III. MORAVA RUN

Doporučujeme!
Datum konání
18. 8. 2023
Lokalita
Ostatní
Místo konání
Morava
Délka (km)
270 km
Povrch
Převážně terénní
Ročník 3
Délka (popis) 270 kilometrů tohoto štafetového závodu vede podél toku řeky Moravy. Trasa začíná pod Kralickým Sněžníkem, kde Morava pramení, pokračuje několika úseky přes CHKO Litovelské Pomoraví, Hanáckem a o jižní část trasy skrz Slovácko, se Morava dělí s Baťovým kanálem. Celkem 29 úseků, po cca 10 km, čeká na to, až si je rozdělí 7 - 12 členů každého týmu.
Typ závodu Štafetový závod
Soutěžní kategorie A = 7 - 9 členů v týmu, B = 10 - 12 členů v týmu, U = ultra 270 km
Místo a čas prezence Sportovní areál a kemp Dolní Morava, 12:00 - 16:00
Místo a čas startu sportovní areál a kemp Dolní Morava, od 17:00
Startovné 1500
Předpokládaný počet účastníků hlavního závodu 500 - 1000
Odměny Účastnické medaile, medaile za umístění v každé kategorii, putovní pohár pro vítězný tým v každé kategorii
Doprovodné závody a program Ubytování v kempu na Dolní Moravě z 17. na 18.8., Ubytování v kempu v cíli z 19. na 20.8.
Oficiální webové stránky moravarun.cz/

III. MORAVA RUN

Poznámky

270 kilometrů tohoto štafetového závodu vede podél toku řeky Moravy. Trasa začíná pod Kralickým Sněžníkem, kde Morava pramení, pokračuje několika úseky přes CHKO Litovelské Pomoraví, Hanáckem a o jižní část trasy skrz Slovácko, se Morava dělí s Baťovým kanálem. Celkem 29 úseků, po cca 10 km, čeká na to, až si je rozdělí 7 - 12 členů každého týmu.

Zajímavé vybavení

Zkušenosti čtenářů

Tomáš Beránek

Naše firemní 12členné družstvo OLTIS Group obsadilo v kategorii B krásné 3. místo s časem pod 24 hodin. Z Olomouce to máme za humny, známe to tady, běháme tu pravidelně.
V družstvu jsme se rozdělili do 3 aut po čtyřech běžcích. Prvních rundu (12 úseků) běželi postupně všichni běžci, další 2 rundy už jen 3 nejlepší běžci z auta, dohromady 30 úseků. Podle odhadovaného času týmu jsme byli nasazeni mezi nejlepší týmy, což znamenalo start až v 11 hodin (pomalejší týmy startovaly postupně od 7 hodin ráno), takže jsme dlouho běželi téměř sami než jsme dohnali pomalejší týmy. V Šantovce v Olomouci už jsme byli v klubku dalším týmu, jenže nás čekala v noci v Tovačově pořadatelem určená povinná pauza 2 hodiny, takže další týmy opět utekly a teprve v závěru celé štafety jsme některé opět dohnali. A tomto štafety jsou, užít si atmosféru na předávkám, hecovat se s jinými týmy apod. V cíli pak ještě právě díky této povinné pauze byly nesrovnatelnosti s pořadím týmu, ale to se později vysvětlilo.
V tomto roce poběžíme znovu, je to u nás na Moravě a běháme tu rádi, a od pořadatele máme slíbeno, že už žádná pauza nebude.
Závěrem děkuji šéfovi štafety Kubovi, že se pustil do organizace krásné štafety podél Moravy.

Miloš Gáj

Naše družstvo Trnky v běhu sa zúčastňuje Moravy Run od prvého ročníka. Sme bežeckí nadšenci – amatéri, aj keď už sa nám podarilo akýmsi zázrakom prešmyknúť sa do prvej desiatky v kat. B.
Tento závod je naša „srdcovka“, pretože široké okolie Olomouce bežecky, cyklisticky a turisticky poznáme, zároveň vnímame, že má potenciál zaradiť sa medzi veľké štafetové klasiky ako Vltava Run, Labe Run alebo Od Tatier k Dunaju.
Len to chce čas. Morava Run je zatiaľ mladý závod, ktorý bojuje o svoje miesto na výslní. Nevyhli sa mu niektoré detské chyby, ktoré sa ale – aspoň z nášho pohľadu – darí úspešne odstraňovať (značenie trati, trackery, občerstvenie na trati, organizácia predávok).
Sympatické na tomto preteku je, že je nastavený dostatočne komfortne aj pre pomalých bežcov. Je hodne „na pohodu“.
Začína sa pod Králičákom, prvých 5 úsekov sa beží zvlneným profilom Hanušovickej vrchoviny, a potom už nasledujú rovinaté úseky, kopírujúce tok rieky Moravy až do cieľa.
Tento ročník nás čaká príjemná zmena: otočenie dňa a noci, takže sa bude končiť navečer na štadióne v Lanžhote, kde sa ešte odohrá druhé – večerné dejstvo, tentokrát pri ohni, pive, filme a príjemnom posedení.
Takže: už teraz sa tešíme!
Veľká vďaka patrí organizátorovi Kubovi a celému organizačnému tímu za osobné nasadenie a spústu práce na prípravách.

