POSLEDNÍ DISKUSE

RECENZE: Ultralehká běžecká větrovka Raidlight Ultra Windproof Jacket

RECENZE: Ultralehká běžecká větrovka Raidlight Ultra Windproof Jacket

Ultralehká bunda Raidlight je ideální volbou pro výběhy v chladnějším počasí i za lehkého deště. Lehoučký materiál, dobrá prodyšnost a výborná sbalitelnost z ní činí skvělou záložní větrovku pro trailový běh.Údaje výrobce:

Materiál:100% Polyamid
Hmotnost: 100 g
Barevné varianty: bílá, žlutá
Dostupné velikosti: S - XL
Infocena: 2099 Kč
Dodává: Norská móda
Více info na raidlight.norskamoda.cz

 

Větrovka Raidlight Ultra Windproof Jacket je speciálně vyvinutá pro trailový běh. Na první pohled zaujme svou lehkostí, s pouhými 100 g je jako pírko a na sobě ji ani neucítíte. Působí skutečně minimalisticky, a přitom má řadu praktických detailů. I při ultra nízké hmotnosti a jednoduchém provedení ale splňuje všechny požadavky na vysoce funkční běžeckou bundu.


K lepší termoregulaci při zátěži slouží odvětrávací panel na zádech.K lepší termoregulaci při zátěži slouží odvětrávací panel na zádech.

Praktická kapsa na zip při běhu slouží k uložení drobností, bunda se do ní dá celá sbalit.Praktická kapsa na zip při běhu slouží k uložení drobností, bunda se do ní dá celá sbalit.

Manžety rukávů se díky gumičce dobře přizpůsobí.Manžety rukávů se díky gumičce dobře přizpůsobí.

 

Prohlédněte si všechny fotografie k recenzi...


Padne jako ulitá

Jednoduchý technický střih skvěle padne a bunda nikde zbytečně nevlaje. Ve spodním lemu je umístěná gumička a pomocí dvou samosvorek se dá bunda dotáhnout podle potřeby. Také lem rukávů je opatřen širší pružnou gumičkou. Jedinou výtkou jsou poměrně úzké průramky, které můžou lidi s širšími rameny trochu svírat. Bunda má menší límeček a u brady se jezdec zipu schová pod kryt, takže nikde nestudí.

Pro zlepšení odvětrávání při zátěži je na zádech v oblasti lopatek odvětrávací panel, kde se látka jen překrývá.

Na zadní straně rukávů nechybí reflexní pruhy, reflexní jsou také nápisy Raidlight na přední straně bundy a na zadní straně límečku.

Kromě vysoké funkčnosti má bunda i atraktivní svěží vzhled. Jednoduchý jednobarevný střih ozvláštňují kontrastní zipy u bundy a u kapsy.

Technický střih výborně padne.Technický střih výborně padne.

Ochrana před větrem i lehčím deštěm

Látka je velmi jemná a zároveň překvapivě pevná, nemělo by jí vadit, ani když občas někde zavadíte o nějakou tu větvičku. Materiál mírně pruží a velmi rychle schne. U testované bílé varianty je látka napůl průsvitná, např. oranžové tričko vespod je vidět skrz.

I když látka působí jemně, svou funkci plní skvěle. Spolehlivě ochrání před větrem a díky DWR úpravě i před lehčím deštěm (není nepromokavá, ale odpuzuje vodu). Určitě ale nejde počítat s výrazným zateplením, volil bych bundu spíš jako větrovku od jara do podzimu.

Díky DWR úpravě bunda odpuzuje vodu a ochrání vás i před lehčí přeprškou.Díky DWR úpravě bunda odpuzuje vodu a ochrání vás i před lehčí přeprškou.

Praktický obal a kapsa v jednom

Bunda se díky ultralehké látce dá sbalit do vlastní vnitřní kapsy na zip a má pak extrémně malý rozměr pouhých 10 x 5 cm. Po rozbalení obal na bundu tvoří díky oboustrannému zipu kapsu na drobnosti na pravé straně bundy.

Po sbalení má balíček rozměr asi jen 10 x 5 cm.Po sbalení má balíček rozměr asi jen 10 x 5 cm.

Hodnocení testera

Raidlight Ultra Windproof Jacket je skvělou volbou vzhledem k výbornému poměru hmotnost x funkčnost. Díky malým rozměrům po sbalení a extrémně nízké hmotnosti se pohodlně vejde i do běžecké ledvinky, takže ji můžete pro případ nouze brát na delší výběhy vždy s sebou.

Zaujalo mě:
  • Minimalistické provedení
  • Extrémně nízká hmotnost
  • Velká funkčnost

Jan Kohoutek


Další informace:

Raidlight

RaidLight je francouzská značka, která se aktivně angažuje jako průkopník trail-runningu. Byla založena v roce 1999 Benoit Lavalem, špičkovým vášnivým běžcem, který se zúčastnil více než 100 ultramaratonů na všech kontinentech Země, zároveň byl součástí francouzského národního trail-runningového týmu. Benoit Laval je nejen významným trailovým běžcem, ale zároveň i textilním inženýrem. Díky tomu už od počátku existence značky navrhuje špičkové vybavení a oblečení určené výhradně pro trail-running a ultra trail. Vybavení RaidLight dokáže perfektně pokrýt požadavky tohoto sportu, čímž si získává mnoho dalších nadšených příznivců.

 


03.07.2017, Jan Kohoutek


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

REPORTÁŽE ZE ZÁVODŮ

Gladiátoři opět dobyli pevnost Josefov, WINTER Gladiator Race ovládli Tomáš Tvrdík a Stanislava Babušková!
Gladiátoři opět dobyli pevnost Josefov, WINTER Gladiator Race ovládli Tomáš Tvrdík a Stanislava Babušková!


Ostrý start a přes dva metry sněhu, LH24 ovládl Chrobák a Cichá
Ostrý start a přes dva metry sněhu, LH24 ovládl Chrobák a Cichá


ONLINE ZPRAVODAJSTVÍ LH24
Pro všechny účastníky, ale především pro jejich kamarády, rodiny a blízké budeme přinášet pravidelné online zpravodajství přímo z trati závodu od začátku (tedy startu) závodu až do jeho konce.