HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

TOP 3 hodinky Suunto, které vás nezruinují

TOP 3 hodinky Suunto, které vás nezruinují

Skandinávská značka outdoorových hodinek Suunto proslula zejména svou nezdolnou odolností a širokou škálou funkcí, které se však liší model od modelu. V její nabídce jsou přitom různé modely na různé sporty - na běhání, lyžování, ale i multisportovní, které umožňují přizpůsobení funkcí právě dané aktivitě.Jak si vybrat ty pravé hodinky Suunto?

Velký výběr je na jedné straně výhoda, na té druhé však může být i nevýhodou - i když takovou milou. Vybírat totiž můžete z velkého sortimentu hodinek Suunto. Jedny mají 3D kompas, druhé zase ukazatel nadmořské výšky. Každé jednoduše dokáží něco jiného a v něčem jiném tedy i excelují.

Pokud jste si například jisti, že běhání je pro vás život a jiný sport vás v dohledné době určitě zajímat nebude, protože se chcete nejprve zdokonalit právě v běhu, vašim věrným společníkem se klidně mohou stát hodinky Suunto na běhání. Pokud ale rádi zkoušíte nové věci a zatímco jeden měsíc vás baví běh a druhý měsíc je to cyklistika, sáhnout byste mohli po multisportovní hodinkách Suunto.


 

 

Suunto VerticalSuunto Vertical

Suunto jsou ideálním parťákem na sportSuunto jsou ideálním parťákem na sport

Suunto Ambit3 RunSuunto Ambit3 Run

Prohlédněte si i další fotografie k článku...


 

Postará se o vás appka

Většina pokročilejších hodinek Suunto disponuje i velmi zajímavou appkou Suunto Movescount App. Kromě real-time sledování a sdílení svého výkonu zde můžete vytvářet i Suunto filmy, které jsou jakousi animací vaší cesty vizualizovanou na 3D mapě.

Běhejte a radujte se

Protože tento článek je o Suunto hodinkách, které vás rozhodně nezruinují, budeme se věnovat přesně takovým. Snad nejpopulárnějším běžeckým modelem je Suunto AMBIT3 RUN. Motivační faktor zde máte v podobě měření běžeckého výkonu. Sledovat však můžete i vaši dobu zotavení a bavit se dokážete i tvořením běžeckých tras díky navigaci.

Velkou výhodou je 15-hodinová výdrž baterie se spuštěným GPS, navigační trasa nejen tam, ale i zpět, interval tréninku i s hlasovými pokyny, ale i sledování rychlosti, počtu kroků, GPS a také převýšení.

Na turistiku jedině bezpečně

Turistika zažívá poslední roky nebývalý rozmach a i ti největší lenoši jí začali postupně, ale jistě propadat. A právě proto byly vyvinuty i hodinky na turistiku Suunto. Model Core má interaktivní a dobře čitelný displej. Je tu ale i výškoměr, barometr, kompas, hloubkoměr, teploměr a množství jiných fines, jako je např. bouřkový alarm.

Tyto hodinky vydrží teploty až -60 ° C, proto s nimi klidně můžete vyrazit i do Antarktidy.

Když chcete vyrazit na turistiku, je důležité, abyste zůstali v bezpečí. Právě koupí takových hodinek razantně zvýšíte šanci, že se neztratíte a že vás nic neohrozí.

Suunto má několik kolekcí pro různé sportySuunto má několik kolekcí pro různé sporty

 

Když milujete plavání a cyklistiku

Ačkoli plavání a cyklistika jsou dva zcela jiné a velmi odlišné sporty, spojuje je společný jmenovatel: hodinky Suunto Ambit3 Vertical. Kromě toho, že se vyrábějí v různých barvách (zářivě modrá nebo svěží limetková), nabízejí řadu funkcí a jde o zmiňované multisportovní hodinky.

Spárování se smartphonem je samozřejmostí, stejně jako i sledování svých výkonů v appce. Pro cyklisty je zde inteligentní bluetooth, který umožní efektivní sledování cyklistického výkonu. Milovníci plavání zase ocení senzor, který snímá tepovou frekvenci i během plavání. Sledování všech sportů v jednom deníku je zároveň extrémně pohodlné. Zůstane vám tak více času na to, co máte nejraději: sportování.

Suunto jako synonymum sportovních hodinek

Během let, kdy je na trhu značka Suunto, si vytvořila a rozmazlila opravdu širokou základnu fanoušků sportů všech druhů. Pro mnohé je tedy volbou číslo jedna, přestože na trhu jsou i značky jako Garmin nebo TomTom. A pokud budete dobře vybírat, můžete i ušetřit.


16.04.2018, Redakce


Sem vložte diskusní příspěvek.