HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Doporučené závody


Pečecká desítka - Memoriál Jardy Kvačka

Silniční závod dlouhý 10 km, který se koná v okolí obce Pečky.


Běh na Boreč

Závod dlouhý 6,6 km, který vede zvlněným terénem po asfaltu a šotolině. Závod je součástí seriálu Král středohoří.


Gore-Tex Trans-Alpine Run

Gore-Tex Transalpine Run je jeden z nejnáročnějších trailových závodů, který si rychle získal pověst jako jeden z vrcholů skyrunningové sezóny. Závod je etapový, běží se 7 dní a ve dvojicích.

Pirin Ultra Skyrace - běh jako žádný jiný

Pirin Ultra je relativní nováček mezi trailovými běhy, ale slibuje krásnou trasu divokými a neprobádanými bulharskými horami. Odehrává v srdci národního parku Pirin, který je součástí seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Závod je součástí Skyrunner World Series.

INOV-8 GLADIATOR RACE RUN HRADEC KRÁLOVÉ

Otevíráme jarní sezonu OCR nejkratším ze závodů Gladiator Race!CO OČEKÁVAT? Rychlý závod s komplexní škálou překážek (silové, technické, dovedností, ohňové i vodní), který dokonale prověří, jak jsi na tom před sezonou. Ideální trénink, ale i rychlostní závod pro špičkové závodníky, ale současně i skvělé intro pro nováčky do našich hlavních závodů. Starty po menších vlnách přinesou větší kontakt mezi závodníky. Nová, nesoutěžní kategorie FUN je ideální pro tvůj první překážkový běh. Navíc štafetový OCR závod s hromadným startem!

Běh pro Unicef

Závod dlouhý 7 km nebo 12 km, který vede terénem Divokou Šárkou v Praze.

 

Stubai Ultratrail

Krásný a technický závod Alpami z Innsbrucku na ledovec Stubai.

INOV-8 SKALNÍ KROS

Závod dlouhý 15 nebo 10 km, který vede kolem a mezi skalami v Českém ráji. Závod je součástí Krosového poháru.

DIOCHI Novohradský kros - Run Česká Kanada

Závod dlouhý 8 km, 12 km nebo 20 km, který je nejnáročnější z celé série Run Česká Kanada.

Innsbruck Alpine Trailrun

Nádherný trailový závod několika tratí v alpském centru sportu - Innsbrucku.

INOV-8 KOKO KROS

Těžká, ale naprosto dokonalá trasa pod, nad a mezi skalami, po skalních schodech, přes potoky a kolem rybníků.

INOV-8 BĚH DO ŘITKY

Skály, hřebeny, rokle, kamenná pole i krásné lesní cestičky v Brdech. Náročná trasa, která si určitě získá srdce každého terénního běžce.

Křížová desítka 2018

Krásná a rychlá trasa uprostřed městských lesů na 5 a 10 km. Rovinatý asfaltový povrch nabádá ke svižnému tempu a tvar trasy do kříže zaručuje neustálý kontakt s čelem závodu! Součástí celé akce jsou také tradiční dětské závody. Centrum celé akce se nachází v těsné blízkosti Lesního hřbitova v Hradci Králové. Nebude chybět ani doprovodný program.

Hruboskalský půlmaraton

21 kilometrů dlouhá trasa vás provede tím nejhezčím z Hruboskalska v Českém ráji. Proběhnete se nádhernou přírodou mezi pískovcovými skalami, uvidíte zámek Hrubá Skála, kouzelný rybník Věžák, kapli na Radči, hrad Valdštejn, rozhlednu Hlavatici, skalní reliéfy a mnoho dalšího.

Zázemí závodu je v příjemném kempu Sedmihorky a závod je výborně časově dostupný z velké části republiky.

 

EPO TrailManiacs

Běžecké trailové závody po cestách, necestách, cestičkách, skalkách a srázcích s cílem vyhnout se co nejvíce asfaltu a nabídnout to nejlepší z dané oblasti.

INOV-8 KROS BUČINY

Podzimní nádhera listnatých velikánů v rezervaci Voděradské Bučiny na tratích 15 km nebo 10 km z 99,9 % po lesních cestách, cestičkách a mechových pidicestičkách.

Čertovskej Winter Trail

Terénní běh v kopcích a kopečkách, v lesích a mezi skalami v okolí Hamru na Jezeře.

Čerti i smrtelníci se při letním Čertovském ultratrailu pekelně pekli. Pojďme se všichni před začátkem zimy pořádně zahřát. Slibujeme, že teplo tentokrát nebude tak pekelné ;-)

Závodníci se mohou těšit ná krásnou kopcovitou krajinu v okolí Hamru na Jezeře, přírodní památky, terénní cesty, prudké výběhy a seběhy, dobře zásobené občerstvovačky a rodinnou atmosféru závodu. Jídlo a pití v cíli je v ceně startovného a bude připraveno i pro doprovod závodníků.

 

Svatojánský kopeček

Benefiční běh pod záštitou motocyklových závodníků Jakuba a Matěje Smržových ve prospěch Centra BAZALKA (stacionář pro děti s kombinovaným postiženám).

Běžci si mohou vybrat trasu 5 nebo 10 km, obě trasy vedou malebnou jihočeskou krajinou. Profil tras a popis na https://www.facebook.com/events/861328147357441/permalink/878505752306347/

Závod je součástí Jihočeského běžeckého poháru.

 

 

TAXIS GLADIATOR RACE

Velká pardubická na vlastní kůži podruhé. Vzdálenost 6.900 metrů (stejně jako nejstarší dostihový závod v Evropě) a 31+ originálních překážek. Tohle bude jízda. Trasa kopírující Velkou pardubickou včetně fenomenálního TAXISU. Dostihové závodiště plné překážek - Vodní příkop, Irská lavice, oranice a klasické překážky OCR. Startovat bude současně 12 závodníků ze startovacích boxů. Součástí závodu je noční závod a dětské běhy.

Běžecká tour VAŠÍ LIGY Plzeň - srpnový závod

Obrátkový silniční závod dlouhý 10 km nebo 5 km, který vede po rovince podél řeky Úslavy v Plzni. Závod je součástí Běžecké tour VAŠÍ LIGY v Plzni.

Běh Teplickými skalami

Závod dlouhý 11 km vedený náročným terénem Teplického skalního města, kde nechybějí schody a písčité úseky.


Chomutovský půlmaraton

Závod v půlmaratonu, který vede Chomutovem a nejhezčími místy v jeho okolí.

Rock Point - Horská výzva: 2.závod Krušné hory

2.závod v horském běhu a trekingu, určený široké sportovní veřejnosti, i profi sportovcům. Závod je zařazen do 5-ti dílné série Rock Point - Horská výzva 2018. Registrovat se do závodu a startovat v něm může kdokoliv bez nutnosti předchozí kvalifikace. Závod probíhá ve dnech 29. - 30. 6. 2018.

KTRC Kralický půlmaraton

Závod dlouhý 21 km, který vede přes hřeben Kralického Sněžníku. Součástí je i kratší trať na 5 km. Závod je součástí poháru Kilpi Trail Running Cup.

Běh okolo Hostěnic

Závod dlouhý 5,83 km, který vede po asfaltu i lesních cestách okolím obce Hostěnice.

Night Trail Run Rožnov pod Radhoštěm

Noční závod dlouhý 6,5 km, který vede lesoparkem v Rožnově pod Radhoštěm. Závod je součástí seriálu Night Trail Run.

Rock Point - Horská výzva: 1. závod Beskydy

1.závod v horském běhu a trekingu, určený široké sportovní veřejnosti, i profi sportovcům. Závod je zařazen do 5-ti dílné série Rock Point - Horská výzva 2018. Registrovat se do závodu a startovat v něm může kdokoliv bez nutnosti předchozí kvalifikace. Závod probíhá ve dnech 25. - 26.5.2018.

