POSLEDNÍ DISKUSE

Zranění a nemoci

Bolest holení a běhání - nejčastější obtíže běžců, část I.

frantík
frantík

jo nejvíc pomohlo zapojit prsty, snížit váhu, víc trénovat a samo to postupně odeznělo .)

24. 04. 2017, 11:24:14

Hezky napsané, snad jen ta funkce - rozhodně nevytáčí chodidlo zevně, jak píšete, dělá přece supinaci a dorzální flexi nohy - tedy špička dovnitř a nahoru :-)

26. 04. 2017, 09:32:27
Zuzana Krchová
Zuzana Krchová

Dobrý den, děkuji Vám za upozornění. Ano, popis je nepřesný, upravím ho:-). Měla jsem na mysli vytočení nohy zevně-na malíkovou hranu, supinace je uvedena v závorce správně.

26. 04. 2017, 14:16:02
Dominika
Dominika

Jsem běžec začátečník amatér, ale jinak v jinych sportech sportovně zdatná. Mam pribehu i na kratke vzalenosti obcas problem s bolesti svalu na vnitrni strane holene-asi v polovine kolenni kosti z vnitrnistrany, bolestive pri behu ale i na dotek. Beham spise mekce pres spicky, protoze je mi to tak prijemnejsi. Mate nejake rady,tipy co delam spatne?Nebo cim to muze byt? Diky

14. 05. 2017, 00:54:27
Pavel
Pavel

Mám ten samej problém, taky by mě zajímalo čím to a jak se toho zbavit.

14. 06. 2017, 09:35:16
Fyzio Beránek
Fyzio Beránek

Dobrý den, to přetížení se bere trochu někde jinde. Pro zamyšlení se mrkněte do anatomie - ne čihák, dobrá kniha je A natomy trains je to přímé zřetězení z tensor fasciae latae. Ten generuje obrovskou energii z pánve, stehna na bérec. Bohužel má být využitá k odrazu, ale u 99% lidí co běhají je použita k dopadu brždění.

19. 07. 2017, 22:55:27
Leoš
Leoš

Dobrý den, rád bych se zeptal na Váš názor, už asi dva měsíce se připravuji na přijímací testy a proto hodně běhám, většinou 4x týdně, (2x delší tratě a 2x okolo 2km) a začalo mne bolet podél holení dole na vnitřní straně, dříve jsem takto netrénoval jen třeba 2x týdně po deset let už a problém jsem neměl, doktroka mě poslala na rentgen jestli tam není právě nějaká únavová zlomenina, ale prý je to bez jakýchkoli traumatologických či strukturálních změn, po ortopedické stránce také neshledala žádné problémy, proto bych se rád zeptal jestli víte, co přesně by to mohlo být a jak to mohu vyléčit, když trénovat potřebuji...?

děkuji moc

18. 10. 2018, 12:53:19
Leoš
Leoš

Dobrý den, rád bych se zeptal na Váš názor, už asi dva měsíce se připravuji na přijímací testy a proto hodně běhám, většinou 4x týdně, (2x delší tratě a 2x okolo 2km) a začalo mne bolet podél holení dole na vnitřní straně, dříve jsem takto netrénoval jen třeba 2x týdně po deset let už a problém jsem neměl, doktroka mě poslala na rentgen jestli tam není právě nějaká únavová zlomenina, ale prý je to bez jakýchkoli traumatologických či strukturálních změn, po ortopedické stránce také neshledala žádné problémy, proto bych se rád zeptal jestli víte, co přesně by to mohlo být a jak to mohu vyléčit, když trénovat potřebuji...?

děkuji moc

18. 10. 2018, 13:08:16
Leoš
Leoš

děkuji moc

18. 10. 2018, 13:09:34
www.fyziokinesis.cz Zuzana Krchová
www.fyziokinesis.cz Zuzana Krchová

Dobrý den,

s největší pravděpodobností jde o přetížení nebo zánět svalů na holeni. Doporučuji navštívit fyzioterapii, kde můžete probrat techniku běhu, svaly uvolnit, např. zatejpovat, ukázat si vhodné cvičení.

05. 11. 2018, 21:06:03
Pavel
Pavel

Dobrý den, jsem amatérský běžec, běhám čtyřikrát týdně a na konci srpna mě při běhání začala bolet holeň. Narazil jsem na tento článek https://blog.mutumutu.cz/2018/09/12/blog-jak-poznat-ze-jste-to-s-behanim-prepiskli/ , na základě kterého jsem si dal dva týdny pauzu a pomohlo to. Myslíte, že to stačí? Bojím se, aby se mi bolest holeně nevrátila.

25. 10. 2018, 11:06:31
Zuzana Krchová
Zuzana Krchová

Dobrý den,

běhejte a pokud by se potíže vrátily, doporučuji navštívit fyzioterapii zaměřenou na běh www. fyziokinesis.cz. Pokud máte strach a nic Vás nebolí, zajděte si na fyzio jen preventivně, kde můžeme probrat, proč potíže nastaly a jak jim do budoucna předcházet.

05. 11. 2018, 21:02:00

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze