HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Na INOV-8 Trail Running Festivalu proběhlo setkání běžecké a orienťácké komunity

Na INOV-8 Trail Running Festivalu proběhlo setkání běžecké a orienťácké komunity

Již tradičně se tento podzim konal Inov-8 Trail Running Festival. Víkendové setkání nejen trailových a orientačních běžců bylo nabité běžeckými aktivitami a přednáškami inspirativních osobností.Poutavé přednášky střídané běžeckými aktivitami

Inov-8 Trail Running Festivalu se i letos účastnili běžci z celé běžecké komunity napříč výkonnostními úrovněmi. Od dvojnásobných účastníků Olympiády přes účastníky Mistrovství světa v běhu do vrchu, ultramaratonce a elitní orientační běžce, ale i hobby běžce.

Po pátečním přivítání běžců v rekreačním středisku Revika ve Vizovicích proběhl rovnou uvítací 3 km noční běh na rozhlednu Doubrava, kde na běžce kromě čaje čekala také valašská slivovice.


Prostudovávání mapky před zahájením běhuProstudování mapky před zahájením běhu

Ondřej Fejfar při víkendovém orienťákuOndřej Fejfar při víkendovém orienťáku

Bohatý přednáškový programBohatý přednáškový program

 

Prohlédněte si i další fotografie k článku...


Inspirace i sdílení know-how

Víkendový program byl proložený mnoha poutavými přednáškami, které účastníci živě rozebírali ještě několik hodin poté. Účastníci si mohli užít například přednášku o paraglidingu od Standy Mayera, účastníka RedBull X-Alps nebo povídání Ondry Fejfara o běhání v Coloradu, aneb ze Sněžky na Pikes Peak. Z ženského osazenstva přispěla také Adéla Stránská, která prezentovala RedBull 400.

Víkend svými příspěvky opepřili i Tomáš Hudec a jeho povídání o běhání v Kolumbii, Pavel Paloncý, který pohovořil o Spine a Spartan Race nebo Honza Bartas a etapové závody v horách.

Zuzka Bartasová a Iveta Vlčková si prostudovávají mapkuZuzka Bartasová a Iveta Vlčková si prostudovávají mapku

Sedací a přednáškový program byl pravidelně prošpikovaný tím běžeckým, aby se běžci trochu rozhýbali a okysličili mozek. Krom klasického orientačního běhu bylo připravené také kros rally. Organizátoři si pro účastníky navíc připravili rogainingové překvapení. Běžci byli odvezeni autobusem na neznámé místo a následně si mohli užít neočekávaný závod v orientačním běhu, kdy během 150 minut s čelovkou museli najít podle mapky cestu zpět do základny.

Na své si přišli také účastníci Inov-8 Trailtour, kteří se během víkendu dočkali slavnostního vyhlášení.


14.11.2018, Jitka Richterová


Sem vložte diskusní příspěvek.