POSLEDNÍ DISKUSE

Běžecké boty

10 tipů, jak správně vybrat běžecké boty

Kes
Kes
Doporučuju si boty, pokud je to možné, zkusit a proběhnout se s nimi po prodejně nebo okolo. Každá dobrá běžecká prodejna by to měla umožnit.
23. 02. 2015, 11:08:03
Kostěj
Kostěj

No tak jestli boty mají vydržet pouze 400-800 kiláků, tak to je docela bída, při průměrné (a možná spíše nižší) ceně běžeckých bot 2000kaček je cena na kilák neúměrná. Osobně považuju za minimální výdrž bot 1200-2000km. Třeba I8 xtalon mi vydržely 3000kiláků a ještě se pak v nich dalo běhat i když měly sjetou podrážku. A to většina mých tréninků je v blátě, prachu, po kamenech a přes kořeny. Čili boty jsou namáhány mnohonásobně víc než na asfaltu. Zajímavý je, že čím jsou boty oběhanější, tím lepší mám běžeckou techniku.

16. 10. 2015, 12:19:44
Michaela
Michaela

Kostěji,

je to samozřejmě o typu a hlavně o značce boty. A pak také o běžci. Někteří dokážou ve stejných botech běhat mnohem déle a šetrněji než jiní. Takže těžko říct přesně, na kolik kilometrů boty vydrží. Hodnota, která je uvedena v článku, vychází z průměru. Takže pokud ti boty vydrží déle, jsi šťastný člověk. Nedokážu odhadnout, zda mám v oběhaných botech lepší styl, ale větinou se mi v nich běhá lépe, což může být ale spíš o zvyku.

16. 10. 2015, 13:38:50
Petr
Petr
Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný
06. 11. 2018, 10:45:26

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze