REDAKCE

 

Redakce Svět běhu v běhu

 

Milí příznivci (Světa) běhu,

naše redakce Vám v každém čísle přináší inspirativní a zábavné čtení. Psát pro Vás nás baví a snažíme se to dělat co nejlépe. Na obsahu časopisu se podílí řada zkušených běžců a tým zkušených testerů, kteří za vás rádi testují běžecké novinky.

Naše články se rodí za běhu – při tréninku na běžeckých stezkách, na běžeckých závodech a akcích, ale také při regeneraci, ať už na lekci jógy či s knihou v ruce. To, o čem píšeme, je naší životní vášní!

Pěkné čtení za celý tým přeje

Michaela Gladišová
Šéfredaktorka

SPOLUPRACUJEME

 

 

Logo_Beskydská sedmička

Gladiator Race

Sportvisio

 

Logo ČSOS

 

 

Logo CZSA

 

Redakce časopisu SVĚT BĚHUSVETBEHU.CZ: Web o běhání v přírodě, v horách, pouštích, lesích i městských lesících

Web pro ty, kdo běhají pár kiláků jen tak pro radost i pro seriozní běžce a závodníky chystající se na maratony, ultramaratony a nejrůznější horské běhy (i když i ti běhají pro radost). SvetBehu.cz přináší po celý rok rady pro běžecký trénink, novinky a aktuality z běžeckého světa, tipy na běžecké trasy po České republice, reportáže ze závodů, rozhovry s předními osobnostmi české i zahraniční běžecké scény a nejčerstvější infromace, recenze a testy běžeckého vybavení.

 

ČASOPIS SVĚT BĚHU: časopis o běhání v přírodě, v horách, pouštích, lesích i městských parcích

Časopis Svět běhu

Čtení pro všechny zapálené běžce a běžkyně 4x ročně do schránky? PŘEDPLAŤTE SI ČASOPIS SVĚT BĚHU JEN ZA 95 Kč NA ROK!

 


 

REDAKCE

Michaela Gladišová

Michaela Gladišová, šefredaktorka časopisu

michaela.gladisova (a) svetbehu.cz, +420 773 886 323

Míša dělala spoustu sportů od atletiky přes jízdu na koni a trekking až po běhání. Posledních 6 let se ale věnuje výhradně běhání. Nejraději běhá v přírodě a v horách se svým manželem nebo kamarády. Vystudovala mezinárodní obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze, ale už při studiu věděla, že její životní cesta bude spojena s během. Stála při zrodu úspěšného českého webu SvetBehu.cz a dosud působí jako jeho šefredaktorka. Baví ji testovat běžecké vybavení a sledovat aktuální vývoj v běžeckém světě.

 

Jitka Richterová

Jitka Richterová, redaktorka

jitka.richterova(a)svetbehu.cz

Jitka sportuje a běhá vlastně od dětství, pravidelně asi od 12 let. Kromě běhu se věnuje také jízdě na koních a všemožným aktivitám v horách. Po bakalářském studiu na VŠE přešla na magisterské studium aplikované ekonomie do Innsbrucku i kvůli možnosti běhání v horách, kterému naprosto propadla. Nejraději běhá pomaleji a delší tratě a to při vegetariánské stravě. Chtěla by se víc věnovat i závodům ultra.

 

 

Martin Mikloš

Martin Mikloš, redaktor

martin(a)svetbehu.cz

Martinovým koníčkem je běh, který se mu stal i zaměstnáním. Vydává a řídí svůj web ExtremniZavody.cz a podílí se na pořádání závodu Beskydská sedmička, Lysá hora 24 a série Czech Ultra Trail Tour. Od roku 2018 se také zapojil do týmu Svět běhu. Jinak nejraději běhá doma v Beskydech, v zimě každý víkend Lysacup, a občas vyrazí na nějaký kopec do Tater a do Alp.

 

 

STÁLÍ PŘISPĚVATELÉ

Zuzka Krchová

Zuzana Krchová - fyzioterapeutka, specializující se na léčbu běžeckých zranění a sportovní fyzioterapii. Zároveň je také běžkyní a všestrannou sportovkyní. Běhá v české skyrunningové a towerruningové reprezentaci. Ve své ordinaci www.fyziokinesis.cz se věnuje analýze běhu, léčbě pohybového aparátu a pánevního dna. Samozřejmostí je zde celostní psychosomatický přístup.

 

 

 

 

Petr Vabroušek

Petr Vabroušek - jedenáctinásobný Mistr ČR v dlouhém triatlonu, účastník mnoha extrémních běžeckých závodů jako Marathon des Sables, maraton na severním i jižním pólů nebo třeba 7 maratonů za 7 dní na 7 kontinentech. Mimo to se také věnuje publikační činnosti, nedávno vydal knihu Jak na triatlony.

 

 

 

 

 

Miloš Škorpil

Miloš Škorpil - je trenér, ultramaratonec, propagátor běhu a zakladatel Běžecké školy. Kromě toho absolvoval několik 24hodinových závodů, zaběhl si jako první Čech v historii Spartathlon a věnuje se publikační činnosti.

 

 

 

 

 

Jiří Mašek

Jiří Mašek - je nadšeným běžcem už více jak 14 let, jehož specialitou jsou silniční závody od 5 km až po maraton. V současnosti je vedoucím týmu vodičů PACEMAKERS pro závody ze seriálu RunCzech a TEMPO MAKERS. V Plzni pořádá pravidelné běžecké tréninky.

 

 

 

 

 

Filip Peřinka

Filip Peřinka - vystudoval FTVS a sport je jeho celoživotní vášeň. Ročně absolvuje až 40 závodů a rád se podílí s ostatními o své zkušenosti. I ve své profesi má velmi blízko ke sportu, věnuje se totiž trenérství jako osobní a kondiční trenér.

 27.12.2017, Michaela Gladišová