POSLEDNÍ DISKUSE

RECENZE: Bunda Faramugo Perak 2,5L - kvalitní běžecká bunda od českého výrobce

RECENZE: Bunda Faramugo Perak 2,5L - kvalitní běžecká bunda od českého výrobce

 

Tato bunda je ideální variantou pro kratší a lehčí aktivity kdekoliv nejen v přírodě. Běžkám už pro letošek odzvonilo, ale na běh či koloběžku bych neváhal. Ať se jdete pouze vyklusat a nebo si dáváte pořádně do těla, rozhodně chcete mít na sobě tuto bundu při nepřízni počasí.Údaje výrobce:

Hmotnost: 230 g
Vodní sloupec: 10000 mm
Paropropustnost: 109000 g H2O/m2/24 h
Gramáž: 65 g/m2
Membrána: NANOMEMBRANE
Dostupné velikosti: XS-XXL
Infocena: 5490 Kč
Dodává: Faramugo
Více info na www.faramugo.cz

 

Že jste nikdy předtím neslyšeli o firmě Faramugo? To nevadí, já také ne. Mladá firma (nebo čtyři roky stará, jak chcete) má ale bohaté zkušenosti a rozhodně má co nabídnout. Jejím heslem je „Nešijeme pro lidi, šijeme pro člověka“. Když se nad tím člověk zamyslí, tak je jasné, co tím básník chtěl říci. Teď si něco povíme o jejich nanomembránové větrovce Perak.

Bunda mi přišla v pěkném bílém, malém pytlíčku. Velikost akorát pod paži, případně se dá složit do kapsy, ale to už je dost. V balíčku byl i papír, jak se k bundě chovat a co rozhodně nedělat pokud chceme, aby bunda vydržela co nejdéle. Ne že bych to nevěděl, ale rozhodně to bylo příjemné malé překvapení.

Teď už k samotné bundě. Na první pohled se bunda moc neliší od běžných větrovek. Pak člověk zaostří na malou chobotnici na pravém rameni a začne si všímat dalších vychytávek.

 


RECENZE: Bunda Faramugo Perak 2,5L - kvalitní běžecká bunda od českého výrobcePřední strana bundy

RECENZE: Bunda Faramugo Perak 2,5L - kvalitní běžecká bunda od českého výrobceDetail na kapucu a zip

RECENZE: Bunda Faramugo Perak 2,5L - kvalitní běžecká bunda od českého výrobceZadní strana bundy

Prohlédněte si i další fotografie k článku...


 

Vidět a být viděn je při sportu důležité, zde tomu pomáhají voděodolné reflexní zipy a jeden vodorovný reflexní pruh na zádech. Dále má bunda rukávy kolem zápěstí stažené gumou. Gumový lem je i na spodku bundy po celém jejím okraji. Prodloužená záda jsou umně zamaskovaná, že si jich ani nevšimnete. Též si nevšimnete větracích otvorů, které tam ale doopravdy nejsou. Nechybí a ani nejsou třeba. Větrací otvory v tomto případě zastupují kapsy, které jsou pouze se síťoviny, aby zbytečně nezvyšovaly hmotnost bundy a mohly plnit i tuto funkci. Bunda má tři kapsy. Dvě na ruce a jednu na hrudi. S přilbou na hlavě se pod kapuci nedostanete, ale bez ní vám vykouzlí na hlavě příjemný komfort se zpevněným kšiltem. Kapuce se pohodlně šteluje na třech místech, takže padne každému. Pokud vás kapuce nudí, můžete si ji pomocí poutka srolovat, aby vám neplácala jen tak na zádech.

Bunda je vyrobena z české 2,5 vrstvé pružné nanomembrány NANOMEMBRANE. Je to trochu krkolomný název, ale vězte, že tato bunda má ve vínku vlastnosti, které ji řadí do užší špičky běžeckých bund. Materiál je pružný a pokusí se vám co nejvíce přizpůsobit při vašich pohybových kreacích. Díky úpravě HYDROPHOBIC EXTREME voda po látce steče, nešpiní se, a tudíž není potřeba bundu tak často prát. Pro lidi zajímající se o ochranu přírody jistě zaujme fakt, že tato úprava je ekologicky šetrná (bez použití vody a škodlivého PTFE). Zároveň svou paropropustností MVTR 109.000 g/m2/24 h. bunda nepotřebuje žádné větrací otvory a vy se v ní budete cítit skvěle. Všichni ještě rozumíme vodnímu sloupci (voděodolnost), který je u této větrovky 10 000 mm. Což je na nějaký kratší deštík úplně dostačující a netřeba více. V materiálu a technologii této chobotnice se skrývá ještě 100% větruodolost, 8/8 oleofobita a 5/5 vodoodpudivost. Skoro 100% ochrana všude, ale před pádem ze stráně mě nezachránila.

 

RECENZE: Bunda Faramugo Perak 2,5L - kvalitní běžecká bunda od českého výrobceKapsa u bundy

Mé zkušenosti

Na bundu jsem si musel chvíli počkat, protože masová výroba zde nehrozí. Spíše je to bunda pro lidi, co vědí, co chtějí a jdou si za tím. Bunda mi dobře padla a neměl jsem žádný problém, že by mi třeba s batůžkem někde neseděla. Při běhu v lese jsem neměl pocit, že musím dávat extra pozor na větve, abych si bundu neroztrhnul. Většinou nosím bundu v malém bílém pytlíčku, který jsem k ní dostal, i když bílá už není zase tak bílá. V případě potřeby jde bunda zabalit do kapsy, není problém. Na LH24 mi bunda vždy stačila během jednoho kola úplně vyschnout a tak při střídání jsem vždy běžel se suchou. Při plných otáčkách už ale paropropustnost resignovala a mě z rukávů kapal pot. To by ale nevydržela žádná bunda. Rozhodně je potřeba se vyvarovat kombinaci této bundy a nějakého těžkého nákladu na zádech. Pokud chcete využívat bundu na plno a hlavně dlouho, tak ji používejte nalehko, a nebo jen s malým batůžkem/vestou. Běhal jsem v ní v Alpách a při večerním větříku jsem se nebál, že bych se prochladl. Za mě parádní bunda, která si jistě najde své uživatele.

Zaujalo mě:
  • z české 2,5-vrstvé pružné nanomembrány
  • doživotní možnost oprav a úprav
  • český výrobce, který šije v Česku

03.05.2018, Miroslav Jančík


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

REPORTÁŽE ZE ZÁVODŮ

Gladiátoři opět dobyli pevnost Josefov, WINTER Gladiator Race ovládli Tomáš Tvrdík a Stanislava Babušková!
Gladiátoři opět dobyli pevnost Josefov, WINTER Gladiator Race ovládli Tomáš Tvrdík a Stanislava Babušková!


Ostrý start a přes dva metry sněhu, LH24 ovládl Chrobák a Cichá
Ostrý start a přes dva metry sněhu, LH24 ovládl Chrobák a Cichá


ONLINE ZPRAVODAJSTVÍ LH24
Pro všechny účastníky, ale především pro jejich kamarády, rodiny a blízké budeme přinášet pravidelné online zpravodajství přímo z trati závodu od začátku (tedy startu) závodu až do jeho konce.