Ludovit Halas

Nas team sa zucastnil oboch predchadzajucich rocnikov, jedna sa o velmi prijemny a zaujimavy zavod.
Organizator do zavodu zakomponoval niekolko zaujimavych myslienok ako beh obchodnym centrom v Olomouci, ci prebeh po Slovenskom behu Moravy.
Za kazdym smw si tento zavod moc uzili a medzi I.MR a II.MR bol vidiet velky posun v organizacii a snaha organizatora vsetko perfektne zabezpecit.
Informacie k zavodu, su velmi podrobne a nic nam nechybalo, komunikacia s organizatorom vzdy bezproblemova.
Ucastnili sme sa roznych stafetovych v CZ, SK a DE a Morava run bol jeden z mala, co sme bezali 2x, verim ze kazdy kto sa rozhodne ucasrnit tak nebude litovat. 😉

Magdaléna Manková

Pro náš tým (Ne)porazitelní byl Moravarun vůbec první zkušeností se štafetovými závody. Účastnili jsme se obou ročníků a těšíme se na třetí. Štafeta je úplně o něčem jiném, než individuální závod, vyžaduje hodně plánování a organizování nejen ze strany pořadatele, ale i ze strany týmu samotného. Trasa závodu je nádherná, současně, v porovnání s jinými běhy podél řek, ne tak náročná, určitě skvělá příležitost i pro hobby běžce. Myslím, že závod má obrovský potenciál, s pořadatelem se dá na všem domluvit a dělá všechno proto, aby si závod našel svoje místo mezi vyhledávanými štafetami.

Marek Tretera

Pro nás (pro mě), již několikátá účast na štafetovém běhu (OTKD, Hory Bory, Vltava run), Morava run nabízela spíše rovinu (až na první etapy) , o to ale více tempové běhy, příjemnou krajinu, malebné vesnice Jižní Moravy a příjemné stezky často kolem vody. Těšili jsme se moc a naše nadšení bylo uspokojeno. Závod jsme si moc užili, my rozhodně nikde nebloudili, neboť na takový závod jdeme připraveni přesně jak propozice doporučují (navigace v telefonech, v hodinkách, mapy.cz atd.) a s tím vším nelze prostě ani na metr zapochybovat, když jsou podklady od pořadatel pořádku, což byly.
V týmu AC Sportguides Rožnov p.Radh. jsme prvním místem v kategorii A vybojovali startovné na příští rok (2023), takže naše účast je jasná a už se moc těšíme. A doufáme, že najdeme velmi kvalitní soupeře a nebudeme to mít rozhodně zadarmo.
Jak je psáni již výše, tento závod má velký potenciál a svoji skvělou trasou má jistě své pevné místo mezi dalšími dálkovými štafety v ČR i SK.
Těšíme se! Díky M.

Petra

Bežela jsem pvní ročník. Bohužel pořadatel naprosto selhal. Nejen ve značení tras, zázemí, předávek, ale hlavně v chování k běžcům, neustálé výmluvy, lhaní, sliby. A vzhledem k tomu, že dosud nebyly uhrazeny pohledávky z prvního ročníku a klidně si pořádá další a další závody nikdy bych mu peníze neposlala. Takže já opravdu nedoporučuji. Mám ráda čistou hru a jednání fair play.

Martin

Běžel jsem první ročník a zkušenosti z hlavním organizátorem byly katastrofální. Špatné značení, komunikace a ochota hlavního organizátora hrozná. Ti co první ročník běželi, tak ví jaké to bylo. Co další lidi, běžci třeba neví, tak jsou nevyřešené finanční okolností spojené s tímto organizátorem od prvního ročníku a to u více firem, které tento závod chtěli podpořit a ví, že už to neudělají. Nikdy bych už tomuto člověku nedal ani korunu na tento závod. Jinak těm co poběží přeji hlavně ve zdraví dobehněte do cíle.

Marci

Nejhorší běžecký zážitek, co jsem kdy měla. Hlavní organizátor pan Kubíček umí jen mluvit a při tom tak dokonale lhát, že by mu člověk snad i věřil. Jeho povýšené arogantní chování ke všem běžcům, vychvalování se spoustou oblastí na které je odborník a ve finále jsme si zaběhli absolutně neorganizovaný a neznačený závod, který dokončila pouze část družstev. Těch odhodlanějších a statečných. Třešnička na dortu pak bylo chování pana Kubíčka v cíli. Vrchol arogance a hnusu. Píšu o prvním ročníku. Žádného dalšího jsem se nezúčastnila a případným tazatelům nikdy Morava run nedoporučím. Škoda, že závod organizuje lhář a podvodník, protože trasa v Moravské krajině by byla moc pěkná. On totiž sport není jen o hezkém oblečení a botech, ale hlavně o slušném chování a fair play.

Věrka

Je zajímavé sledovat, jak veškerou negaci a nenávist, vůči závodu i pořadateli, neustále šíří jedna a tatáž skupinka lidí. Mě když se závod nelibí, tak prostě nejdu. U většiny závodů jsem pořadatele ani neviděla a je mi to úplně jedno. Nám Jakub vždy poradil, nic nebyl problém.
Ale, že vy si nedáte 2 roky pokoj…. Ten závod roste mílovými kroky a vy se furt babráte ve vlastní kaši. Co jste dělali ty 2 hodiny?… Jistě víte které 2 hodiny myslím!
Nedivím se pořadateli, že se závodem pokračuje. Takovou radost bych vám taky neudělala. A pokud jsou někde nevyřešené závazky, tak kdo by je asi vyřešil, kdyby se na to pořadatel vykašlal? Hm?
Je snadné někomu házet klacky pod nohy a ukazovat si na něj, jak přes ně zakopává. Nejste lidi. Jste jen ukřivdění pomstychtivci. To ale závazky nevyřeší ani vám to kamaráda nevrátí.
Těším se na III. Morava run. A na IV. a na V….

Přidej svou zkušenost ze závodu

Odpovídáte na komentář: