• CO BĚHAT V OKOLÍ

V mapě najdete jak běžecké trasy, tak závody v okolí běžecké trasy, kterou si právě prohlížíte.


 

SALOMON VZNIKL V ROCE 1947 VE FRANCOUZSKÝCH ALPÁCH. VÁŠEŇ PRO
HORSKÉ SPORTY
, VÝVOJ PRODUKTŮ A KVALITU A SPOLUPRÁCE SE ŠPIČKOVÝMI SPORTOVCI
POMÁHÁ PŘI VÝROBĚ PROGRESIVNÍHO VYBAVENÍ, KTERÉ VÁM POMŮŽE PŘEKONÁVAT SAMI SEBE.

Salomon

POSLEDNÍ DISKUSE

Šumava: běžecká trasa od přehrady Lipno na Vítkův hrádek

Okruh kolem přehrady Lipno dlouhý 17km Vás z osady Frýdava zavede do Přední Výtoně a přes horskou vesničku Svatý Tomáš až do 1035 m n.m. na Vítkův kámen, který je nejvýše položeným hradem u nás.Základní parametry běžecké trasy

Turistický region: Šumava

Kraj: Jihočeský

Délka trasy (km): 17.511

Převýšení (m): 494

Povrch: Převážně terénní

Je trasa něčím speciální? Horská trasa

Popis běžecké trasy

Jste na Lipně. Při budování vodní nádrže bylo několik zdejších vesnic obětováno k zatopení a teď si žijí svým vlastním životem pod její hladinou. Frýdava je nezatopeným zbytkem osady a bude výchozím místem našeho okruhu, není problém zde nechat zaparkované auto.

První kilometry vedou lesní stezkou po zelené turistické značce do vesnice Přední Výtoň. U kruhového objezdu ve středu Výtoně zahýbáte po červené doprava. Za vesnicí následuje polní cesta přes pastviny a 2 km lesem k přírodnímu parkovišti s přístřeškem. Odtud pokračujete stále po červené, lesní pěšinou stoupáte k horské vesničce Svatý Tomáš. Na kraji vesničky stojí hotel, po pravici se pasou koně a za nimi se tyčí opravený kostel Božího těla, který armáda využívala jako skladiště. Od kostela se zvedá prudká kamenitá stezka až do 1035 m n.m. na Vítkův hrádek, nejvýše položený hrad v ČR.

Po dalekých výhledech se vracíte po stejné cestě do Svatého Tomáše a za ním uhýbáte po zpevněné lesní cestě bez značení doleva, po které seběhnete zpět k přírodnímu parkovišti. Odtud Vám bude až na Frýdavu ukazovat cestu žlutá turistická. Ta se po 1 km na rozcestí "Pod Plešným" z horské silničky nenápadně ztrácí v hustém smrčkovém lese a po pěšině se postupně svažuje zpátky na Frýdavu.

Neodmyslitelnou součástí Lipenské přehrady je legendární přívoz, který Vás z Frýdavy převeze do Frymburku, kde je krásné náměstí a kostel se špičatou věží. Přívoz jezdí od dubna do listopadu v pravidelných intervalech po celý den, plavba s ním stojí pár kaček a bude bonusovým zážitkem po Vašem běhu!

Fotografie z běžecké trasy

 

Autorem trasy je Jonáš Holub


11.07.2015,

Hodnocení běžecké trasy
Průměr
0.00
Celkem hodnotilo trasu 0 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Přidej svůj zaběhnutý čas:

Sem vložte diskusní příspěvek.