HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Doporučené závody


Engandin Ultraks

Nádherný trailový závod, který vede nádhernou horskou oblastí Engandin ve Švýcarsku. Na programu jsou tratě 16,3 km, 30,1 km, 46,6 km, 4,56 km.

Mayrhofen Zillertal Ultraks

Nádherný trailový závod, který se koná v srdci Tyrolska a Rakouska. Na programu jsou tratě 14 km s převýšením 990 m+, 30,1 km s převýšením 1970 m+ a 54,1 km s převýšením 3830 m+.

Hory Bory - Štafetový běh z Beskyd na Pálavu

Běžecký štafetový závod na 350 km, který zahrnuje 30 etap a účastní se týmy o 6-ti až 10-ti běžců. Startuje se z Mostů u Jablunkova a cíl je v Pasohlávkách.

Hahlici trail

Náročný trailový závod dlouhý  32 km, 18 km nebo 12 km, který se koná v náderné krajině Hahlici, známé také jaké Gorski Kotar v Chorvatsku.

Comano Ursus Extreme Trail (CUET) Trentino

Parádní a náročný trailový závod oblastí UNESCO v Dolomitech, nedaleko jezer Garda a Tenno s pořádnou porcí převýšení, krásnými výhledy a exponovanými trasami po hřebínkách. Závod patří mezi novější a proto vás nemusí odradit strach z příliš velké účasti. Naopak, mnohé potěší lokální a přátelská atmosféra.

NaHoruRun

Závod dlouhý 42 km, který se koná v okolí Černé hory v Krkonoších a startuje se z Trutnova. Součástí je i štafeta a závod dětí.

Trail Modřanskou roklí VAŠÍ LIGY

Závod dlouhý 15 km a 8,5 km, který vede krásným prostředím Modřanské rokle v Praze. Závod je součástí Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY.

TEMPO MAKERS RUN TRAIL

Trailový závod na 9,5 km okolo Chlumu se startem a cílem u Sv. Jiří na Doubravce v Plzni s převýšením 550 metrů.

Stuiben Trailrun

Stuiben Trailrun

Nepropásněte jednu z trailových perel termínovky, menší závod s přátelskou atmosférou, ale o to náročnějšími traily a krásnějšími výhledy, Stuiben Trailrun! Letos se koná už 18.5. se startem v Umhausenu. Tento nádherný trailový závod, který nabízí tratě 12,5 km s převýšením 700 m+, 24,2 km s převýšením 1700 m+, 42 km s převýšením 3200 m+. Závod se v Ötztalu v rakouských Alpách.

COMPRESSPORT Ještěd Vertikál

JEŠTĚD VERTIKÁL je běžecký závod na vzdálenost 390 metrů s vertikálním převýšením 170m+, při kterém účastníci vybíhají černou sjezdovku - Slalomák. Výsledné časy se započítávají do nedělního COMPRESSPORT JEŠTĚD Skyrace® (dle bodovacího klíče), kde bude vyhlášení kombinace “O KRÁLE A KRÁLOVNU JEŠTĚDU” – první 3 muži + 3 ženy

TEMPO MAKERS RUN Plzeň - závod na 2 míle

Silniční závod na 2 míle, který se koná v okolí řeky Úslavy v Plzni. Závod je součástí seriálu TEMPO MAKERS RUN.

TEMPO MAKERS RUN Plzeň - zářijový závod

Obrátkový silniční závod dlouhý 10 km nebo 5 km, který vede po rovince podél řeky Úslavy v Plzni. Závod je součástí seriálu TEMPO MAKERS RUN.

TEMPO MAKERS RUN Plzeň - srpnový závod

Obrátkový silniční závod dlouhý 10 km nebo 5 km, který vede po rovince podél řeky Úslavy v Plzni. Závod je součástí seriálu TEMPO MAKERS RUN.

TEMPO MAKERS RUN Plzeň - červencový závod

Obrátkový silniční závod dlouhý 10 km nebo 5 km, který vede po rovince podél řeky Úslavy v Plzni. Závod je součástí seriálu TEMPO MAKERS RUN.

TEMPO MAKERS RUN Plzeň - červnový závod

Obrátkový silniční závod dlouhý 10 km nebo 5 km, který vede po rovince podél řeky Úslavy v Plzni. Závod je součástí seriálu TEMPO MAKERS RUN.

TEMPO MAKERS RUN Plzeň - květnový závod

Obrátkový silniční závod dlouhý 10 km nebo 5 km, který vede po rovince podél řeky Úslavy v Plzni. Závod je součástí seriálu TEMPO MAKERS RUN.

TEMPO MAKERS RUN Plzeň - dubnový závod

Obrátkový silniční závod dlouhý 10 km nebo 5 km, který vede po rovince podél řeky Úslavy v Plzni. Závod je součástí seriálu TEMPO MAKERS RUN.

TEMPO MAKERS RUN - Štafetový závod dvojic na 6 mil (6 x 1 míle)

Štafetový závod dvojic na 6 x 1 míli, který vede po rovince podél řeky Úslavy v Plzni. Závod je součástí seriálu TEMPO MAKERS RUN.

Běh pro republiku

Běh se koná na oslavu vzniku republiky s cílem připomenout si osud lidí uvězněných v táboře Vojna a v dalších komunistických vězeních. Mnozí z vězněných se často ocitli na útěku a museli tedy běžet, proto dnes pořádáme běh svobody a demokracie. V tomto komunistickém lágru byli uvězněni také vojáci, kteří se podíleli na osvobození naší země během 2. světové války. Tito lidé utvářeli demokratickou identitu naší země, inspirujme se jejich příběhy i dnes. Okruh zavede běžce kolem Památníku Vojna přes Žežice a Lešetice zpět k památníku, celková je délka 5 km.

Orientační Běh Pražských Horolezců 2018

Orientační běh pražských horolezců, nebo prostě OBPH je závod pro všechny milovníky přírody a dobrodružství.

Jedná se v podstatě o dvouetapový závod (páteční cca 4h noční a sobotní cca 8h denní) spojující lezení a orientační běh. Běží se formou skorelaufu (volné pořadí kontrol s časovým limitem po jehož překročení bude tým penalizován).

Od ostatních závodů v orientačním běhu ho ale odlišuje to, že část kontrol je dosažitelná pouze pomocí lezení, popřípadě jiných lezeckých a lanových technik (vždy bude k dispozici i méně bodovaná nelezecká varianta). Nechybí ani kontroly uprostřed vodní plochy, které prověří odhodlání závodníků, a další záludnosti, které prověří i jejich důvtip.

Bez zajímavosti není ani to, že závod nemá stabilní organizační tým, ale jednotlivé ročníky jsou vždy organizovány vítězi předchozího ročníku. Tím je zaručena pestrost nejen míst konání, ale i náplně a průběhu každého ročníku.

(nejen) Běháme pro děti

(nejen) Běháme pro děti je akce pro širokou veřejnost bez ohledu na pohlaví, věk a tělesnou zdatnost jedince. Akci pořádá obecně prospěšná společnost DEJME DĚTEM ŠANCI, která poskytuje komplexní pomoc konkrétním dětem a mladým dospělým z dětských domovů na území celé České republiky.

Cílem akce je získání finančních prostředků na podporu těchto dětí.

(nejen) Běháme pro děti je specifické sportovně-zábavné odpoledne pro všechny, které se již stalo každoroční tradicí. Chceme, aby podpora dobré věci byla pro všechny zábavnou událostí, na kterou se budete těšit! Pomáhat dětem vás bude bavit!

Výtěžek akce je určen na podporu dětí a mladých lidí z dětských domovů v České republice.

Trail Modřanskou roklí VAŠÍ LIGY

Závod dlouhý 15 km a 8,5 km, který vede krásným prostředím Modřanské rokle v Praze. Závod je součástí Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY.

Liberec Nature Run

Baví tě městské závody RunCzech, ale zároveň si jdeš rád zaběhat do přírody? Chceš na konci sezóny vyběhnout z města a zažít jedinečnou atmosféru závodu, který tě provede kolem přehrady, žulovým lomem a přes jizerské kopečky zpět do cíle? Tak si poznamenej tučně do kalendáře datum 5. října 2019. Vybrat si můžeš kratší (12 km) nebo delší (22 km)trasu. Součástí programu bude také rodinný běh, který odstartuje v 10:00.

Běh okolo Hostěnic

Závod dlouhý 5,83 km, který vede po asfaltu i lesních cestách okolím obce Hostěnice.

Prague Barefoot Run

Charitativní bosý běh na podporu zdravotně nebo sociálně znevýhodněných dětí.

Rodiče na start

Jedná se o benefiční běh a rodinné odpoledne, které se koná v parku Na Pankráci v Praze.

 

Vinohradská trojka

Vinohradská Trojka je charitativní běh na 3 km areálem Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a přilehlého Státního zdravotního ústavu, který se bude konat ve čtvrtek 23. 5. 2019 v odpoledních hodinách.

Akce si klade ambiciózní cíl spojit zdravotnickou a širokou veřejnost pomocí sportu a ukázat zdravotnické prostředí z jiného úhlu. V den akce bude samotný závod doprovázet bohatý doprovodný program připravený i pro ty nejmladší návštěvníky.

Výtěžek z celé akce bude již tradičně věnován nevládní humanitární organizaci Adra, provozující rozvojový projekt zdravotnického zařízení Itibo v Keni, pro které v minulých letech studentský spolek 3.LF Trimed pomohl zafinancovat zdravotnické vybavení.

Více informací o projektu a registraci najdete na: www.vinohradskatrojka.cz


 

Nutrilove Brnišťský půlmaraton

Půlmaraton, čtvrtmaraton a štafetový běh, které se běží okolím Brniště.

Haná orienteering festival 2018

HANÁ ORIENTEERING FESTIVAL 2018 2. a 3. závod žebříčku B Morava 6. a 7. závod Hanáckého žebříčku jaro 2018 a jarního krajského žebříčku MSKSOS, 5. a 6. závod CZ/PL Euroligy Rank.koeficient 1,04 Janovice, 5 – 6. května 2018

Hostivařský Kruťas

Trať je velmi členitá a technicky i fyzicky náročná. Obsahuje prudké výběhy i seběhy, přírodní i umělé překážky.  Je orientována jako okruh kolem Hostivařské přehrady.Běží se po lesních pěšinách, písečných plážích, vodou, štěrkových i asfaltových cestách. První kilometr je po asfaltu. Převýšení na jeden okruh je překvapivé !!! Voda bude teplá.

Łemkowyna Ultra Trail

Łemkowyna Ultra Trail

Krásný terénní závod u sousedů, který nabízí skvělou organizaci a trasy od 30 do 150 kilometrů, ze kterých si vybere každý! Letní registrace pro ty, kteří se dosud nezaregistrovali, začíná 25. července 2018 večer na www.ultralemkowyna.pl

Pečecká desítka - Memoriál Jardy Kvačka

Silniční závod dlouhý 10 km, který se koná v okolí obce Pečky.

Běh na Boreč

Závod dlouhý 6,6 km, který vede zvlněným terénem po asfaltu a šotolině. Závod je součástí seriálu Král středohoří.

GORE-TEX Transalpine Run

Gore-Tex Transalpine Run je jeden z nejnáročnějších trailových závodů, který si rychle získal pověst jako jeden z vrcholů skyrunningové sezóny. Závod je etapový, běží se 7 dní a ve dvojicích.

Pirin Ultra Skyrace - běh jako žádný jiný

Pirin Ultra je relativní nováček mezi trailovými běhy, ale slibuje krásnou trasu divokými a neprobádanými bulharskými horami. Navíc patří do Světového poháru ve skyrunningu!

Česká pojišťovna RunTour Ostrava

Závod dlouhý 10 km nebo 5 km, který se běží okolím Dolní oblastí Vítkovic v Ostravě.

Stubai Ultratrail

Krásný a technický závod Alpami z Innsbrucku na ledovec Stubai.

Noční běhy Chebskem Cheb

Závod dlouhý 5 km, který se koná v Chebu. Závod je součástí seriálu Noční běhy Chebskem.

Noční běhy Chebskem Františkovy Lázně

Závod dlouhý 5 km, který se koná ve Františkových Lázních. Závod je součástí seriálu Noční běhy Chebskem.

Charitativní běh pro Terezku

Charitativní závod dlouhý 10 km  nebo 3,6 km, který se koná v Prachovicích.