Na Gladiator Race v Milovicích se rozdávaly mistrovské tituly. Zlato pro Tvrdíka a Kocumovou! – FOTKY ZE SOBOTNÍHO ZÁVODU ZDARMA KE STAŽENÍ

O víkendu 5. – 7. 5. 2017 se do areálu Tankodromu Milovice sjeli gladiátoři z celé České republiky, aby poměřili síly ve třech za sebou jdoucích závodech ze série Inov-8 Gladiator Race Triumphalis.

Série začala v pátek nočním závodem Night Gladiator Race

Za chladné noci se 217 závodníků potýkalo s náročnou bahnitou 4 km tratí a 19 překážkami. Unikátní v nočním závodě byl proběh skrze podzemní chodby pod kopií vesnice z vietnamské války, svou roli sehrál i tank, pod kterým museli závodníci podlézt. První závodník doběhl do cíle po necelých 27 minutách.

Podívejte se na další fotografie k článku….

V sobotu následovalo vůbec první Mistrovství ČR v extrémním překážkovém běhu

Hlavní závod následoval v sobotu. Jednalo se o vůbec první Mistrovství České republiky v OCR (extrémní překážkový běh), což přilákalo zejména elitní závodníky, mezi nimi i některé patřící do světové špičky OCR. Na náročné 10 km trati se všichni soutěžící museli postavit studené vodě, hromadám bahna a mnoha dalším úskalím nelehkého terénu. Kromě toho je čekalo 30 překážek. OCRA ČR (Asociace překážkových běhů) dodala několik zcela nových, které potrápily i zkušené matadory OCR závodů.

Jedná se o překážkový závod, který se koná na originální traťi v místě legendárního tankodromu v Milovicích. Součástí je také zcela první MČR v OCR. Závod je součástí série Gladiator Race. Více informací o Gladiator Race v Milovicích najdete v termínovce. Také si můžete přečíst reportáž z loňského ročníku.

Historicky prvním mistrem ČR se s časem 0:55:08:83 stal Tomáš Tvrdík, v kategorii žen pak vyhrála dvojnásobná mistryně světa v OCR Zuzana Kocumová s časem 1:04:41:90.

Posledním dnem závodního víkendu byla neděle

Začala závodem Kids Gladiator Race, kde se 254 nejmladších závodníků vydalo na 1 km trať s 9 překážkami. Nejrychlejší z nich ji zdolal v čase pod 11 minut. Následně vypukl hlavní nedělní závod Gladiator Race. Trať byla oproti sobotnímu MČR zkrácena o cca 3 km a počet překážek byl snížen na 27. Náročný bahnitý profil trati ovšem zůstal a ani poslední ze tří medailí nedostali závodníci zadarmo. První doběhl do cíle v čase těsně pod 47 minut.

Závodníci hodnotili celé tři dny velmi pozitivně

Kladné ohlasy zaznamenaly běžecké handicapy u překážek namísto běžně používaných angličáků, stejně tak i velmi dobře zvolená trať a zajímavé překážky. Doprovod a diváci měli přístup téměř ke všem místům trati a mohli tak své favority doprovázet po celou dobu. Mnozí toho využili k pořizování fotodokumentace.

O pohodlí všech návštěvníků se po celé tři dny staraly stánky s občerstvením, všichni měli možnost shlédnout nejnovější kolekci funkčního oblečení a sportovních doplňků Gladiator Race, Eleven Sporstwear, Collm.

Celkový počet závodníků: 1 919 , z toho: