HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera Klub cestovatelů Praha/Brno

ROZBORY ZE ZÁVODŮ

POSLEDNÍ DISKUSE

Nykodým s Kosovou nerychlejší v Telči

Nykodým s Kosovou nerychlejší v Telči

Sobotní pozdní odpoledne v Telči patřilo orientačnímu běhu. Závod sprintu, který se počítal i do série světového rankingu ovládla Denisa Kosová a Miloš Nykodým. V juniorských kategoriích zvítězila Liberecká Štičková a Jihlavský Čech.Miloš Nykodým z Žabovřesk Brno, až na drobné zaváhání hned v úvodu, běžel opravdu vyrovnaně a s přehledem zvítězil. Měl proti soupeřům méně unavené nohy, protože na rozdíl od ostatních vynechal dopolední štafety, protože se soustředí na boj o vítězství v Českém poháru. Druhý nakonec skončil švýcarský závodních v barvách OK99 Hradec Králové Baptist Rollier. Ten stejně jako třetí Jan Procházka na Nykodýma ztrácel hlavně v úvodu.

Pozvánku, ale především pak rozbor trati a možných postupů v Telči před závodem vám Jan Procházka sepsal minulý týden

V dámské elitě se s tratí nejlépe vypořádala, naše nejlepší sprinterka letošní sezóny Denisa Kosová a s předstihem si zajistila i vítězství v Českém poháru 2015. Druhý nejrychlejší čas zaznamenala překvapivě Marta Fenclová z Pardubic. Na třetím místě závod dokončila Vendula Horčičková.

 

Rozbor trati mužské elity

Málokdo před závodem očekával technicky náročný závod, i když je Telč nádherné město, přeci jen oblast okolo náměstí nevypadala jako extrémně orientačně náročná.  Pořadatelům z Jihlavy se však z terénu podařilo vytěžit maximum. Minimálně tratě pánské a dámské elity byly opravdu na vysoké úrovni. Na obou tratích se nacházelo několik opravdu dlouhých a komplexních postupů. Špatná volba na delších postupech často znamenala znatelnou ztrátu, ale stále se jednalo o spravedlivý závod.

 

Stupně vítězů pánská a dámská elitaStupně vítězů pánská a dámská elita

Miloš Nykodým v Telčském zámkuMiloš Nykodým v Telčském zámku

První delší postup na trati mužské elity byl na třetí kontrolu. Nejkratší na nejrychlejší varianta vedla přes Telčský zámek. Při volbě postupu bylo nutné všimnout si otevřených průchodů v zámku a umístění kontroly, které bylo schody nahoře. Správnou variantu realizovali Nykodým s Rollierem. Naopak Procházka na úvod mírně ztratil, i když jeho postup nebyl o tolik delší, závěrečný výšlap zámeckých schodů udělal své.

 

 

Mužská elita a postup na třetí kontrolu, který vedl přes Telčské náměstí Zachariáše z Hradce a místní zámekMužská elita a postup na třetí kontrolu, který vedl přes Telčské náměstí Zachariáše z Hradce a místní zámek

 

Druhým zajímavým postupem, byl postup na desátou kontrolu. Opět se nabízely dvě varianty a opět Nykodým s Rollierem zvolili tu mírně kratší oproti Procházkovi. Časový, ale i vzdálenostní rozdíl mezi variantami byl však velmi malý. Naopak běžci, kteří zvolili pravou modrou variantu na tomto postupu, mohli ztratit mnohem více.

 

Druhý zajímavý postup, zde bylo jedno kudy, jen ne zprava po „modré“.Druhý zajímavý postup, zde bylo jedno kudy, jen ne zprava po „modré“.

 

Jednalo se tedy o velmi pěkný a povedený sprint, ve kterém rozhodovala běžecká připravenost, ale i technická stránka výkonu. Přikládáme i výsledky všech kategorií.

Dva závody Českého poháru štafet

V řásné u Jihlavy na úpatí hory Javořice se rozdělovali i body (a ne boty, jak jsem uvedl minule) do Českého poháru štafet. V pánské kategorii se dvakrát těsně radovali muži z Pardubické Lokomotivy a potvrdili tak letošní nadvládu.

Mezi dámami letos vládnou závodnice z Brněnských Žabovřesk a stejně tomu bylo i o tomto víkendu, kdy v sobotu jasně zvítězily, ale v neděli se museli sklonit před štafetou Turnova.

Přesto byl tento štafetový víkend pěknou pozvánkou na MČR štafet, které se uskuteční 10. října a závod elitních kategorií bude živě přenášet Česká televize.


14.09.2015, Jan Procházka


Sem vložte diskusní příspěvek.