POSLEDNÍ DISKUSE

RECENZE: X-fitpolo od značky Niceboy: přehled se vším všudy

RECENZE: X-fitpolo od značky Niceboy: přehled se vším všudy

Sportovní náramek X-fit od firmy Niceboy zaujme svým čistým designovým vzhledem a překvapí množstvím funkcí i nízkou cenou. K dostání je ve třech barevných variantách. Co se funkcí týká umí náramek vše podstatné. K ovládání slouží jediné senzorové tlačítko. Pojďme se podívat, jak si povede v testu.Údaje výrobce:

Materiál:silikon (pásek)
plast
Hmotnost: 26 g
Typ displeje: monochromatický OLED
Velikost displeje: 0,66“
Doba provozu: až 8 dní
Senzory: akcelerometr, srdečního tepu
Druh baterie: vlastní akumulátor
Počet akumulátorů nebo baterií: 1
Rozměry: 23 × 50 × 12 mm
Voděodolnost: IPX-6
Barevné varianty: černá, červená, modrá
Konektivita: Bluetooth 4,0
Další funkce: budík

notifikace z telefonu
Infocena: 799 Kč
Dodává: Niceboy
Více info na https://www.niceboy.cz/cs/chytre-naramky/x-fitpolo

Seznámení

Do ruky jsem dostal malinkou modročernou krabičku s logem niceboy. Ta ukrývala samotný náramek, nabíjecí kablík a stručný návod v několika světových jazycích, včetně češtiny. Návod jsem využil hned jako první, protože náramek má jen senzorové tlačítko a nic víc. Nejprve ze všeho jsem musel náramek dobít a poté spárovat s telefonem, bez toho by byl nepoužitelný, nedá se na něm totiž nařídit čas. Stáhl jsem si aplikaci Fitpolo, která mi hned spustila průvodce spárováním s náramkem. Pro spárování stačí podržet tlačítko po dobu 10 s, což se mi povedlo až na několikátý pokus, potom už vše probíhalo hladce. V aplikaci se nastaví jméno, pohlaví, výška, váha a datum narození, poté se synchronizuje s náramkem a nastaví aktuální čas a datum a můžete vyrazit zaznamenat své první kroky.


Pohled ze předuPohled ze předu

Pohled ze zaduPohled ze zadu

Niceboy X-FitpoloNiceboy X-Fitpolo

 

Prohlédněte si i další fotografie k článku...


 

Základní popis

Tělo náramku je tvořeno oblým černým plastem, na který plynule navazuje zužující se silikonový pásek. Pásek je trochu tužší, než by člověk čekal a drží fest, až mi dělalo problém ho zapnout jednou rukou. Na konci je zakončený očkem, které slouží jako pojistka, při náhodném rozepnutí. Existují varianty s červeným a modrým páskem. Náramek je subtilní, takže nepůsobí rušivým dojmem ani na menší ruce, jedinou výtku bych měl k délce řemínku, na poslední dírku se nedá zapnout, což na tenké ruce vede k nedostatečnému upnutí a nepřesnému měření srdečního tepu. Senzor vystupuje jenom minimálně nad tělo náramku. Díky nízké hmotnosti jsem jej na ruce skoro necítil, takže nošení 24/7 je bez problémů. Displej je malý s nízkým rozlišením, ale dostatečným pro přečtení informace, která nás zajímá i na přímém slunečním světle.

Ovládání a funkce

Ovládání je velice jednoduché, displej náramku se aktivuje pootočením zápěstí, nebo stisknutím senzorového tlačítka. Další stisknutí přepíná mezi základní obrazovkou (na ní je čas, datum, stav baterie a v případě propojení s telefonem ikonka Bluetooth), počtem kroků, ušlou vzdáleností, spálenými kaloriemi, dobou pohybu a tepovou frekvencí. Další nastavení se provádí v aplikaci, kde se dá najít náramek (pokud je v dosahu Bluetooth), nastavit upozornění na volání, budík a upozornění na přijaté zprávy a upozornění při nečinnosti. V aplikaci také naleznete grafy dosažených kroků po dnech a data z monitoringu spánku. Ukázky naleznete v galerii.

