SALOMON VZNIKL V ROCE 1947 VE FRANCOUZSKÝCH ALPÁCH. VÁŠEŇ PRO
HORSKÉ SPORTY
, VÝVOJ PRODUKTŮ A KVALITU A SPOLUPRÁCE SE ŠPIČKOVÝMI SPORTOVCI
POMÁHÁ PŘI VÝROBĚ PROGRESIVNÍHO VYBAVENÍ, KTERÉ VÁM POMŮŽE PŘEKONÁVAT SAMI SEBE.

Salomon

POSLEDNÍ DISKUSE

SALOMON BĚŽECKÉ TRASY: Davle, Olomouc a Hejnice

SALOMON BĚŽECKÉ TRASY: Davle, Olomouc a Hejnice

Letní příroda přímo svádí k tomu vyzkoušet si běh ve svojí nejpřirozenější podobě. Ionťáky a gely nechte doma, šťavnaté ovoce dodá energii a vitamíny. Chladivá voda v říčkách a potocích zajistí regeneraci po sportovním výkonu. Užijte si váš přírodní běh na trasách: Davle, Olomouc a HejniceBosý běh kolem Sázavy a Vltavy s Tomášem Zahálkou

Pokud vás už dlouho láká bosý běh, tak teď máte jedinečnou příležitost si ho vyzkoušet. Teplé letní počasí přímo vybízí vyzout si běžecké boty a osvobodit nohy. Víte, že na chodidlech máme 13 svalů a 26 kostí? Zkuste jim dát příležitost na běžecké trase, která vás zavede na stezky kolem Sázavy a Vltavy. Užijete si na ní malebnou krajinu Posázaví, spoustu výhledů i vodní nádrž Slapy. A nebojte – Tomáš už trasu vyzkoušel „na boso“ za vás, takže to určitě dáte:-)

Podvečerní výběh kolem jezera Poděbrady

města Olomouce jste během pár minut v nekonečných mokřadech CHKO Litovelské Pomoraví, nevyužít takové možnosti pro běžecký trénink by byla jenom škoda. Relaxační běh kolem jezera Poděbrady vnese do vašeho rušného dne klid a pohodu, obzvlášť když zachytíte západ slunce, který obarví hladinu jezera do odstínů růžové až rudé. Okolní vlhké louky, rákosiny a tůně jsou plné života a vy nebudete vědět kam koukat dřív.

Krajinou vodopádů na vrch Holubník

Pokud si opravdu chcete vyzkoušet splynutí s přírodou, tak tahle běžecká trasa je pro vás to pravé ořechové. Prochází méně známou krajinou Jizerských hor a mimo letní prázdniny a víkendy zde potkáte minimum lidí. Jizerské hory vám zde nabídnou úplně jinou tvář, než jste zvyklý, plnou vodopádů, skal a nevšedních výhledů. Trasa vede přes NPR Jizerskohorské bučiny, tento komplex zahrnuje nejcennější lesní porost v Jizerských horách a je genovou zásobou pro obnovu lesů v Jizerských horách, které jsou poškozené imisemi.

 

Ze stovek dalších tras můžete přehledně vybírat v naší databázi běžeckých tras. Podle kraje, délky trasy, převýšení nebo zvláštnosti trasy si můžete zvolit dle vašich momentálních požadavků nebo se třeba jen inspirujte, když vám zrovna došly nápady. Pod mapou, kde je trasa zakreslena si můžete jednoduše stáhnout soubor GPX s trasou. Svůj zaběhnutý čas můžete také porovnávat s dalšími běžci, kteří trať zdolali před vámi.

 

Petra KrálovcováPetra Královcováredaktorka
Petra vystudovala Vodní hospodářství na ČVÚT v Praze. Po letech předstírání jak na tom je s prostorovou představivostí se rozhodla konečně věnovat tomu, co ji opravdu baví - sport, cestování, příroda a psaní. Momentálně zcela propadla běhu, který jí zachránil zdravý rozum na mateřské dovolené. Nejraději má delší běhy v přírodě s kopečkem a nějakou tou srnou.

05.03.2018, Petra Královcová


Sem vložte diskusní příspěvek.