Reportáže

Reportáže
Jana Stehlíková: Zlatý návrat po mateřské pauze

Bývalá úspěšná reprezentantka v orientačním běhu, která se začala na mezinárodní úrovni prosazovat už v juniorské kategorii, když si v roce 2010 přivezly s týmovými kolegyněmi stříbrnou medaili ze štafet na mistrovství světa. Dlouhá léta byla úspěšnou reprezentantkou a má řadu medailí z domácích šampionátů. Svou vrcholnou formu pak předvedla na mistrovství světa na domácí půdě v roce 2021, kde se ve všech závodech umístila v TOP 10 a jen oražení špatné kontroly v závodě na krátké trati ji stálo medaili. Reprezentační kariéru ukončila před narozením druhé dcery, ale to, že jí to běhá stále dobře a na domácích závodech s ní soupeřky musí i nadále počítat, předvedla minulý víkend, když vyhrála mistrovství republiky na krátké trati.

Reportáže
Zlatý hattrick pro Alexandersson, Křivda opět čtvrtý

Závěr Světového poháru v orientačním běhu proběhl ve velkém stylu. Na pořadu dne byla královská disciplína tohoto sportu, klasická trať, a ačkoliv v aréně v Korcích u Dubé vytrvale pršelo, fanoušci zůstali až do samotného konce, aby podpořili své favority. A stejně jako před dvěma lety na Mistrovství světa v Česku, tak i tentokrát prokličkoval skalami na Kokořínsku nejrychleji Nor Kasper Harlem Fosser.

Reportáže
Alexandersson a Bonek nejrychlejší v pískovcovém labyrintu na Kokořínsku

S orientačně náročnou tratí vedoucí skalnatým labyrintem v okolí Vysokého vrchu v Korcích u Dubé si nejlépe poradil Rakušan Jannis Bonek a doběhl si pro své první zlato ze světové akce. Naopak Tove Alexandersson bez překvapení potvrdila pozici leadera Světového poháru a oslavila druhé vítězství v řadě. Z českých závodníků nejrychleji protnula pomyslnou cílovou čáru Tereza Janošíková na 6. místě.

Reportáže
Úvodní závod druhého kola Světového poháru v orientačním běhu ovládli Ralph Street a Tove Alexandersson

Světový pohár v orientačním běhu se po pěti letech vrátil do Česka a hned úvodní závod ve sprintu v České Lípě, kterého se zúčastnilo 128 mužů a 128 žen z 28 zemí, přinesl překvapivé výsledky.

Reportáže
Zítra začíná druhé kolo Světového poháru v orientačním běhu

Světový pohár v orientačním běhu pokračuje 2.–6. srpna druhým kolem v České Lípě a v okolních lesích Kokořínska. Celkem 313 závodníků z 30 zemí, 151 žen a 162 mužů, bude ve čtyřech závodech bojovat o medaile i body do Světového poháru.

Reportáže
Štafeta orientačních běžkyň na MS pátá, muži šestí

Umístěním na podiu zakončily Mistrovství světa v orientačním běhu ve švýcarském Flims-Laax české štafety. Ženy skončily na pátém místě, jejich reprezentační kolegové obsadily 6. příčku.

Reportáže
Janošíková osmá na MS v orientačním běhu

Druhým finálovým závodem, krátkou tratí, pokračovalo dnes Mistrovství světa v orientačním běhu ve švýcarském Flims-Laax a opět měl český tým zastoupení v první desítce – osmé místo obsadila Tereza Janošíková.

Reportáže
Orientační běžec Křivda na mistrovství světa těsně za medailí

Výborným výkonem vstoupil do programu Mistrovství světa v orientačním běhu český reprezentant Tomáš Křivda, když ve finále klasické trati skončil na 4.místě. Vyrovnal tak historicky nejlepší český výsledek v této královské disciplíně, kterého dosáhl v roce 2006 Michal Smola.

Osobnosti
Junioři v orientačním běhu dosáhli historického úspěchu – po 10 letech slaví hned 2 zlata!

Sedmý červenec se zapíše do historie českého orientačního běhu. Na Juniorském mistrovství světa v Rumunsku se běžel závod na klasické trati a čeští junioři získali zlaté medaile v obou kategoriích. Titul šampionů slaví Lucie Dittrichová a Jakub Chaloupský.

Reportáže
Orienťácké MČR: Zvládneš zvolit správný postup?

Druhý červnový víkend patřil Mistrovství ČR na klasické trati. Běželo se nedaleko Brna v Neslovicích a o zajímavé volby postupů mezi kontrolami nebyla nouze. Kudy bys běžel ty?

Reportáže
Jak trénují reprezentanti na Mistrovství světa ve Švýcarsku?

Orienťácké mistrovství světa, to je nejprestižnější závodní týden roku. Letos se poběží v unikátních švýcarských terénech v okolí Flims Laax v termínu 12.–16. července. A čeští reprezentanti nebudou chybět!

Reportáže
NoMen Run má nové vítězky – tým Meteor běhny

Na start běžecké štafety NoMen Run se v sobotu postavilo 132 týmů. Čekala je 88 kilometrů dlouhá trasa z novoměstské Vysočina Arény do Velké Bíteše. Letošním těžkým podmínkám s podmáčeným a bahnitým terénem nejlépe čelil tým Meteor běhny, který pokořil tradiční vítězky a závod dokončil v čase 7:18:02. NoMen Run je jediná čistě ženská štafeta, kterou je možné v České republice běžet.

Reportáže
Skvělý úspěch. Orientační běžkyně vezou stříbro z evropského šampionátu

Nejprestižnější lesní závody v orientačním běhu tohoto roku – Mistrovství Evropy v Estonsku – a senzační výsledek české štafety. Trio ve složení Vendula Horčičková, Adéla Finstrlová a Tereza Janošíková veze domů stříbrné medaile.

Reportáže
MS v orientačním běhu – Dánsko: Tereza Janošíková 7. ve sprintu

Minulý týden patřil Mistrovství světa v orientačním běhu! V Dánsku se přes 200 běžců představilo ve třech disciplínách – sprintových štafetách, knock-out sprintu a individuálním sprintu – a české barvy byly opět vidět.

Reportáže
Po stopách loňského mistrovství světa: tisícovka orientačních běžců se ztrácela v terezínské pevnosti

V terezínské pevnosti se opět běhalo s mapou a buzolou – před 9 měsíci tam závodili o medaile v rámci Mistrovství světa nejlepší světoví běžci, nyní si mohla ve stejném terénu zaběhat také široká veřejnost.