HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

RECENZE: VJ Sport Irock2 - nejen pro čistokrevné orienťáky

RECENZE: VJ Sport Irock2 - nejen pro čistokrevné orienťáky

Pokud běháte často v terénu a chcete stabilní botu s dobrým odrazem, vřele Vám tento model doporučuji. Jedná se o profesionální model závodní obuvi pro orientační běh a do terénu bez hřebů. Své uplatnění najde i v závodech typu SkyRace.Základní informace

Značka: VJ Sport

Pro jaký povrch je bota vhodná: Běžný přírodní terén, Náročný přírodní terén, Bahno

Pro jaký druh běhu je bota vhodná: Vytrvalostní trénink, Závod, Spíše kratší tratě (do 10 km)

Hmotnost: 240 g

Šněrování: standardní

Vyrobeno v: Finsko

Infocena: 3199 Kč

Dodává: H.S.H. Sport

Více info na http://www.vjsport.cz

Svršek boty

Horní vrstva Schoeller ®-Keprotec ® Poskytuje vynikající ochranu, odolnost vůči vlhkosti a zaručuje vám vysokou úroveň pohodlí. Samotný materiál je vodotěsný.

Odpružení boty

Agresivní trakční gumová podrážka nabízí velmi dobrou přilnavost. Tato obuv je vybavena tlumícím systém KvamO. Velké mikrovlákno-uretanové polštáře, vnitřní torzní vzpěra a tvarovaná stélka. Materiál FITLOCK chrání vnitřek vašeho chodidla proti nárazům ze spodku podrážky.

Podrážka a její vlastnosti

Velmi dobrý odraz a přilnavost v terénu. Výborně zabírá i za mokra a to i v měkkém a bahnitém terénu. Varianta obuvi s kovovými hřeby je samozřejmě v terénu lepší, ale zas není vhodná na přeběhy po tvrdším povrchu, kterých se například při krosovém závodě nevyvarujete. Proto mi tato podrážka přijde jako velmi dobrý kompromis.


3

2

1

 

Prohlédněte si i další fotografie k článku...


Dobrý pocit z toho, že bota dobře sedí, máte i při odrazu a běhu v terénu, jak do kopce, tak i z prudkého kopce. Záběr bez prokluzu, na který se rozhodně můžete spolehnout.

Jakou jsem měl s botou zkušenost

Představuji vám terénní sportovní obuv VJ Sport Iroc2. Na první dojem mi přišla velmi úzká, avšak i na širší nohy, jako jsou ty moje, padla úplně bez problému a perfektně se přizpůsobila tvaru nohy. Dobrý pocit z toho, že bota dobře sedí, máte i při odrazu a běhu v terénu, jak do kopce, tak i z prudkého kopce. Testoval jsem na lesních cestách s tvrdým i měkkým povrchem, ve volném lesním terénu a ocenil jsem výborný odraz v každé z uvedených situací, který je zajištěný vhodně profilovanou podrážkou z butylové pryže (nesmeká se). Bota v terénu dobře tlumí a je zde spolehnutí i na její celkovou stabilitu. Dobře jsem se v botách cítil i na kratších úsecích s asfaltovým povrchem. Nedobrý pocit jsem měl pouze na cestách vysypaných kamenivem, kde byly přes podrážku ostré kameny hodně cítit (to je ale problém většiny lehčích běžeckých bot).

RECENZE: VJ Sport Irock2 - nejen pro čistokrevné orienťáky

 


Zaujalo mě:
  • Velmi dobrý odraz a přilnavost v terénu
  • Univerzálnost pro různé povrchy terénní povahy
  • Výborně sedí na noze

 

Autor recenze: Tomáš Matras, orientační běh běhá 30 let, 1. místo MČR KT 2017 v H35

 


Další informace:

Finská značka VJ Sport si již více než 20 let trží výsadní postavení mezi speciální obuví pro orientační běh a běh v náročném terénu. Model Integrator si již získal pověst nejlepší boty pro rekreační OB a model Bold představuje volbu elitních závodníků včetně mnohonásobných mistrů světa. Vj Sport neustále své boty inovuje, aby nabídla svým zákazníkům maximum.

► Výhradním zastoupením a distributorm značky VJ Sport v České republice je firma H.S.H Sport

Zdroj: www.vjsport.cz/


10.08.2018, Tomáš Matras


Sem vložte diskusní příspěvek.