Sušický horský běh

Terénní závod dlouhý 22 km, který vede okolím města Sušice po kopcích nad řekou Otavou.


Běžecký kros Skalka

Závod dlouhý 6 km nebo 3 km vedený přírodní rezervací Skalka v Praze. Závod je součástí seriálu H-Triatlon TOUR 2018.


Čertovskej ultratrail

Terénní běh na 66 km přes hory, doly, hrady a vody tajemnou přírodou Kokořínska a Máchova kraje.

JIZERKY RUN RACE

Nádherná příroda, netradiční trailová trasa a pohodová rodinná organizace. Tak by se krátce  mohl charakterizovat nový běžecký závod nazvaný JIZERKY RUN RACE, který má premiéru 1. října 2017. Zázemí celé akce je v blízkosti rozhledny Slovanka, nejstarší železné rozhledny v Čechách. Trasa Vás zavede do údolí řeky Kamenice, na Bukovou horu, do Böhmovy kotliny, ale také přes rozhlednu Bramberk nebo křížovou cestu pod Slovankou. Velká část trasy nevede ani po turistických cestách. Pro ty, co si netroufají na celou trasu 18 km, máme připravenou také zkrácenou variantu o délce 10 km. Pro Vaše děti bude kromě vlastního krátkého závodu k dispozici i dětská školka.

Loap Pražská běžecká tour VAŠÍ LIGY - březen

Obrátkový silniční závod dlouhý 10 km nebo 5 km vedený po rovinaté trati bez silničního provozu, který je součástí seriálu Loap Pražské běžecké tour Vaší Ligy.


INOV-8 KROS SÁZAVA

Krásný trailový závod kaňonem Sázavy kolem vrcholu Medník opředeného legendami a hlavně krásnými traily.

Prague Park Race Divoká Šárka

Trailový zážitek úchvatným prostředím Divoké Šárky - další závod ze seriálu La Sportiva Prague Park Race. Připravili jsme pro vás 14 nebo 8 kilometrů údolím mezi skalami i po hřbetech s výhledy do údolí. To vše v divoké přírodě kousek kilometr od stanice metra!

7 pohoří - Beskydy

Závod dlouhý 20 km nebo 10 km, který se koná v Beskydech v okolí Javorového vrchu. Závod je součástí seriálu 7 pohoří.

Běžecký kros II Skalka

Závod dlouhý 6 km nebo 3 km vedený přírodní rezervací Skalka v Praze. Závod je součástí seriálu H-Triatlon TOUR 2017.

Houmrův triatlon Jiříkov

Jedná se o 24. ročník amatérského silničního triatlonového závodu ve Šluknovském výběžku pro všechny věkové a výkonnostní kategorie včetně dětí. Na programu jsou 3 kategorie SPORT, KLASIK a HOBBY, které zahrnují různé délky tratí. Součástí jsou i dvojčlenné a tříčlenné štafety. Závod je součástí seriálu H-Triatlon Tour.

Pražský triatlon Horní Počernice

Závod v triatlonu, který se koná u rybníku Eliška v Praze 20 - Horní Počernice. Na programu jsou 3 kategorie SPORT, KLASIK a HOBBY, které zahrnují různé délky tratí. Součástí jsou i dvojčlenné a tříčlenné štafety. Závod je součástí seriálu H-Triatlon Tour.

Terénní triatlon Hostivař

Závod v triatlonu, který se koná v Praze Hostivaři. Na programu jsou 3 kategorie SPORT, KLASIK a HOBBY, které zahrnují různé délky tratí. Součástí jsou i dvojčlenné a tříčlenné štafety. Závod je součástí seriálu H-Triatlon Tour.

Jarní půlmaraton Vaší Ligy

Půlmaraton, který vede po krásné trase po cyklostezce kolem Vltavy v Praze Braníku. Součástí je závod na 5 km.