HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Recenze: Ponožky Injinji Performance 2.0 Run Nüwool Lightweight

Recenze: Ponožky Injinji Performance 2.0 Run Nüwool Lightweight

Prstové ponožky jsou absolutním nutností pro všechny prstochodce. Bez nich se do prstových bot vážně nasoukat nepokoušejte. Ideální ponožky jsou takové, o kterých celý den nevím a když večer sundám boty, neví o nich ani široké okolí.Údaje výrobce:

Materiál:52 % merino vlna
43 % nylon
5 % lycra
Hmotnost: 35 g
Dostupné velikosti: S - XL
Infocena: 350 Kč
Dodává: www.funrun.cz
Více info na www.funrun.cz

 

Charakteristika

Firma Kinjinji představuje řadu svých prstových ponožek, které jsou vhodné hlavně na teplejší část roku. Z vlastní zkušenosti je však mohu doporučit i do chladnějšího počasí, v prstových botách jsou totiž vaše nohy úplně v jiném tepelném komfortu a zahřejete se i když máte nohy mokré. Ponožky jsou dostupné v celé řadě barevných kombinací. Vyberou si tedy konzervativní i extravagantnější jedinci.


Pohodlné nošení ponožek Injinji Performance 2.0 Run Nüwool LightweightPohodlné nošení ponožek Injinji Performance 2.0 Run Nüwool Lightweight

Přesný a pohodlný střih a tvar ponožek Injinji Performance 2.0 Run Nüwool Lightweight.Přesný a pohodlný střih a tvar ponožek Injinji Performance 2.0 Run Nüwool Lightweight.

V kombinaci s botami Fivefingers jsou ponožky Injinji Performance 2.0 Run Nüwool Lightweight luxusní volba.V kombinaci s botami Fivefingers jsou ponožky Injinji Performance 2.0 Run Nüwool Lightweight luxusní volba.

 

Technologie + Materiál

Merino vlna se mi vždy u ponožek velmi osvědčila. Model Kinjinji Run 2.0 nüwool je vyrobený z 52 % merino vlny, 43 % nylonu a 5 % lycry. Materiál je velmi příjemný na nošení, nekouše, je velmi prodyšný a hlavně nesmrdí ani po dlouhodobějším použití. Elasticita ponožek je tak akorát aby nikde netlačily, ale zároveň se za jejich okraj nedostávají žádné nečistoty. Je potřeba počítat s klasickou vlastností vlny, kterou je dobrá nasákavost. Běžně se mi stávalo, že aniž bych šlápl do vody nebo se více potil, voda mi materiálem vzlínala až do svrchní části (daň za použití prstových bot). Jelikož jsem si zvykl nosit ponožky i do běžné „neprstové” obuvi, párkrát došlo i ke konfrontaci se suchými zipy. Stručně řečeno, vyhýbejte se suchým zipům.

Pro větší odolnost jsou ponožky vybaveny odolnějšími panely na patě, stejně jako v oblasti prstů. Při zkoušení si pohlídejte jak vám padnou v oblasti malíku a prsteníčku. Přeci jenom ne všichni máme stejně dlouhé prsty.


Zesílená oblast prstů u ponožek Injinji Performance 2.0 Run Nüwool Lightweight.Zesílená oblast prstů u ponožek Injinji Performance 2.0 Run Nüwool Lightweight.

 

Hodnocení

Je to jednoznačné, do prstových bot patří prstové ponožky. O tom asi nikdo nepochybuje. Že si ale oblíbím prstové ponožky do normálních bot, to jsem před testováním nečekal. Běžně jsem si ponožky bral do tenisek nebo barefootových bot. S Kinjinji Run 2.0 nüwool jsou vaše nohy v příjemném klimatu, netvoří se puchýře ani otlaky. V klasických ponožkách se mi občas vytvoří puchýř mezi malíkem a prsteníkem, v prstových ponožkách jsou styčné plochy kryté, tudíž nebezpečí nehrozilo. Dokonce i navlékání jsem po počátečních rozpacích zvládal bez problému. Doporučuji zafixovat palec, následně malík a zbytek už se doladí lehce.


Zesílená pata ponožek Injinji Performance 2.0 Run Nüwool Lightweight.Zesílená pata ponožek Injinji Performance 2.0 Run Nüwool Lightweight.

Zaujalo mě:
  • barevné kombinace
  • hřejí i vlhké
  • příjemný materiál
  • neškrtí

Martin Slezáček


Další informace:

Injinji

INJINJI je světová jednička ve výrobě prstových ponožek. Ty jsou vhodné do jakýchkoli bot a mají oproti klasickým tyto výhody: umožňují noze přirozené postavení prstů, potlačují tvorbu plísní a kožních nemocí, lépe transportují vlhkost z problémových míst, zamezují tvorbě puchýřů mezi prsty. Dostupná na webu www.funrun.cz.


16.06.2018, Martin Slezáček


Diskuse


David, SvetBehu.cz
David, SvetBehu.cz

Dneska jsem měl Injinji ponožky poprvé na noze - celý den jsem v nich chodil po veletrhu ve Friedrichshafenu a první dvě minuty to je trošičku nezvyk, ale pak jsem na to zapomněl a super. Na tom veletrhu nachodím i 10 km a celý den chodím a stojím a nohy mám obvykle utahanější než po půlmaratonu.

18. 06. 2018, 21:42:04

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze