HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Motivace, nápady na další trénink

Není trenér jako trenér

Jirka
Jirka

Ahoj Jane, v první řadě se omlouváme, ale z technických důvodů tvůj příspěvek někam zmizel (ne úmyslně) a klidně a moc rád na něj odpovím.

Můj názor na víkendové školení? Je to určitá forma, ale dle mne plně nedostačující, poněvadž si myslím, že za tak krátkou dobu se prostě nedá vyložit teorie, natož provést kvalitní ukázku v praxi (zkoumá někdo praxi účastníků nebo jde jen o peníze?). Také si nejsem jistý, že všichni účastníci mají na to, být vůbec nějakými trenéry či instruktory, což také nikdo nezkoumá.

Atletický svaz pochopil, že mu v tomhle trochu ujíždí vlak, a tak na to reaguje tímto způsobem. Myslím, že princip je stejný, akorát přidaná hodnota je v tom, že školení provádí opravdu kvalifikovaní a prověření trenéři s dlouholetou praxí.

Díky za tvůj dotaz a hlavně názor. Jirka

22. 09. 2017, 09:23:05
Vašek
Vašek

Doposud mne nenapadlo "fušovat" trenérům do jejich řemesla. Ale po přečtení článku mne to napadlo. Běhám totiž přes 30 let a tak nějaké ty zkušenosti s běháním mám a pár tisíc km v nohách také. Bohužel mi chybí to další vzdělávání (nikdy jsem neřešil stravu, obuv, oděv apod ...), takže to zase odkládám a budu si běhat dál po svým ;-)Pěkný den Vašek

PS: Šumava i Krušné hory jsou nádherné, ale i další naše pohoří.

22. 09. 2017, 21:41:37
Jirka
Jirka

Ahoj Vašku, díky moc za názor. Jestli sis článek přečetl dobře, tak 30 let běhání je už slušná zkušenost i praxe a určitě bys mohl začínajícím běžcům vhodnou radou pomoci. Zkušenosti jsou dle mého soudu k nezaplacení a mnohdy jsou více než nějaký kurz. Zkušenost, ale nezískáš po dvou letech běhání nebo po uběhnutí dvou maratonů, tak je to myšleno.

PS: Na Šumavě a v Krušných horách běhám pravidelně a moc rád.

Jirka

23. 09. 2017, 08:30:40

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze