HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pádler.cz

POSLEDNÍ DISKUSE

Králický půlmaraton KTRC ozdobily rekordy v podání Roberta Heczka a Táni Metelkové

Králický půlmaraton KTRC ozdobily rekordy v podání Roberta Heczka a Táni Metelkové

Druhá účast, druhý triumf pro Roberta Heczka. Premiéra a hned vítězství pro Taťánu Metelkovou. Tomu se říká efektivita v Kilpi Trail Running Cupu. To je hlavní zpráva z Králického půlmaratonu na Dolní Moravě. Letošní ročník přinesl (opět) nádherný závod.První předpoklad dalo ideální počasí

Slunečno, ale na hřebeni svěží vánek, teplota okolo 23 stupňů. Druhý předpoklad stav trati. Byla tvrdá a pevná, našlo se jen pár hlubších kaluží při seběhu ze Sušiny (1 321 m). A třetí samozřejmě zvučná jména i skvělá forma širší špičky.


 

Start závoduStart závodu

Trať nabídla i přírodní překážkyTrať nabídla i přírodní překážky

Heczko v cíliHeczko v cíli

 

 

 

 

 

 

Podívejte se na další fotografie k článku...

 


Oba překonané traťové rekordy to potvrzují. Podle vlastních slov stále silničář Heczko (1:33:41) ho sebral domácímu bardovi Krupičkovi, který ladí formu pro příští týden na horské mistrovství světa na Sněžce. Metelková ho posunula o deset minut (1:50:38), svým vyzývatelkám na nejbližších pár let vystavěla dost náročnou výzvu. Rodinný triumf započal už 17 letý syn Ondřej, vítěz doprovodné trati 5 km.

Jedná se o půlmaraton, který vede nádherným prostředím přes hřebeny Králického Sněžníku. Závod je součástí seriálu Kilpi Trail Running Cup. Více informací o KTRC Králickém půlmaratonu najdete v termínovce.

 

Kralický půlmaraton nabízí unikátní běžecký zážitek a velmi obtížný charakter trati

Nejprve dvoukilometrová stěna do sjezdovky. Po krátkém vydechnutí ještě výběh k vrcholovému hřebeni a pak technicky velmi náročný seběh do sedla pod Králickým Sněžníkem a pak až dolů k řece Moravě. Tedy pár kilometrů svižná klesající rovina. Ale pozor ještě dva a půl kilometru do kopce a další skoro tři traverzem s padákem do cíle. Jak se až tady umí do „zrajblovaných“ nohou zakousnout křeče! To však neplatilo pro nejlepší!

Nahoře jsem se ohlédl, viděl náskok a pak už si běžel svoje

Heczko vyrazil svižně už po startu. „Chodil jsem jen nejprudší pasáže s odvalujícími se kameny. Nahoře jsem se ohlídl, viděl náskok a pak už si běžel svoje,“ říkal. Zkušený horal Jan Zemaník ho měl stále na dohled, ale stahoval jen v sebězích. „V posledním stoupání jsem se přiblížil docela nadějně, ale víc už to nešlo,“ hodnotil. Třetí skončil už s odstupem dalších dvou minut pražský vítěz Tomáš Maceček. Ultrař Marek Causidis podle odhadů Roberta Krupičky nestíhal rychlost a doběhl sedmý.

Po pražském maratonu za 2:30 si čerstvý čtyřicátník Heczko odskočil do kopců jen na zpestřenou. „Moc mě to bavilo, ale ještě chci chvíli zůstat na silnici. A takhle těžké kopce rovnocenně kombinovat nejdou.“ Na podzim míří na Ústecký půlmaraton a pak v listopadu ještě na Newyorský maraton.

Učitelka Metelková z Hradce Králové ukázala výtečnou kondici

Učitelka Metelková z Hradce Králové ukázala výtečnou kondici, vždyť doběhla dvanáctá v absolutním pořadí! „Seběhy jsem ale šla opatrně. Stačí málo, spadnu, pohnu si zády a v mém věku se budu dávat těžko dohromady.“ Usmála se 46 letá veteránka. Taktéž reprezentantka z kopců, ale s celou rodinou sběhlá i v orientačních bězích.

Druhá skončila Hana Stružková Švestková (1:57:03) z Račího údolí, třetí Taťána Straková, stále ještě pod dvě hodiny (1:57:57). Vítězka z Prahy, mladičká Tereza Kalousová se držela statečně, ale tady to stačilo na sedmé místo.

KTRC pokračuje čtvrtým dílem, Česko-německým půlmaratonem v Nemanicích na Domažlicku,v novém termínu už 14. července.

 

Výsledky

Půlmaraton muži

1. Robert Heczko  01:33:41

2. Jan Zemaník  01:34:37

3. Tomáš Maceček  01:36:33

Půlmaraton ženy

1. Taťána Metelková  01:50:38

2. Hana Stružková Švestková  01:57:03

3. Taťána Straková 01:57:57

5 km muži

1. Ondřej Metelka  19:00

2. Miroslav Žylka  23:08

3. Jiří Šrámek  25:57

5 km ženy

1. Pavla Lukšová  25:25

2, Anna Pavlicová  26:25

3. Denisa Maňasová  29:12

 

Celkové výsledky18.06.2018, Tomáš Nohejl


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů