Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Tréninkové tipy

1km - 38 let, 120 kg, 20 let kuřák, čas 3:30 je to vůbec možné??

Tomáš
Tomáš

Ahoj, chci se jen zeptat, jsem relativní začátečník, ale aniž bych věděl proč, tahle meta mi utkvela v hlavě.. Kilometr za 3:30.. Je vůbec možné aby někdo se 120 kily tuhle vzdálenost "proletl" takhle rychle?? :-), styl běhu katastrofální, chuť však velká.. Na době strávené do dosažení výkonu mi nezáleží.. Jestli budu trénovat rok, dva.. Spise mi jde o potvrzení, že i takový cvalda toho může dosáhnout.. Diky

13. 09. 2017, 07:42:59
Filip Peřinka
Filip Peřinka

Ahoj. Podle mého názoru lze 1 km za 3:30 zaběhnout i ve vašem případě. ALE! Se 120 kily to určitě neuběhnete, budet muset změnit svůj životní styl a radikálně zhubnout. Další bod je vaše zdraví, jste-li zdráv a nemáte žádné zdravotní problémy či kompikace, tak vaše plus. V opačném případě je potřeba to řešit. Určitě bych doporučil navštívit sportovního lékaře nebo dokonce absolvovat zátežový test. Samozřejmě to bude stát hodiny a hodiny tréninku. Hned to určitě nebude! Bude to trvat bezmála měsíce ne-li roky systematického a postupného tréninku. Také bude bezesporu potřeba zapracovat na technice běhu a předejít tak zraněním. Nejdůležitější je vaše nadšení a chuť. Je-li vůle, tak jde všechno. Držím palce a běh zdar! :)

02. 11. 2017, 20:45:01

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze