• CO BĚHAT V OKOLÍ

V mapě najdete jak běžecké trasy, tak závody v okolí běžecké trasy, kterou si právě prohlížíte.


 

SALOMON VZNIKL V ROCE 1947 VE FRANCOUZSKÝCH ALPÁCH. VÁŠEŇ PRO
HORSKÉ SPORTY
, VÝVOJ PRODUKTŮ A KVALITU A SPOLUPRÁCE SE ŠPIČKOVÝMI SPORTOVCI
POMÁHÁ PŘI VÝROBĚ PROGRESIVNÍHO VYBAVENÍ, KTERÉ VÁM POMŮŽE PŘEKONÁVAT SAMI SEBE.

Salomon

POSLEDNÍ DISKUSE

Šumava: běžecká trasa s výhledem na Lipno

Super zážitek se, s nádherným výhledem z Hraničníku na Lipno.Základní parametry běžecké trasy

Turistický region: Šumava

Kraj: Jihočeský

Délka trasy (km): 34.877

Převýšení (m): 972

Povrch: Převážně terénní

Je trasa něčím speciální? Výběh na vrchol

Popis běžecké trasy

Trasa začíná v Nové Peci, ze kteté nás čeká dlouhé a poměrně náročné stoupání. Cesta je super v tom, že až pod Smrčinu se táhne poměrně kvalitní asfaltová silnice. Takže kilometry utíkají rychle. Beží se převážně lesem, což je na jednu stranu hezké, na druhou jsou některé úseky až strašidelné. Když je les hluboký a stromy vysoké, že nebe není vidět.

Když se dostaneme Pod Smrčinu, tak nás čeká prudké stoupání, vymletým korytem, kdy kapradí je občas větší než my. Je ale krásné vidět takto netknutou přírodu. Po vylezení na vrchol (bod U Smrčiny je možné jít asi 300m a vylézt až na Smrčinu). Jinak se pokračuje dále na Hraničník. Zde je cesta trochu krosová, běží se lesem, ale značení je všude super.

Před Hraničníkem je možné sejít na německou stranu, kde je lyžařská sjezdovka a vidět údolí Německa. Při výstupu na Hraničník se nám naskytne neopakovatelná podívaná na celé Lipno. Tento pohled opravdu stojí za to. Stoupaní na Hraničník je jistě příznivější než klesání. Kopec je velmi strmý a opět pouze vymleté a prošlapané koryto, kde je nutné opravdu hlídat každičký krok. Ale pokud si přibrzíme a zastavíme, tak i při sestupu je krásný výhled.

Dále pokračujeme až k rozcestí na Rakouskou cestu, kde lze pokračovat po červené až na Plechý, ale my se vydáme k Rossbachu, kdy nás čeká již opět hezká a zpevněná cesta okolo Schwarzenberského plavebního kanálu až na Jelení vrchy. Na Jeleních je restaurace, kde je možné se občerstvit a poté pokračujeme Medvědí stezkou okolo Jeleního jezírka do Ovesné, ze které se vydáme po cyklostezce zpátky do Nové Pece. Určitě každému doporučuji Hraničník. Ten nádherný výhled opravdu stál za všechny puchýře :-) a na jaře si to zopakuji s výstupem právě na Smrčinu a Plechý.

Fotografie z běžecké trasy

 

Autorem trasy je Lucka Mrlinová


29.10.2015,

Hodnocení běžecké trasy
Průměr
4.50
Celkem hodnotilo trasu 2 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Přidej svůj zaběhnutý čas:

Diskuse


Úsek kolem Perníku je opravdu nádherný běh.

Druhou část jsem ještě neběžel, tak neumím posoudit, ale tipl, že to bude taky super

19. 04. 2017, 12:57:27
Pavel
Pavel

Moc krasná trať, i když celkem náročná. Já jsem si jí užil

26. 07. 2018, 21:05:06
Michal
Michal

O úseku kolem Perníku jsem něco slyšel, něco jsem si i vyhedal, ale rád bych věděl info od lidí, kteří to mají zažité. Chceme koupit chatu kousek od Lipenské přehrady tady a hledáme nějaké pořádné trasy. Máme docela natrénováno, takže nám nevadí ani náročnější. Budu rád za každé info

16. 10. 2018, 22:11:40

Bydlím v Lipně a mám to tam proběhané. Běžeckých tras je tady neuvěřitelné množství a rád poradím nebo se můžeme proběhnout i spolu. Kontakt když tak david.gladis  @  svetbehu.cz

05. 11. 2018, 17:41:58

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze