POSLEDNÍ DISKUSE

RECENZE: Salming Enroute 2

RECENZE: Salming Enroute 2

 

EnRouty verze 2.0 patří k tomu absolutně nejlepšímu, co jsem za mnoho let svého rekreačně-závodního pobíhání měl při běhu na nohou. Jako zkušený tester, dosud nekompromisně tvrdící, že žádná univerzální bota neexistuje, musím po testování nových silniček od Salmingu popřít své vlastní tvrzení. EnRoute2 jsou opravdu skvělé a univerzální!Základní informace

Značka: Salming

Pro jaký povrch je bota vhodná: Silnice

Pro jaký druh běhu je bota vhodná: Rekreační běh, Vytrvalostní trénink, Tempový trénink, Závod, Spíše kratší tratě (do 10 km), Dlouhé až velmi dlouhé tratě (půlmaratón až ultra)

Hmotnost: 256 g

Šněrování: bezproblémové, tkaničky dobře drží, což platí i o všitém jazyku

Vyrobeno v: China

Infocena: 3 999 Kč

Dodává: Salmingstore

Více info na www.salming.com/cz

Svršek boty

Svršek je třívrstvý. Vnější vrstvou je tenoulinká nylonová síť, která svršek boty chrání a zpevňuje. Vnitřní vrstvu tvoří měkká a velmi prodyšná síťovina. Mezi nimi je umístěna výztuha v podobě čtyř pásků, vzájemně spojených nad základnou boty, která tím rafinovaně propojuje podrážku s tkaničkovými otvory a zaručuje perfektní přilnutí svršku boty k nártu.


Tlumení je dokonale vyváženéTlumení je dokonale vyvážené

Enroute jsou dynamické silniční botyEnroute jsou dynamické silniční boty

Spokojení budou hobíci i závodníciSpokojení budou hobíci i závodníci

Prohlédněte si i další fotografie k článku...


Odpružení boty

Tlumení je dokonale vyvážené. Werichovsky řečeno: přiměřeně, přiměřeně. To právě činí EnRoute2 nevídanými univerzálkami, které výborně zvládnou jak objemový trénink pokročilých vytrvalců na silnici, tak kratší tréninkovou jednotku na dráze (např. intervaly). Přestože jde o silničky, jsou totiž tyto boty citlivé, lehké a dynamické.

Podrážka a její vlastnosti

Podrážka je hladká, což boty předurčuje na silnice či jiné městské povrchy, asfaltové cyklostezky apod. Na tvrdém a suchém povrchu jsou stoprocentní. Je-li sucho, velmi dobře obstojí i v nenáročném terénu, na zpevněných či lesních cestách. Pokud je však mokro, musíme být až příliš obezřetní, aby nás boty podržely… proto si je do nepříznivých podmínek raději neberme.

Salming Enroute2 - podrážkaSalming Enroute2 - podrážka

Jak popsáno výše, dynamika odrazu je překvapivě dobrá. Boty nejsou přetlumené, což se bohužel u jiných objemových modelů stává, takže nám napomohou k dosažení přirozeného stylu běhu. Nebudeme dupat přes patu a dělat tak z vlastní nohy kopyto. Nebojím se označit tyto boty za chytré: jiný než přirozený a plynulý odraz nám nedovolí.

Jakou jsem měl s botou zkušenost

EnRouty verze 2.0 patří k tomu absolutně nejlepšímu, co jsem za mnoho let svého rekreačně-závodního pobíhání měl při běhu na nohou. Jako zkušený tester, dosud nekompromisně tvrdící, že žádná univerzální bota neexistuje, musím po testování nových silniček od Salmingu popřít své vlastní tvrzení. EnRoute2 jsou opravdu skvělé a univerzální!

Začínající běžci a hobíci je využijí pro kratší a rychlejší tréninky s cílem osvojit si přirozený styl běhu. Zkušení vytrvalci si v EnRoutech doslova smlsnou při delších bězích po asfaltu, a to klidně až do maratonské vzdálenosti. Hmotnost, dynamika a pohodlí jsou u těchto bot ve vzácné rovnováze.

Pozor však při výběru správné velikosti: špička boty je u EnRoute2 užší než například u loňského modelu silniček Salming Miles. Běžci se širokým chodidlem, resp. příčnou klenbou, by si proto nový model měli rozhodně nejprve vyzkoušet v prodejně, nikoliv rovnou objednat v e-shopu.

 


Zaujalo mě:
  • + nízká hmotnost
  • + optimální tlumení
  • + dynamičnost
  • + pohodlnost
  • – malá přilnavost na mokru

 

Autor recenze: Milan Kůtek - dlouholetý rekreační běžec (osobní rekord na maraton 3:13 / půlmaraton 1:27), zakladatel a propagátor metody Nordic Running

 


Další informace:

/fotografie: Milan Kůtek/


31.05.2018, Milan Kůtek


Diskuse


Zdeněk
Zdeněk

Drahé!

03. 06. 2018, 17:36:08

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze

REPORTÁŽE ZE ZÁVODŮ

Gladiátoři opět dobyli pevnost Josefov, WINTER Gladiator Race ovládli Tomáš Tvrdík a Stanislava Babušková!
Gladiátoři opět dobyli pevnost Josefov, WINTER Gladiator Race ovládli Tomáš Tvrdík a Stanislava Babušková!


Ostrý start a přes dva metry sněhu, LH24 ovládl Chrobák a Cichá
Ostrý start a přes dva metry sněhu, LH24 ovládl Chrobák a Cichá


ONLINE ZPRAVODAJSTVÍ LH24
Pro všechny účastníky, ale především pro jejich kamarády, rodiny a blízké budeme přinášet pravidelné online zpravodajství přímo z trati závodu od začátku (tedy startu) závodu až do jeho konce.