POSLEDNÍ DISKUSE

Chytrý náramek - recenze Garmin vívosmart Optic s GPS

Chytrý náramek - recenze Garmin vívosmart Optic s GPS

Kompaktní a designově povedený náramek či hodinky, jak chcete. Jestli bude pro vás Garmin vívosmart Optic s GPS pracovní nástroj nebo sporttester se musíte rozhodnout sami. tento náramek však zvládá obojí. Co opravdu umí se dozvíte z našeho redakčního testu.Údaje výrobce:

Materiál:plast
guma
hliník
Hmotnost: 30 g
Typ displeje: monochromatický
Rozlišení displeje: 160 × 68
Senzory: GPS a optický měřič tepové frekvence
Druh baterie: vlastní akumulátor
Počet akumulátorů nebo baterií: 1
Barevné varianty: černá, šedá, tm. modrá
Konektivita: Bluetooth a ANT+
Další funkce: čas a datum

fitness funkce
SMS a emaily
ovládání muziky
počasí
tepová frekvence
Výbava:ANT+
Bluetooth
GPS
Dotykový displej
Infocena: 5490 Kč
Dodává: Garmin Czech s.r.o.
Více info na www.garmin.cz

Kompaktní a designově povedený náramek či hodinky, jak chcete. Dík propojení s mobilním telefonem toho umí opravdu hodně. Hlavní výhodou je však pravděpodobně fakt, že při sportovní aktivitě u sebe telefon mít vůbec nemusíte. Náramek Garmin vívosmart Optic s GPS si všechno uloží do paměti a po spárování s telefonem po návratu na základnu všechno přenese do vašeho telefonu, který v případě, že je na internetu i pěkně zobrazí, přiřadí do statistik a přehledů.

 

Standardní úvodní obrazovka náramku Vívosmart HR+ s časem, datem a budíkem.Standardní úvodní obrazovka náramku Garmin vívosmart Optic s GPS s časem, datem a budíkem.

Dnešní vzdálenost na další obrazovce Vívosmart HR+.Dnešní vzdálenost na další obrazovce Garmin vívosmart Optic s GPS.

Sto metrů za více než šest minut není nejrychlejší postup, ale na ferratě to tak někdy bývá.Sto metrů za více než šest minut není nejrychlejší postup, ale na ferratě to tak někdy bývá.

 

Hodinky s ohňostrojem

Garmin vívosmart Optic s GPS obsahuje vestavěnou GPS pro ukládání trasy a zároveň optický měřič srdečního tepu přímo na zápěstí. Kontrolovat si tak při běhu můžete i správnou tepovou frekvenci. Naběhané kilometry, nastoupané metry. Za určený objem cvičení vás na aplikace grafiky odmění ohňostrojem nebo v případě dosažení rekordu zobrazí opravdový velký závodnický pohár.

Náramek není určen pouze na běh. Díky technologii Move IQ rozezná typ vaší pohybové aktivity – zda jde o chůzi, běh, jízdu na kole nebo třeba plavání. Vívosmart HR+ je vodotěsný a můžete jej použít až do hloubky 5 ATM. Umí počítat kroky, spočítá spálené kalorie a díky barometrickému senzoru vám také spočítá počet nastoupaných schodů. Po připojení k aplikaci Garmin Connect se všechna naměřená data přenesou online. Kromě sportovních funkcí u něj jistě oceníte synchronizaci s vašimi mobilním telefonem. Sledovat tak na náramku můžete také SMS zprávy, emaily, ovládat můžete i svůj přehrávač hudby nebo kontrolovat počasí.

 

Posunutím na displeji se zobrazí graf s tepovkou za poslední 4 hodin. Vysokou to však neumí zobrazit. Chybí jedno číslo. Ve skutečnosti je to 134.Posunutím na displeji se zobrazí graf s tepovkou za poslední 4 hodin. Vysokou to však neumí zobrazit. Chybí jedno číslo. Ve skutečnosti je to 134.

Aktuální tepová frekvence a týdenní průměr na Vívosmart HR+.Aktuální tepová frekvence a týdenní průměr na Vívosmart HR+.

Čekání na GPS signál s náramkem GARMIN Vívosmart HR+.Čekání na GPS signál s náramkem Garmin vívosmart Optic s GPS.

 

Displej

Garmin vívosmart Optic s GPS má monochromatický dotykový displej s rozlišením 160 × 68 bodů, který pracuje v režimu always-on, je tedy neustále čitelný, ale vzhledem k úsporné technologii má minimální spotřebu baterie. V menu se dá nastavit automatické zamykání displeje. Dále i rozsvěcování při pohybu ruky, jako když se chcete podívat na hodinky. A to v době, kdy jsou zhoršené světelné podmínky, ale podle nastavení ještě nespíte. Zvláštností displeje byla jeho aktivita při doteku s vodou. Při plavání s každým tempem se hodinky ptaly, zdali chci odemknout displej. Také po najetí proudem vody při sprchování, displej detekovat aktivitu.

Optický měřič srdečního tepu

Byl jsem překvapen, jak moc dobře funguje. Výrobce doporučuje náramek nosit na ruce až za zápěstní kostí, tedy dost vysoko na ruce. Hodinky mám však raději na ruce níž. Přesto v pohodě snímaly tepovou frekvenci. Na malý výstupek snímače si musíte zvyknout. Chvíli to trvá. Nezapomenout byste neměli ani na výběr správné velikosti (délky) řemínku tak, aby vám na ruce dobře seděly.

 

Aktivní optický snímač tepové frekvence na náramku GARMIN Detail na optický snímač tepové frekvence na náramku GARMIN Vívosmart HR+ svítí zeleně.Aktivní optický snímač tepové frekvence na náramku GARMIN Detail na optický snímač tepové frekvence na náramku Garmin vívosmart Optic s GPS svítí zeleně.

Detail na optický snímač tepové frekvence na náramku GARMIN Vívosmart HR+.Detail na optický snímač tepové frekvence na náramku Garmin vívosmart Optic s GPS.

Poradce pro vhodný výběr velikosti pásku pro GARMIN Vívosmart HR+ přímo na balení.Poradce pro vhodný výběr velikosti pásku pro Garmin vívosmart Optic s GPS přímo na balení.

 

Co tedy udělat nejdřív

Po rozbalení krabičky, která obsahuje krátký manuál, náramek a dobíjecí kabel USB byste měli nejprve řádně zařízení nabít. Pak ho spárovat s aplikací Garmin ConnectTM, u které byste měli mít vytvořen účet. Tam spárujete soje zařízení s telefonem nebo s vaším počítačem. Ve svém profilu v aplikaci Garmin ConnectTM si nastavíte základní data: jméno či přezdívku, pohlaví, hmotnost, aktivity, obvyklou dobu ukládání ke spánku a vstávání atd. V aplikaci je třeba se zorientovat, abyste nepřecházeli zbytečně sem a tam. Dále můžete nastavit i zobrazování jednotlivých obrazovek na Garmin vívosmart Optic s GPS včetně úvodní obrazovky a jejich pořadí. Nastavit můžete nošení na levé či pravé ruce. Dále i orientaci displeje na výšku či na šířku. Pro zobrazení SMS zpráv či emailu potřebujete potvrdit respektive povolit aplikaci sdílení dat. Aplikace vám tento fakt bude často připomínat sama, dokud ji to nedovolíte.

 

Detail na optický snímač tepové frekvence a dva sloty na dobíjení na náramku GARMIN Vívosmart HR+.Detail na optický snímač tepové frekvence a dva sloty na dobíjení na náramku Garmin vívosmart Optic s GPS.

Nasazený dobíjecí kabel k náramku GARMIN Vívosmart HR+.Nasazený dobíjecí kabel k náramku Garmin vívosmart Optic s GPS.

Balení obsahuje náramek GARMIN Vívosmart HR+, dobíjecí kabel a krátký návod.Balení obsahuje náramek Garmin vívosmart Optic s GPS, dobíjecí kabel a krátký návod.

 

Nastavení

Dále jsme si nastavili i kilometry místo mílí. Formát teploty se upravil automaticky podle nastavení km vs. míle. Formát času. Vybrat jsme si mohli klasicky z 12 nebo 24 hodinového systému. Ze začátku se nám hodinky cca 2 denně sami nařídily na míle a na formát 12 hodin. Po čase to však ustalo. Pravděpodobně díky aktualizaci nebo zásahu vyšší mocí.

Taktéž jsme v aplikaci na telefonu nastavili cíl, který chceme dosáhnout. Počet poschodí a nestoupaných schodů. Kromě toho aplikace i náramek umí sledovat tepová pásma a během aktivity vás náramek pomocí vibrací upozorňuje, že jste nedosáhli potřebné tepové frekvence. Náramek nemá zvukový výstup a veškerá upozornění jsou na bázi vibrací včetně budíku. Proto je nutné mít náramek na ruce. Budík se dá buď vypnout nebo i odložit (funkce zzzzz).

Pohyb či běh

Před sportovní aktivitou, kterou chcete zaznamenat je nutné zvolit danou aktivitu a vybrat ji na náramku pomocí dotykového displeje. Taktéž vybrat prostředí. Venku nebo v hale. Hodinky podle toho zapnout GPS nebo ne. GPS v případě, že stojíte na místě bez hnutí, nabíhá rychle. Což doporučuji. Jestliže se při hledání signálu GPS pohybujete, signál se hledá dlouho. Jakmile signál GPS máte, stačí zapnout stopky a vyrazit. V případě, že máte nastavenou i funkci Auto Pause, proces sledování a záznamu v momentě zastavení, přestane zaznamenávat vaši činnost. Funguje přesně a okamžitě. Jakmile jsem při běhu zastavil, aktivovalo se Auto Pause. K tomu si můžete ještě aktivovat funkci Auto Lap. Stačí nastavit On.

Zatěžkávací test náramku Vívosmart HR+ v písku a v mořské vodě.Zatěžkávací test náramku Garmin vívosmart Optic s GPS v písku a v mořské vodě.

Zobrazení

Na náramku Vívosmart HR+ se může zobrazovat kromě nastavení za sebou jdoucích několik obrazovek, které si můžete nastavit, aby se vám zobrazovali svisle či vodorovně. Úvodní obrazovka obsahuje základní časový údaj, datum, budík a „move bar“. Tento Move bar je sloupec či šipka rozdělena na 5 částí tak, že při delší neaktivitě postupně roste a upozorňuje vás takto, že je čas se hýbat. V případě, že už sedíte u PC dost dlouho, napíše vám výzvu k pohybu.

Po odemčení displeje díle můžete sledovat zprávy, emaily (upozornění na příchod), momentální srdeční činnost včetně grafu a průměrnou srdeční hodnotu (za týden). V případě, že ikona bliká hledá váš tep. Buď jste bez něj a už nežijete nebo máte špatně nasazený náramek. Dále můžete sledovat počet ujitých kroků, nastoupených schodů. Kontrolovat si můžete počet spálených kalorií v daném dni a počet zbývajících ke spálení. Uraženou vzdálenost v daném dni v kilometrech nebo v mílích dle prvotního nastavení. A konečně i aktuální počasí včetně teploty a předpověď na další dny (to vše však vyžaduje spárování s vaším telefonem). Navíc můžete i na dálku ovládat Garmin kameru VIRB.

Další

Aplikace na základě nějakého algoritmu vyhodnocuje vaši aktivitu a vaše zlepšení. Ze začátku mě to trochu mátlo a je nutné si uvědomit, jaké parametry jste v aplikaci Garmin ConnectTM si nastavili. I když po 20 km výběhu mi hodinky po pár hodinách napsaly „Hejbej se!“, moc jsem nechápal proč se mám zase hýbat.

 

Uražená vzdálenost a aktuální tepovka na jedné obrazovce Vivosmart HR+.Uražená vzdálenost a aktuální tepovka na jedné obrazovce Garmin vívosmart Optic s GPS.

Barevné varianty náramku GARMIN Vivosmart HR+.Barevné varianty náramku Garmin vívosmart Optic s GPS.

Balení GARMIN Vívosmart HR+.Balení Garmin vívosmart Optic s GPS.

 

Výdrž

Jestliže budete náramek Vívosmart HR+ používat aktivně se všemi jeho pokročilými funkcemi včetně GPS, Bluetooth, počítejte s častějším dobíjením. Během testování v režimu Bluetooth stále, jednou denně aktivita se záznamem (cca adekvátně 10 km běhu) jsme dobíjeli 1x za 3 dny.
Po přenosu dat z vašeho Vívosmart HR+ náramku do telefonu se můžete pokochat dosaženými úspěchy. Porovnat s ostatními. Podívat se na mapu a ještě mnohem víc: Režim spánku, Počet kroků s porovnáním ostatních dnů v měsíci. Přehled nastavených aktivit.

Například u běhu můžete sledovat trasu na Google mapě, dále průměrné tempo, průměrné tempo pohybu, nejlepší tempo, průměrnou rychlost, průměrnou rychlost při pohybu, maximální rychlost, celkový čas, čas pohybu, převýšení,…Grafy s rychlostí srdečního tepu, s výškovým profilem, a ještě mnohem víc.

 

GARMIN Connect Detail na náš velkolepý sportovní výkon v polovině srpna.GARMIN Connect Detail na náš velkolepý sportovní výkon v polovině srpna.

GARMIN Connect Ještě detailnější grafy a více informací.GARMIN Connect Ještě detailnější grafy a více informací.

GARMIN Connect Další informace ke sportovnímu výkonu nadmořská výška.GARMIN Connect Další informace ke sportovnímu výkonu nadmořská výška.

Fotogalerie k recenzi Garmin vívosmart Optic s GPS

Závěr

Jediné co musíte dělat sami je upravovat vaši hodnotu hmotnosti a věřím, že při aktivitě, kterou vám náramek Garmin vívosmart Optic s GPS naordinuje bude výsledek lepší a lepší. Zkrátka k vaší spokojenosti. Náramek je dle našeho názoru dostatečně elegantní, že vám neudělá ostudu ani s oblekem a zvládnete toho tolik, aby se nemusel stydět před specializovanými sporttestery.

Zaujalo mě:
  • odolnost
  • spolehlivost optického měřiče tepové frekvence
  • počet funkcí

 


Další informace:

Garmin

Garmin Ltd. je mateřská firma značky, kterou v roce 1989 založili Gary Burrell a Min Kao (proto název GarMin). Garmin je na trhu známý zejména díky automobilovým GPS navigacím, ale vyvíjí a vyrábí i řadu dalších produktů využívající GPS, zejména pro letecký, námořní, outdoorový a sportovní trh. Hlavní sídlo společnosti Garmin je ve státě Kansas, v USA.


21.09.2016, Vojtěch Dvořák


Diskuse


Tomas
Tomas

Dobry den, chtel jsem se zeptat jestli naramek treba pozna ze jsem sel do posilovny a zacne merit. Jestli tam pak jde dat aktivita posilovani, beh na pasu a chuze na pasu.Dekuji moc za odpoved

16. 10. 2016, 12:10:53

Dobrý den,

náramek Garmin jsem v posilovně netestoval, ale při výběru aktivity se nastavuje venkovní nebo vnitřní aktivita a dále se nastavuje režim CARDIO. Ten nepočítá nazvedané kilogramy, ale sleduje vaší srdeční aktivitu..

Dále doporučujeme navštívit např. tyto stránky: http://www.garmin.cz/produkty/0/vivofamily/vivosmart-optic-s-gps-purple-vel-l.html

S pozdravem, Vojtěch Dvořák

17. 10. 2016, 12:08:47
Rosťa
Rosťa

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda jste náramek testoval i s klasickým hrudním pásem a jaké byly rozdíly kvality měření při běhu? Předpokládám, že je potřeba náramek a hrudní pás nejprve spárovat a spárování stačí udělat pouze při prvním připojení a pak už pokud je v dosahu signál z hrudního pásu, používá náramek automaticky jeho data? Při jízdě na kole to náramek automaticky rozpozná nebo je potřeba něco nastavovat?

19. 10. 2016, 22:57:40

Dobrý den,

tento náramek jsem s hrudním pásem nepároval ani netestoval, jelikož vše potřebné zvládne vívosmart optis s GPS sám díky snímači přímo v těle hodinek. Jinak mám hodinky SUUNTO Ambit 2, který používám s hrudním pásem, které bylo nutno vzájemně spárovat a šlo to velmi snadno. Spárování v tomto případě stačí pouze jednou.

S pozdravem

Vojtěch Dvořák, Svět outdooru

20. 10. 2016, 11:38:02
Lenka
Lenka

Dobrý den, koupila jsem tyto hodiny s GPS kvůli měření při plavání v bazénu (hlavně kvůli km a času, abych nemusela počítat) a nedaří se mi to nijak nastavit.... Nezkoušel jste? Díky za odpověď

20. 02. 2017, 21:51:53
Vojtěch Dvořák, svetoutdooru.cz
Vojtěch Dvořák, svetoutdooru.cz

Dobrý den, plavání v bazénu jsem během testování (léto) nezkoušel. Na otevřeném moři či vodní hladině bez problému. Studoval jsem i manuál a nastavení na indoor či pool swiming jsem nenašel. Mám dobrou zkušenost s hodinkami SUUNTO Ambit2, které počítají bazény, rychlost, plavecké styly a počet záběrů, nejrychleší a nejpomalejší stovku ... Finální radu by vám měl nejlépe sdělit dovozce nebo dotaz přímo na GARMIN podpoře.

S pozdravem

Vojtěch Dvořák, Svět outdooru

21. 02. 2017, 08:53:40
alex fromin
alex fromin

Přeji dobrý den všem,

mám prosím dotaz. Je možné připojit tento VIVOSMART HR+ k počítači a využít software GARMIN EXPRESS?

A ještě jeden dotaz: pokud výše uvedená možnost neexistuje, lze uložit naměřené výsledky do spárovaného mobilu, prosím?

Předem samozřejmě děkuji za odpovědi.

Alex

23. 07. 2018, 13:55:59
Vojtěch Dvořák, svetoutdooru.cz
Vojtěch Dvořák, svetoutdooru.cz

Dobrý den,

náramek GARMIN vívosmart optis s GPS jsem k počítači nepřipojoval. Pouze dokonale spároval s mobilem. vše pracovalo bez problému. Uložení do mobilu bylo hlavním kladem. Takže jsem všechny aktivity mohl provádět pouze s náramkem a po návratu např. domů k mobilu pak jednoduše spárovat a přenést data do mobilního telefonu.

S pozdravem

Vojtěch Dvořák

Svět Outdooru

27. 07. 2018, 10:04:01

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze

REPORTÁŽE ZE ZÁVODŮ

Gladiátoři opět dobyli pevnost Josefov, WINTER Gladiator Race ovládli Tomáš Tvrdík a Stanislava Babušková!
Gladiátoři opět dobyli pevnost Josefov, WINTER Gladiator Race ovládli Tomáš Tvrdík a Stanislava Babušková!


Ostrý start a přes dva metry sněhu, LH24 ovládl Chrobák a Cichá
Ostrý start a přes dva metry sněhu, LH24 ovládl Chrobák a Cichá


ONLINE ZPRAVODAJSTVÍ LH24
Pro všechny účastníky, ale především pro jejich kamarády, rodiny a blízké budeme přinášet pravidelné online zpravodajství přímo z trati závodu od začátku (tedy startu) závodu až do jeho konce.