZÁVODŮ

Gladiátoři opět dobyli pevnost Josefov, WINTER Gladiator Race ovládli Tomáš Tvrdík a Stanislava Babušková!
Gladiátoři opět dobyli pevnost Josefov, WINTER Gladiator Race ovládli Tomáš Tvrdík a Stanislava Babušková!


Ostrý start a přes dva metry sněhu, LH24 ovládl Chrobák a Cichá
Ostrý start a přes dva metry sněhu, LH24 ovládl Chrobák a Cichá


ONLINE ZPRAVODAJSTVÍ LH24
Pro všechny účastníky, ale především pro jejich kamarády, rodiny a blízké budeme přinášet pravidelné online zpravodajství přímo z trati závodu od začátku (tedy startu) závodu až do jeho konce.