HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

• CO BĚHAT V OKOLÍ

V mapě najdete jak běžecké trasy, tak závody v okolí běžecké trasy, kterou si právě prohlížíte.


 

SALOMON VZNIKL V ROCE 1947 VE FRANCOUZSKÝCH ALPÁCH. VÁŠEŇ PRO
HORSKÉ SPORTY
, VÝVOJ PRODUKTŮ A KVALITU A SPOLUPRÁCE SE ŠPIČKOVÝMI SPORTOVCI
POMÁHÁ PŘI VÝROBĚ PROGRESIVNÍHO VYBAVENÍ, KTERÉ VÁM POMŮŽE PŘEKONÁVAT SAMI SEBE.

Salomon

POSLEDNÍ DISKUSE

Vyšší Brod: běžecká trasa Loučovickou stezkou podél Vltavy

Burácející Vltava v harmonii s obřími balvany a úzkou stezkou křižující jednokolejnou trať.Základní parametry běžecké trasy

Turistický region: Šumava

Kraj: Jihočeský

Délka trasy (km): 7.792

Převýšení (m): 79

Povrch: Převážně terénní

Popis běžecké trasy

Trasa startuje od vlakového nádraží Loučovice, odkud je nutné přeběhnout přes železniční přejezd na opačnou stranu kolejí. Tam můžete zahlédnout (http://www.mapy.cz/s/iP47 ) monumentální vilu viceprezidenta dnes již zkrachovalých papíren a zruinované továrny, které jsou nepřehlédnutelné. Ty vytvářejí nezkreslený ráz této krajiny a spolu s dalšími zvláštními objekty tříští Loučovice na všehochuť. Za nimi začíná ta nejúžasnější lesní stezka na světě! Povede vás vedle tratě, těsně kolem rozdivočelé Vltavy. Na tomto místě je snadný přístup k řece ( http://www.mapy.cz/s/iP4b ).

Obřím balvanům se zde říká Čertovy kameny a jsou tu tisíce let. Nic vám tedy neuteče. Na chvíli se zastavte a pár kamenů přeskákejte, je to tradice, dělá to zde každý. Nad vámi ve svahu je ukryta Čertova stěna ( http://www.mapy.cz/s/iP4W ), kterou lze vidět z vyhlídky od silnice na Vyšší Brod. Až se obřích balvanů nabažíte, stezka postupně přejde v lesní cestu a ta v rovnou asfaltovou silnici. Kolem campu, od kterého se začíná sjíždět řeka Vltava, a tak v letních měsících praská pod náporem vodáků ve švech, se blížíte k vlakové stanici Vyšší Brod. Zde jste v cíli této trasy, která je po celé své délce označena zelenou turistickou. Ve "Vyšáku" je pěkné náměstí, klášter a Poštovní muzeum.

Pro zpáteční cestu do Lipna doporučuji využít místní železnici a stezku si užít ještě jednou - vláčkem.

Fotografie z běžecké trasy

 

Autorem trasy je Jonáš Holub


10.07.2015,

Hodnocení běžecké trasy
Průměr
4.25
Celkem hodnotilo trasu 4 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Přidej svůj zaběhnutý čas:

Diskuse


Toto je opravdu moc hezká trasa. Běží se tudy i část závodu půlmaraton STRC Lipno.

02. 09. 2015, 15:15:55
Daniel J.
Daniel J.

Trasa je hezká, aspoň jednou ročně si ji proběhnu. Úsek cca 3 km těsně kolem Čertových proudů je mádherný. Ale doporučuji opačný směr - z Vyššího Brodu na lipenskou přehradu a případně po cyklostezce až do Lipna nad Vltavou, tedy do kopce.

03. 10. 2015, 23:28:41

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze