POSLEDNÍ DISKUSE

Jesenický dvojzávod v běhu do vrchu 4. a 5. 8. 2018

Jesenický dvojzávod v běhu do vrchu 4. a 5. 8. 2018

První srpnový víkend si poměří síly běžci, kteří se zúčastní již poosmé unikátního jesenického dvojzávodu v běhu do vrchu: Holba běhu na Šerák a Běhu na Sokolí vrch. Oba běhy jsou zařazeny do seriálu běhů Maratonstavu Českého poháru v běhu do vrchu.V sobotu 4. 8. proběhne Holba běh na Šerák pořádaný TJ Šumperk.  Jeho součástí je Mistrovství ČR mužů, žen, juniorů a juniorek v běhu do vrchu, které je zároveň kvalifikací na MS. Start závodu pro všechny kategorie bude ve 12 hodin  za Penzionem U Julka (Bělá pod Pradědem). Trať měří 9,5 km s převýšením 813 m. Na kategorii juniorky a příchozí čeká trať 6 km dlouhá s převýšením 461 m. Startovné pro předem přihlášené do 31.7. 2018 přes internet je 130 Kč, v den závodu 150 Kč. Na nejúspěšnější závodníky čekají finanční ceny a věcné odměny v celkové hodnotě mezi 30 – 40 tisíci Kč.

V rámci Holba běhu na Šerák se také koná Závod všestrannosti pro děti od 3 do 15 let (start v 10 hodin), které absolvují trojboj: rovinný přespolní běh, skok do dálky a hod na cíl. Startovné je zdarma a děti obdrží drobné věcné ceny.


 

 

Pavla SchornáPavla Schorná

Start běh na Sokolí vrchStart běh na Sokolí vrch

Mapa trati Běh na Šerák, 9,5 kmMapa trati Běh na Šerák, 9,5 km

Prohlédněte si i další fotografie k článku...


 

V roce 2017 byli nejúspěšnější v závodech celorepublikového významu v mužích R. Krupička z TJ Jiskra Ústí nad Orlicí (41:33,07) a mezi ženami P. Schorná z TJ Maratonstavu Úpice (50:12,03).

V neděli 5.8.2018 se uskuteční Běh na Sokolí vrch pořádaný Fenix Ski Team Jeseník, z.s., který loni v mužích vyhrál O. Horák z AK Kroměříž (31:11,0) a mezi ženami T. Metelková z TJ Sokol Hradec Králové (35:26,5), kteří se také stali absolutními vítězi jesenického dvojzávodu. Na trať dlouhou 6 km s převýšením 550 m vyrazí v 11 hodin z autocampingu Bobrovník (Lipová-lázně). Startovné pro předem přihlášené do 1. 8. 2018 přes internet je 100 Kč, v den závodu 120 Kč. Na tři nejúspěšnější závodníky v každé kategorii čekají věcné odměny a na první tři v absolutním pořadí mužů a žen finanční prémie.

Součástí nedělního podniku je dětský běh AC Bobrovník zahrnující kategorie od předžáků po mladší žáky, které čekají v 10.30 běžecké závody. Startovné je zdarma a tři nejrychlejší v každé kategorii se mohou těšit na diplomy a drobné věcné ceny.

Tři nejlepší v absolutním pořadí mužů a žen unikátního jesenického dvojzávodu v běhu do vrchu obdrží dárkové poukazy na sportovní vybavení v hodnotě od 2500 do 1000 Kč. Pro jednotlivé kategorie jsou připraveny věcné ceny v hodnotě 20 000 Kč.

Generálním sponzorem Holba běhu na Šerák je Holba Hanušovice a  MČR se koná pod záštitou Českého atletického svazu. Oba běhy jsou podporovány městy Jeseník a Šumperk, obcí Bělá pod Pradědem a  Olomouckým krajem a řadou regionálních firem.

Online registrace závodníků se provádí na www.behnaserak.cz, kde jsou k dispozici ostatní relevantní a aktualizované informace nebo facebookový profil.


30.06.2018, Redakce


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

REPORTÁŽE ZE ZÁVODŮ

Gladiátoři opět dobyli pevnost Josefov, WINTER Gladiator Race ovládli Tomáš Tvrdík a Stanislava Babušková!
Gladiátoři opět dobyli pevnost Josefov, WINTER Gladiator Race ovládli Tomáš Tvrdík a Stanislava Babušková!


Ostrý start a přes dva metry sněhu, LH24 ovládl Chrobák a Cichá
Ostrý start a přes dva metry sněhu, LH24 ovládl Chrobák a Cichá


ONLINE ZPRAVODAJSTVÍ LH24
Pro všechny účastníky, ale především pro jejich kamarády, rodiny a blízké budeme přinášet pravidelné online zpravodajství přímo z trati závodu od začátku (tedy startu) závodu až do jeho konce.