HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Doporučené závody


Orientační Běh Pražských Horolezců 2018

Orientační běh pražských horolezců, nebo prostě OBPH je závod pro všechny milovníky přírody a dobrodružství.

Jedná se v podstatě o dvouetapový závod (páteční cca 4h noční a sobotní cca 8h denní) spojující lezení a orientační běh. Běží se formou skorelaufu (volné pořadí kontrol s časovým limitem po jehož překročení bude tým penalizován).

Od ostatních závodů v orientačním běhu ho ale odlišuje to, že část kontrol je dosažitelná pouze pomocí lezení, popřípadě jiných lezeckých a lanových technik (vždy bude k dispozici i méně bodovaná nelezecká varianta). Nechybí ani kontroly uprostřed vodní plochy, které prověří odhodlání závodníků, a další záludnosti, které prověří i jejich důvtip.

Bez zajímavosti není ani to, že závod nemá stabilní organizační tým, ale jednotlivé ročníky jsou vždy organizovány vítězi předchozího ročníku. Tím je zaručena pestrost nejen míst konání, ale i náplně a průběhu každého ročníku.

INOV-8 Gladiator Race /Run Český ráj

Závod typu RUN (lehčí obtížnost překážek a kratší vzdálenost) tentokrát v malebné krajině Českého ráje. Nádherné běžecké úseky v okolí Komárovského rybníka, borovicové háje, skály a pestrý mix překážek. Chceš vyzkoušet překážkový běh? Tak teď nebo nikdy!

(nejen) Běháme pro děti

(nejen) Běháme pro děti je akce pro širokou veřejnost bez ohledu na pohlaví, věk a tělesnou zdatnost jedince. Akci pořádá obecně prospěšná společnost DEJME DĚTEM ŠANCI, která poskytuje komplexní pomoc konkrétním dětem a mladým dospělým z dětských domovů na území celé České republiky.

Cílem akce je získání finančních prostředků na podporu těchto dětí.

(nejen) Běháme pro děti je specifické sportovně-zábavné odpoledne pro všechny, které se již stalo každoroční tradicí. Chceme, aby podpora dobré věci byla pro všechny zábavnou událostí, na kterou se budete těšit! Pomáhat dětem vás bude bavit!

Výtěžek akce je určen na podporu dětí a mladých lidí z dětských domovů v České republice.

Trail Modřanskou roklí VAŠÍ LIGY

Závod dlouhý 14 km a 8 km, který vede krásným prostředím Modřanské rokle v Praze. Závod je součástí Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY.

Gladiator Race Challenge

Unikátní sprint na 100m přes sedm náročných překážek.

Společný start čtyř závodníků s přímým postupem pro první dva z každého rozběhu.

Boj o každý centimetr.

Totálně kontaktní závod od startu do cíle.

Atraktivní podívaná pro závodníky i pro diváky.

 

 

Liberec Nature Run

Baví tě městské závody RunCzech, ale zároveň si jdeš rád zaběhat do přírody? Chceš na konci sezóny vyběhnout z města a zažít jedinečnou atmosféru závodu, který tě provede kolem přehrady, žulovým lomem a přes jizerské kopečky zpět do cíle? Tak si poznamenej tučně do kalendáře datum 7. října 2018. Vybrat si můžeš kratší (12 km) nebo delší (22 km)trasu. Součástí programu bude také rodinný běh, který odstartuje v 10:00.

Běh okolo Hostěnic

Závod dlouhý 5,83 km, který vede po asfaltu i lesních cestách okolím obce Hostěnice.

Prague Barefoot Run

Charitativní bosý běh na podporu zdravotně nebo sociálně znevýhodněných dětí.

Rodiče na start

Jedná se o benefiční běh a rodinné odpoledne, které se koná v parku Na Pankráci v Praze.

 

Vinohradská trojka

Vinohradská Trojka je charitativní běh, který vznikl na základě snahy studentů 3.lékařské fakulty UK o zapojení fakultního spolku TRIMED do humanitárně orientovaného a veřejně prospěšného projektu. Samotné jméno závodu je odvozeno od vzdálenosti, kterou běžci překonávají, počtu prvotních zakladatelů a  hlavně naší alma mater, která se nebála odvážnou myšlenku podpořit.

 

Nutrilove Brnišťský půlmaraton

Půlmaraton, čtvrtmaraton a štafetový běh, které se běží okolím Brniště.


Haná orienteering festival 2018

HANÁ ORIENTEERING FESTIVAL 2018 2. a 3. závod žebříčku B Morava 6. a 7. závod Hanáckého žebříčku jaro 2018 a jarního krajského žebříčku MSKSOS, 5. a 6. závod CZ/PL Euroligy Rank.koeficient 1,04 Janovice, 5 – 6. května 2018

Sušický horský běh

Terénní závod dlouhý 22 km, který vede okolím města Sušice po kopcích nad řekou Otavou.


Hostivařský Kruťas

Závod dlouhý 7 km, jehož trať je velmi členitá a technicky náročná a obsahuje prudké výběhy i seběhy. Běží se většinou po lesních pěšinách, písečné pláži a dalším nezpevněném povrchu. Převýšení na jeden okruh je překvapivých 290m, takže lehké to určitě nebude !!!

Łemkowyna Ultra Trail

Łemkowyna Ultra Trail

Krásný terénní závod u sousedů, který nabízí skvělou organizaci a trasy od 30 do 150 kilometrů, ze kterých si vybere každý! Letní registrace pro ty, kteří se dosud nezaregistrovali, začíná 25. července 2018 večer na www.ultralemkowyna.pl

Pečecká desítka - Memoriál Jardy Kvačka

Silniční závod dlouhý 10 km, který se koná v okolí obce Pečky.

Běh na Boreč

Závod dlouhý 6,6 km, který vede zvlněným terénem po asfaltu a šotolině. Závod je součástí seriálu Král středohoří.


GORE-TEX Transalpine Run

Gore-Tex Transalpine Run je jeden z nejnáročnějších trailových závodů, který si rychle získal pověst jako jeden z vrcholů skyrunningové sezóny. Závod je etapový, běží se 7 dní a ve dvojicích.

Pirin Ultra Skyrace - běh jako žádný jiný

Pirin Ultra je relativní nováček mezi trailovými běhy, ale slibuje krásnou trasu divokými a neprobádanými bulharskými horami. Navíc patří do Světového poháru ve skyrunningu!

INOV-8 GLADIATOR RACE RUN HRADEC KRÁLOVÉ

Otevíráme jarní sezonu OCR nejkratším ze závodů Gladiator Race!CO OČEKÁVAT? Rychlý závod s komplexní škálou překážek (silové, technické, dovedností, ohňové i vodní), který dokonale prověří, jak jsi na tom před sezonou. Ideální trénink, ale i rychlostní závod pro špičkové závodníky, ale současně i skvělé intro pro nováčky do našich hlavních závodů. Starty po menších vlnách přinesou větší kontakt mezi závodníky. Nová, nesoutěžní kategorie FUN je ideální pro tvůj první překážkový běh. Navíc štafetový OCR závod s hromadným startem!

Běh pro Unicef

Závod dlouhý 7 km nebo 12 km, který vede terénem Divokou Šárkou v Praze.

 

RunTour Ostrava

Závod dlouhý 10 km nebo 5 km, který se běží okolím Dolní oblastí Vítkovic v Ostravě.

Stubai Ultratrail

Krásný a technický závod Alpami z Innsbrucku na ledovec Stubai.

Noční běhy Chebskem Františkovy Lázně

Závod dlouhý 5 km, který se koná ve Františkových Lázních. Závod je součástí seriálu Noční běhy Chebskem.

Noční běhy Chebskem Dřenice

Závod dlouhý 5 km, který se koná v obci Dřenice. Závod je součástí seriálu Noční běhy Chebskem.

Charitativní běh pro Terezku

Charitativní závod dlouhý 10 km  nebo 3,6 km, který se koná ve Slatiňanech.

Noční běhy Chebskem Aš

Noční závod dlouhý 5 km, který se koná v Aši. Závod je součástí seriálu Noční běhy Chebskem.

Noční běhy Chebskem Luby

Závod dlouhý 5 km, který vede obcí Luby. Závod je součástí seriálu Noční běhy Chebskem.

Noční běhy Chebskem Plesná

Závod dlouhý 5 km, které se koná v Plesné. Závod je součástí seriálu Noční běhy Chebskem.

Běh Českou Kanadou

3. ročník charitativního závodu Běh Českou Kanadou

INOV-8 SKALNÍ KROS

Závod dlouhý 15 nebo 10 km, který vede kolem a mezi skalami v Českém ráji. Závod je součástí Krosového poháru.

NIGHT GLADIATOR RACE PRAHA 2018

Klasický Gladiator race zasazený do přírodního parku Čihadla. Rovnější běžecké úseky, ale také spousta vody a bahna, plus náročné překážky včetně sítě nad vodním stavidlem. První ročník hodnocen účastníky jako nejzajímavější závod realizovaný v Praze! Rozhodně nečekej městský běh. Bude bahno, voda a spousta zajímavých překážek. To vše v pěkném běžeckém terénu.

DIOCHI Novohradský kros - Run Česká Kanada

Závod dlouhý 8 km, 12 km nebo 20 km, který je nejnáročnější z celé série Run Česká Kanada.

Innsbruck Alpine Trailrun

Nádherný trailový závod několika tratí v alpském centru sportu - Innsbrucku.

INOV-8 KOKO KROS

Těžká, ale naprosto dokonalá trasa pod, nad a mezi skalami, po skalních schodech, přes potoky a kolem rybníků.

INOV-8 BĚH DO ŘITKY

Skály, hřebeny, rokle, kamenná pole i krásné lesní cestičky v Brdech. Náročná trasa, která si určitě získá srdce každého terénního běžce.

Křížová desítka 2018

Krásná a rychlá trasa uprostřed městských lesů na 5 a 10 km. Rovinatý asfaltový povrch nabádá ke svižnému tempu a tvar trasy do kříže zaručuje neustálý kontakt s čelem závodu! Součástí celé akce jsou také tradiční dětské závody. Centrum celé akce se nachází v těsné blízkosti Lesního hřbitova v Hradci Králové. Nebude chybět ani doprovodný program.

La Sportiva Hruboskalský půlmaraton

21 kilometrů dlouhá trasa vás provede tím nejhezčím z Hruboskalska v Českém ráji. Proběhnete se nádhernou přírodou mezi pískovcovými skalami, uvidíte zámek Hrubá Skála, kouzelný rybník Věžák, kapli na Radči, hrad Valdštejn, rozhlednu Hlavatici, skalní reliéfy a mnoho dalšího.

Zázemí závodu je v příjemném kempu Sedmihorky a závod je výborně časově dostupný z velké části republiky.

EPO TrailManiacs

Běžecké trailové závody po cestách, necestách, cestičkách, skalkách a srázcích s cílem vyhnout se co nejvíce asfaltu a nabídnout to nejlepší z dané oblasti.

INOV-8 KROS BUČINY

Podzimní nádhera listnatých velikánů v rezervaci Voděradské Bučiny na tratích 15 km nebo 10 km z 99,9 % po lesních cestách, cestičkách a mechových pidicestičkách.