HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

RECENZE: ICEBUG PYTHO 4 W - univerzálka mezi botami s hřeby

RECENZE: ICEBUG PYTHO 4 W - univerzálka mezi botami s hřeby

Bota vhodná do terénu i neterénu. Je to univerzálka mezi botami s hřeby využitelná nejen v zimě na sněhu a ledu.Základní informace

Značka: Icebug

Pro jaký povrch je bota vhodná: Běžný přírodní terén, Náročný přírodní terén, Běh v horách, Bahno, Sníh

Pro jaký druh běhu je bota vhodná: Rekreační běh, Vytrvalostní trénink, Závod, Dlouhé až velmi dlouhé tratě (půlmaratón až ultra)

Hmotnost: 275 (US 7,5) g

Šněrování: klasické

Infocena: 3190 Kč

Více info na www.icebugrunning.cz

Svršek boty

Svrchní část boty je vyrobena z voděodolného materiálu a nenasákavé textilie v kombinaci s PU. Kolem tkaniček je vyztužený ochranný lem, který chrání nárt nohy a přináší jí důležité pohodlí. Svršek je vhodný do extrémních a zimních podmínek. Díky pevnosti a odolnosti materiálu svrchní textilie by nemělo docházet k natržení či roztržení materiálu. Tato bota se může pochlubit velice propracovaným a pogumovaným svrškem.

Kladem u této švédské univerzálky je, že je vyrobena z recyklovaného materiálu. Chrání a šetří naše životní prostředí tím se může pochlubit jen málo značek. Barevná kombinace černo-broskvová mě bohužel nijak neoslnila. Pro ženy bych ocenila více barevných variant.

 


RECENZE: ICEBUG PYTHO 4 W - univerzálka mezi botami s hřeby

RECENZE: ICEBUG PYTHO 4 W - univerzálka mezi botami s hřeby

RECENZE: ICEBUG PYTHO 4 W - univerzálka mezi botami s hřeby

 

Prohlédněte si i další fotografie k článku...


Odpružení boty

Během testování jsem si všimla, že tato bota je velice dobře tlumená. Díky tomu zabezpečuje potřebný komfort chodidla při dlouhých a náročných bězích. Ideálním povrchem pro tyto boty jsou volné terény, hluboký sníh a led. Ani na tvrdém povrchu jako je asfalt necítíte, že běžíte v botě s hřeby, a z vlastní zkušenosti mohu říci, že v tomto ohledu nemá konkurenci.

Podrážka a její vlastnosti

PYTHO 4W lze použít k celoročnímu tréninku. Technologie BUGRIP s karbidovými hřeby se přizpůsobí jakémukoliv terénu. Jedná-li se o bahno, led, sníh, ale i o asfalt. Bota je vhodná jak pro orientační běžce, kteří se specializují na běh volným terénem v bažinách a extrémně zmáčených stezkách. Sedmnáct šroubů či hrotů z karbidové oceli BURGRIP zajišťuje přilnavost na všech zmíněných površích.

První vybalení

Jakou jsem měl s botou zkušenost

Testovala jsem ji v rámci své zimní přípravy. Příští rok se opět chci vrátit k delším horským běhům. V letošním roce jsem měla nucenou mateřskou pauzu, a tak pro mě nebude lehké se dostat zpět do formy. Hledala jsem mezi botami všestrannost, dobré tlumení, a především jistotu na ledu a v extrémních podmínkách. Tento model to naprosto splňuje. Díky své stabilitě je vhodný pro všechny skupiny běžců. Například pro začátečníky, kteří nemají zkušenost s během na ledu a volným terénem je ideální volbou. Tak pro zkušenější matadory.

Jedinou chybičkou je širší špička, která mi neseděla při krátkých závodech. Naopak pro běžce, kteří mají vysoký nárt nebo širší část chodidla to může být výhoda. Doporučila bych ji na ultra-závody např. LH24. Nemusíte se bát ani při ledových sebězích, bota drží a neprokluzuje. Ocenila jsem ji i při běhu s kočárkem po ledových cestách. S kočárkem si nemohu dovolit riskovat. A v čem vyrazit v tomto nečasu? Pytho 4W pro mě byly jasnou a správnou volbou.

 


Zaujalo mě:
  • všestrannost boty
  • bota, kde necítíte hřeby při přeběhu asfaltu
  • propracovaný, pevný a pogumovaný svršek
  • design

 

Autor recenze: Kristýna Otevřelová vítězka B7 z roku 2017 a horská běžkyně pomalu se vracející k běhání po nucené mateřské pauze….:)

 


Další informace:

Icebug

ICEBUG
Švédská běžecká a outdoorová obuv se zaměřením na využitéí v náročných podmínkách. Velký důraz klade na přilnavost (trakci) na extrémní kluzké povrchy (sníh, led, bláto, měkký terén...)
V ČR zastoupena icebugrunning.czSem vložte diskusní příspěvek.


 
 

REPORTÁŽE ZE ZÁVODŮ

ONLINE ZPRAVODAJSTVÍ LH24
Pro všechny účastníky, ale především pro jejich kamarády, rodiny a blízké budeme přinášet pravidelné online zpravodajství přímo z trati závodu od začátku (tedy startu) závodu až do jeho konce.

Trailová Závist 2018: Extrémní peklo přes tři údolí ovládli Jan Procházka a Adéla Stránská
Trailová Závist 2018: Extrémní peklo přes tři údolí ovládli Jan Procházka a Adéla Stránská


Hannah Pilsen Trail Krkavec 2018: Z vítězství na maratonské trati se radovali Eisner a Junková
Hannah Pilsen Trail Krkavec 2018: Z vítězství na maratonské trati se radovali Eisner a Junková