Konektivita

Náramek se spáruje s chytrým mobilním telefonem pomocí technologie Bluetooth a funguje s operačními systémy Android a iOS. Bez telefonu nelze náramek používat, jelikož má nastavený datum 1.1. který nejde změnit. V aplikaci se nastavují základní údaje: pohlaví, výška váha a datum narození. Není třeba se nikde registrovat. Po spárování náramku, se provede synchronizace, která probíhá pokaždé, když se aplikace otevře, takže bez připojeného náramku své grafy neuvidíte. Počet dosažených kroků je jako týdenní přehled, statistiky lze procházet stisknutím kolečka. Potom následuje přehled průběžného měření srdečního tepu. U měření spánku vidím jen poslední záznam s tím, že klinutím na tlačítko statistiky se dostanu na položky den, týden, měsíc a rok. Roční statistika mi počítá průměrný spánek 28 min, takže význam bude mít až po roce používání

Osobní zkušenost

S náramkem jsem sžil poměrně snadno, díky jemu příjemnému tvaru a nízké váze. Displej reaguje na otočení ruky, takže většinou když se na něj podívám vidím čas, to je fajn. Tato funkce je aktivní i v noci, kdy to může trochu rušit, ale náramek nevydává přílišné světlo, tak to nevadí. Co mě naopak dost naštvalo, bylo že se jednou hodiny zpozdily asi o 10 minut. Vibrace jsou celkem silné, takže jsem upozornění postřehnul vždy. Pouzdro přístroje je plastové, takže se snadno odře, což se mi i stalo, ale v téhle cenové kategorii bych tvrzené sklo ani nečekal. Zapínání je dost pevné a nestalo se mi, že by se samovolně uvolnilo, otázka je, jak obstojí při dlouhodobém užívání. Trochu mi chyběly informace o aktivitách, náramek zobrazuje čas, ale v aplikaci není vůbec nic. Výrobce udává výdrž baterie až 8 dní, já se dostal reálně tak na 6. Prodloužit výdrž by šla snížením frekvence měření srdečního tepu, kterou jsem nastavil na 10 min a vypnutím notifikací.

Hodnocení testera

Náramek je pěkný a příjemný a zobrazuje základní údaje, které se člověku zajímajícímu se o zdravý životní styl hodí sledovat. Upozorní ho, že dlouho sedí a měl by se hýbat a jako bonus oznámí, že s ním chce někdo komunikovat. Je odolný proti vodě a vydrží týden na jedno nabití. Za rozumnou cenu splní svůj účel. Pro aktivnější lidi, kteří si libují v grafech a srovnávají své výsledky s ostatními to není ta pravá volba. Lidem, kteří chtějí mít přehled o tom, kolik za den udělají kroků a nechtějí složité a drahé zařízení bych ho doporučil.

Zaujalo mě:
  • design
  • jednoduchost
  • množství funkcí
  • voděodolnost

17.12.2018, Karel Královec


Diskuse


Stenly
Stenly

K té poslední větě v článku: proč chtějí mít lidé přehled o tom kolik udělají kroků za den? V čem je tato informace tak důležitá? Jako že by to nahradilo nějakou fyzickou (sportovní) aktivitu? No opravdu je potřeba ty tlusťochy v tomto utvrzovat, oni mají dobrý pocit že něco dělají (samozřejmě bez výsledku) a při tom se to dobře prodává. Dobrý marketingový tah.

18. 12. 2018, 11:39:14

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze

REPORTÁŽE ZE ZÁVODŮ

Gladiátoři opět dobyli pevnost Josefov, WINTER Gladiator Race ovládli Tomáš Tvrdík a Stanislava Babušková!
Gladiátoři opět dobyli pevnost Josefov, WINTER Gladiator Race ovládli Tomáš Tvrdík a Stanislava Babušková!


Ostrý start a přes dva metry sněhu, LH24 ovládl Chrobák a Cichá
Ostrý start a přes dva metry sněhu, LH24 ovládl Chrobák a Cichá


ONLINE ZPRAVODAJSTVÍ LH24
Pro všechny účastníky, ale především pro jejich kamarády, rodiny a blízké budeme přinášet pravidelné online zpravodajství přímo z trati závodu od začátku (tedy startu) závodu až do jeho konce.