HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pádler.cz

POSLEDNÍ DISKUSE

Na Halahoj Třebíčském půlmaratonu podali nejlepší výkony Tomáš Nováček a Hana Vejrostová

V sobotu 11. dubna se konal třetí ročník Halahoj Třebíčského půlmaratonu, který přivítal 249 běžců.

Pořadatelé závodu v Třebíčí připravili pro běžce hned dvě tratě, a to půlmaraton a 11,5 km. V půlmaratonu si pro prvenství mezi muži s přehledem doběhl Tomáš Nováček s časem 1:21,44, který za sebou s náskokem 2 minut a 3 vteřin nechal na druhé příčce Štěpána Dvořáka a jako třetí doběhl Ondřej Sáňka s časem 1:24,22. Mezi ženami s časem 1:32,50 kralovala Hana Vejrostová, která téměř o 8 minut vylepšila traťový rekord. Pro druhé místo si s časem 1:42,07 doběhla Jamie Winternitz a třetí příčka patřila Anně Markové se ztrátou 12 minut a 13 vteřin na vítězku. V kratší variantě závodu na 11,5 km vyhrál Matin Hanáček s časem 43:09, jako druhý se 40-ti vteřinovou ztrátou skončil Tadeáš Mahel a o třetí příčku úspěšně zabojoval Tomáš Cejpek s časem 44:59. Ženskou kategorii ovládla s časem 54:41 Monika Svobodová, druhá příčka patřila Evě Mahové s časem 59:30 a na třetím místě doběhla s časem 1:01,07 Pavla Doležalová.

Závod začínal na Václavském náměstí v Třebíči a vedl po kopcovité trati lesem i polem směrem na obec Slavice a kolem Pekelného kopce zpět. Závodníkům po celou dobu závodu přálo krásné jarní počasí a v cíli si mohli vychutnat rodinnou atmosféru zpříjemněnou o hudební doprovod místních skupin. Zazávodit si mohly také nejmenší děti, pro které byl připraven nesoutěžní běh rodičů s dětmi.